Udostępnij teraz w social media:

Cosy to usługa synchronizacji w chmurze podobna do Dropbox, Google Drive i innych. Gdy użytkownicy zarejestrują się w usłudze, otrzymają 5 GB wolnego miejsca na dane. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swojego konta Cosy na różnych platformach. Oficjalnie usługa obsługuje systemy Mac, Windows i Linux, a także platformy mobilne, takie jak iOS i Android.

W tym samouczku omówimy aplikację Cosy do synchronizacji w chmurze w systemie Linux. Porozmawiamy o tym, jak pobrać i zainstalować aplikację do synchronizacji we wszystkich nowoczesnych systemach operacyjnych Linux. Porozmawiamy również o tym, jak skonfigurować aplikację!

Uwaga: aby używać Cozy w systemie Linux, musisz utworzyć bezpłatne konto. Udaj się na oficjalną stronę internetową, znajdź „stwórz Cosy za darmo” i wybierz ją, aby rozpocząć.

Zainstaluj Cosy Cloud

Aplikacja do synchronizacji pulpitu w chmurze Cosy działa w systemie Linux, ale nie ma żadnych pakietów DEB lub RPM do pobrania, o których można by mówić. Zamiast tego, jeśli chcesz zsynchronizować swoje pliki na komputerze z systemem Linux za pomocą tej usługi, musisz pobrać samodzielny plik AppImage, zaktualizować uprawnienia i uruchomić go podobnie jak plik EXE na komputerze z systemem Windows.

Sprawdź -   Jak grać w Grand Theft Auto 4 w systemie Linux

Uzyskanie aplikacji w chmurze Cosy w systemie Linux jest bardzo łatwe, a oficjalna witryna internetowa wyjaśnia, jak ją pobrać. Jednak nie wyjaśniają szczegółowo, jak działa AppImage, więc jeśli jesteś nowym użytkownikiem Linuksa, który chce pobrać pliki Cozy, możesz się zgubić.

W tej sekcji omówimy, jak zainstalować Cozy za pośrednictwem AppImage. Zaczyna się od kierując się na stronę internetową, klikając przycisk „Pobierz” i wyszukując „Dysk twardy dla systemu GNU / Linux”. Tam spójrz na stronę. Kliknij „Cosy Drive for GNU / Linux 64 bits”, jeśli potrzebujesz wersji 64-bitowej lub, w przypadku wersji 32-bitowej, kliknij „Cozy Drive for GNU / Linux 32 bits”.

Pozwól pobrać plik Cosy AppImage. Po zakończeniu uruchom okno terminala i użyj polecenia CD, aby przenieść terminal do folderu ~ / Downloads.

cd ~/Downloads

Następnie utwórz nowy folder (za pomocą polecenia mkdir) oznaczony „AppImages” w katalogu domowym (~ /).

mkdir -p ~/AppImages

Przenieś plik pulpitu Cozy do nowego folderu AppImage. Przechowywanie tego pliku w tym miejscu zapewni, że będzie on w bezpiecznym miejscu, na uboczu, aby nie został przypadkowo usunięty.

mv CozyDrive*.AppImage ~/AppImages

Po przeniesieniu pliku CD do folderu ~ / AppImages.

cd ~/AppImages

Następnie zaktualizuj uprawnienia Cosy AppImage, aby można było uruchomić w systemie Linux. Jeśli nie zaktualizujesz tych uprawnień, jest bardzo prawdopodobne, że ustawienia zabezpieczeń na pulpicie systemu Linux zablokują jego działanie.

Sprawdź -   Jak włączyć sprawdzanie pisowni w systemie Windows w Chrome

Aby zaktualizować uprawnienia, uruchom polecenie chmod.

chmod +x CozyDrive*.AppImage

Skonfiguruj Cozy Drive

Teraz, gdy Cozy Drive jest już uruchomiony na Twoim komputerze z systemem Linux, czas go skonfigurować. Aby uruchomić program, musisz otworzyć menedżera plików.

Po otwarciu menedżera plików kliknij folder „AppImages”. Następnie kliknij dwukrotnie plik Cosy Drive AppImage, aby uruchomić program po raz pierwszy.

Uwaga: nie będziesz musiał uruchamiać Cosy w ten sposób w przyszłości. Po pierwszym uruchomieniu powinien automatycznie utworzyć skrót na pulpicie.

Gdy Cozy Drive otworzy się po raz pierwszy, zobaczysz stronę logowania. Kliknij „Zaloguj się do mojego przytulnego”, aby się zalogować.

Po zalogowaniu się do aplikacji zobaczysz stronę autoryzacji. Przeczytaj wyświetlony monit, a następnie kliknij przycisk „autoryzuj dostęp”, aby kontynuować.

Sprawdź -   Jak przyspieszyć instalator aplikacji Fedora Linux

Pliki powinny natychmiast rozpocząć synchronizację z komputerem z systemem Linux.

Dodaj nowe pliki do Cosy

Wszystkie dane Cozy Drive w systemie Linux znajdują się w folderze ~ / Cozy Drive. Jeśli chcesz dodać nowe pliki i foldery do tego obszaru, ale nie wiesz, jak to zrobić, oto co należy zrobić.

Najpierw uruchom menedżera plików, znajdź folder „Cozy Drive” i kliknij go myszą. Gdy znajdziesz się w folderze, przeciągnij elementy do, a powinien on natychmiast zsynchronizować się z chmurą.

Dodaj nowe pliki przez terminal

Ponieważ Cozy Drive wykorzystuje tradycyjną strukturę folderów, łatwo jest dodawać pliki i foldery do swojego konta za pomocą wiersza poleceń. Aby to zrobić, uruchom terminal i postępuj zgodnie z poniższymi przykładami poleceń.

Pojedynczy plik

Za pomocą polecenia CD przenieś sesję terminala do lokalizacji pliku, który chcesz zsynchronizować.

cd /location/of/file

Gdy znajdziesz się w folderze, uruchom polecenie cp i zrób kopię plików w katalogu ~ / Cozy Drive.

cp file ~/'Cozy Drive'

Cały katalog

Chcesz skopiować cały katalog? Skorzystaj z przełącznika r polecenia cp. Na przykład:

cp -r /location/of/folder ~/'Cozy Drive'