Udostępnij teraz w social media:

Obrazy mogą być dość duże w zależności od rozdzielczości i formatu plików. Profesjonalni fotografowie często polegają na zewnętrznych urządzeniach pamięci masowej lub w chmurze, aby utrzymać swoje portfolio. Dla zwykłych użytkowników jakość obrazu rzadko ma duże znaczenie, z wyjątkiem oczywiście rozmiaru. Obrazy można kompresować, aby zajmowały mniej miejsca. Rezultatem jest obraz, który wygląda mniej więcej tak samo dla zwykłego użytkownika, ale stracił część pikseli w procesie kompresji. Dobre narzędzie do kompresji nie pozostawi niczego zbyt pikselowego. Jeśli chcesz skompresować plik JPEG w systemie macOS, zalecamy skorzystanie z podglądu.

Podgląd może wyjątkowo dobrze skompresować obraz. Nie oznacza to, że wysoka kompresja nie spowoduje utraty jakości, ale tak. W rzeczywistości, jeśli skompresujesz obraz tak bardzo, jak pozwala na to Podgląd, możesz skończyć z rozrywaniem obrazu. To powiedziawszy, Preview przyćmiewa większość innych aplikacji do kompresji obrazu dla systemu MacOS, niezależnie od stosowanego poziomu kompresji.

Sprawdź -   Jak łączyć się ze znajomymi w „Animal Crossing: New Horizons”

Skompresuj plik JPEG w systemie macOS

Otwórz obraz w podglądzie. Podgląd może konwertować obraz do formatu JPEG, więc jeśli obraz jest w formacie PNG lub TIFF, proces konwersji i kompresowania go do formatu JPEG będzie taki sam.

Po otwarciu obrazu przejdź do Plik> Eksportuj na pasku menu. W polu Eksportuj wybierz format JPEG z listy rozwijanej Format. Po wybraniu JPEG pojawi się suwak Jakość. Suwak ustawi jakość pomiędzy „Najlepszą” wizualnie i „Najmniej” wizualnie. Podczas przesuwania suwaka Podgląd obliczy nowy rozmiar pliku. Każdy znak na suwaku oznacza spadek o 10%. Skompresowaliśmy obraz do 30%, a jego rozmiar wzrósł z 2,5 MB do 654 KB.

Sprawdź -   Jak uzyskać aplikację Reader w systemie Windows 10

Kliknij Zapisz, a kopia obrazu zostanie zapisana.

Po zapisaniu skompresowanego obrazu warto porównać go z oryginałem, aby zobaczyć, jak bardzo pogorszyła się jakość. Przy kompresji 30% różnica jest raczej oczywista. Jeśli uważasz, że jakość obrazu zbytnio ucierpiała, możesz ponownie skompresować oryginalny obraz, ale z wyższą szybkością.

Porównaliśmy skompresowane obrazy Preview z kilkoma powszechnie używanymi narzędziami do kompresji dla systemu MacOS i wypadło lepiej we wszystkich testach. Jeśli masz narzędzie do kompresji obrazu, które chcesz wypróbować, porównaj je z podglądem.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas porównywania skompresowanych obrazów, to rozdarcie i ostateczny rozmiar pliku. Obraz po skompresowaniu nie może zostać przywrócony do oryginalnej jakości. Nie usuwaj oryginalnego obrazu, chyba że masz pewność, że nie będziesz go ponownie potrzebować.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw BaZik GTK w systemie Linux