Jak skonfigurować alert transmisji na żywo w YouTube dla kanału

Niedawno YouTube dodał funkcję transmisji na żywo. Został dodany, aby konkurować z Twitchem, ale to nie do końca zadziałało. Mimo to funkcja transmisji na żywo jest dostępna, aw tym roku Apple będzie jej używać do przesyłania strumieniowego swojego wydarzenia na iPhone’a. Jeśli obserwujesz już Apple lub dowolny inny kanał w tej sprawie i włączyłeś dla niego powiadomienia, otrzymasz powiadomienie, gdy kanał zostanie uruchomiony. To powiedziawszy, jeśli interesuje Cię tylko określone wydarzenie, które będzie transmitowane, możesz ustawić alert transmisji na żywo w YouTube dla kanału. Oto jak.

Alert o transmisji na żywo w YouTube

Aby to zadziałało, kanał musi już wcześniej skonfigurować transmisję na żywo do odtwarzania. Jeśli kanał nie ma już łącza do transmisji, czekając na transmisję na żywo, będziesz musiał zasubskrybować kanał i zamiast tego włączyć alerty. Opiszemy również, jak to zrobić.

Znajdź transmisję na żywo. Powinien znajdować się na stronie kanału. Link będzie wyświetlał licznik czasu do rozpoczęcia wydarzenia / transmisji. Kliknij przycisk „Ustaw przypomnienie”. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany do YouTube, musisz się najpierw zalogować.

Przypomnienie jest ustawiane w momencie kliknięcia przycisku. Jest dostarczany za pośrednictwem poczty elektronicznej, ale także za pośrednictwem YouTube zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na stronie internetowej. Możesz to cofnąć, klikając przycisk „Przypomnienie włączone”, a zostanie ono wyłączone.

Strumień może rozpocząć się wcześniej niż czas ustawiony przez kanał, a jeśli tak się stanie, nie otrzymasz powiadomienia o tym. Funkcja transmisji na żywo i jej przypomnienia wymagają pracy. Ustawienia powiadomień nie pozwalają na określenie, kiedy powinno pojawić się przypomnienie o transmisji na żywo, tj. Z jakim wyprzedzeniem. Jesteś powiadamiany o wyznaczonej godzinie rozpoczęcia, a nie wcześniej.

Alerty na żywo dla subskrypcji

Jeśli subskrybujesz już kanał, musisz włączyć dla niego alerty. Może się to wydawać czymś, co powinno nastąpić automatycznie, ale każdy kanał YouTube poinformuje Cię inaczej. Aby zasubskrybować alerty, odwiedź stronę kanału. Zobaczysz ikonę dzwonka obok przycisku Subskrybuj. Kliknij, aby otrzymywać powiadomienia o aktywności z kanału.

Tę samą ikonę dzwonka można również znaleźć pod filmem przesłanym przez kanał. Kliknij, aby zasubskrybować alerty z kanału. Alerty te będą obejmować zarówno nowe aktualizacje wideo, aktualizacje transmisji na żywo, jak i aktualizacje statusu.