Jak skonfigurować codzienną procedurę Asystenta Google i korzystać z niej

Udostępnij teraz w social media:

Wykonywanie zadań podczas pracy może być wyzwaniem, zwłaszcza w domu, i nie chodzi tylko o produktywność. Ważne jest również wstawanie, aby się poruszać i picie wody. Zautomatyzuj przypomnienia o tych rzeczach za pomocą Asystent Google „Dzień roboczy”.

„Procedury” to funkcja wbudowana w inteligentne głośniki i wyświetlacze Asystenta Google i Nest. Umożliwiają one utworzenie ciągu akcji do wykonania za pomocą jednego polecenia lub w określonych godzinach. Mogą być niezwykle potężne, jeśli poświęcisz trochę czasu na ich skonfigurowanie w aplikacji Google Home.

Otwórz aplikację Google Home na swoim iPhone, iPadlub Android urządzenie, a następnie stuknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu.

Wybierz „Ustawienia asystenta” z menu.

wybierz ustawienia asystenta

W zależności od urządzenia zobaczysz ustawienia na jednej długiej liście lub uporządkowane według kart. W interfejsie z kartami przejdź do zakładki „Asystent”. Pomiń ten krok, jeśli widzisz tylko długą listę.

  Jak naprawić brak dźwięku na telewizorze podczas przesyłania do Chromecasta z Chrome

przejdź do zakładki asystent

Wybierz „Procedury” z listy.

wybierz procedury

U góry może pojawić się sekcja „Nowe procedury do wypróbowania”. Jeśli „Dzień roboczy” nie jest tam wymieniony, przewiń w dół i wybierz go z sekcji „Gotowe”.

codzienna rutyna

Na stronie procedury dnia roboczego znajduje się kilka różnych sekcji. Przejrzymy je wszystkie, aby to skonfigurować. Najpierw ustaw przełącznik u góry na „Włącz rutynę”.

włącz, aby włączyć procedurę

Następnie musimy zdecydować, w które dni tygodnia będzie wykonywana procedura dnia roboczego. Kliknij dni wymienione w sekcji „Kiedy są dni”.

wybierz dni

Wybierz wszystkie dni, w które chcesz uruchamiać procedurę co tydzień, a następnie dotknij „OK”.

wybierz dni i kliknij OK

Teraz musimy wybrać, gdzie Asystent Google będzie odtwarzał odpowiedzi. Będziesz chciał wybrać urządzenie, które będzie blisko Ciebie w ciągu dnia pracy. Kliknij menu w sekcji „Odpowiedzi Asystenta Play na” i wybierz urządzenie.

wybierz urządzenie

Możesz także zaznaczyć pole „Otrzymuj powiadomienia przez telefon” po uruchomieniu procedury. Zapewni to powiadomienie, jeśli nie będziesz w pobliżu wybranego urządzenia.

  Jak edytować pliki GIF na iPhonie

otrzymać powiadomienie telefoniczne

Teraz nadszedł czas, aby skonfigurować, co faktycznie będzie robić procedura dnia roboczego. Zauważysz, że Google już skonfigurował szereg przedziałów czasowych i działań. Możesz edytować dowolne z nich, dotykając ikony koła zębatego obok nich.

dotknij ikonę koła zębatego

W zależności od akcji będą dostępne różne opcje. Najpierw edytuj przedziały czasowe, które określają, kiedy będą wykonywane akcje. Te przedziały czasowe są zwykle przeznaczone na przerwy i posiłki w ciągu dnia.

edytować przedział czasu

Następnie edytuj polecenia „Powiedz coś”. To właśnie będzie recytować Asystent Google na urządzeniu w wybranym czasie. Typowe przykłady to „Czas wstać i się rozciągnąć” i „Czas na obiad”.

edytuj polecenia powiedz coś

Aby zbiorczo usunąć lub ponownie uporządkować przedziały czasowe i działania, kliknij przycisk „Modyfikuj”.

dotknij przycisku modyfikacji

Przewiń listę i usuń wszystko, czego nie chcesz, klikając ikonę „X”.

usunąć akcje

Aby zmienić kolejność, w jakiej Asystent Google będzie uruchamiał polecenia, dotknij i przeciągnij uchwyty po lewej stronie ekranu.

przenosić działania

Masz również opcję „Dodaj akcję” dla każdego przedziału czasowego.

  Jak włączyć i używać kolekcji w Microsoft Edge

dotknij dodaj akcję

Możesz wpisać dowolne polecenie, które możesz wydać Asystentowi Google, a następnie kliknąć „Dodaj”.

wprowadź polecenie i dotknij dodaj

Aby dodać nowy przedział czasowy do procedury, przewiń w dół na sam dół i kliknij „Dodaj nowy czas”.

wybierz dodaj nowy czas

Najpierw zostaniesz poproszony o wybranie godziny lub wprowadzenie niestandardowego czasu. Po zakończeniu dotknij „Dalej”.

wybierz czas i dotknij dalej

Następnie możesz dodać swoją pierwszą akcję. Wpisz dowolne polecenie, które możesz wydać Asystentowi Google, lub przeglądaj popularne akcje. Po zakończeniu dotknij „Dodaj”.

wprowadź polecenie i dotknij dodaj

Gdy będziesz zadowolony ze wszystkich przedziałów czasowych i działań, wybierz przycisk „Zapisz” u góry strony.

dotknij zapisz

Otóż ​​to! Procedura dnia roboczego będzie teraz działać w wyznaczonych godzinach i będzie Ci pomagać przez cały dzień.

x