Udostępnij teraz w social media:

Nie jest tajemnicą, że nasze smartfony uzależniają do tego stopnia, że ​​spędzamy na nich niezdrową ilość czasu. Aby temu przeciwdziałać, firma Apple dodała funkcję Czas przed ekranem w systemie iOS 12. Funkcja Czas na ekranie pozwala ograniczyć czas spędzany na niektórych typach aplikacji i daje statystyki dotyczące tego, jak często używasz telefonu i które aplikacje zajmują Cię najwięcej. Oto, jak możesz skonfigurować Czas przed ekranem na iOS.

Uwaga: iOS 12 jest obecnie w wersji beta. Pierwsza stabilna wersja iOS 12 zostanie udostępniona użytkownikom we wrześniu lub październiku tego roku. Jeśli chcesz korzystać z wersji beta, możesz zarejestrować się w programie Apple Public Beta. Jest bezpłatna, jednak wersja na iOS będzie zawierała błędy, ponieważ jest w wersji beta.

Sprawdź -   Jak ulepszyć szybki program uruchamiający Elementary OS

Czas przed ekranem na iOS

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij opcji Czas przed ekranem. Możesz ustawić Czas przed ekranem dla siebie lub jako rodzic na urządzeniu dziecka. Stuknij opcję Kontynuuj, aby skonfigurować Czas przed ekranem dla własnych urządzeń.

Na następnym ekranie dotknij „Włącz czas przed ekranem”. Spowoduje to przejście do nowego ekranu, na którym możesz dostosować ustawienia czasu przed ekranem.

Czas przed ekranem jest konfigurowany na różnych urządzeniach. Oznacza to, że jeśli masz iPada i iPhone’a podłączone do tego samego Apple ID, ograniczenia czasowe, które nakładasz na korzystanie z aplikacji, a czas użytkowania ekranu, który otrzymasz, będą dotyczyły obu urządzeń.

Sprawdź -   Kiedy iOS 14 i iPadOS 14 pojawią się na moim iPhonie lub iPadzie?

W przypadku czasu przed ekranem możesz ustawić „Przestój”, który jest w zasadzie stałą ilością czasu, który musisz spędzić bez patrzenia na swoje urządzenie. Możesz zaplanować to tak długo lub tak krótko, jak chcesz. Na przykład, jeśli nie chcesz patrzeć na swój telefon w nocy, możesz ustawić czas przestoju na 5 lub 6 godzin.

Drugim limitem, który możesz ustawić, są Limity aplikacji. Możesz ograniczyć użycie aplikacji według typu i czasu. Na przykład możesz ograniczyć liczbę godzin, przez które możesz korzystać z aplikacji społecznościowych. Jeśli masz w telefonie kilka aplikacji mediów społecznościowych, ustawiony dla nich limit będzie dotyczył całkowitego czasu spędzonego na wszystkich tych aplikacjach. iOS 12 identyfikuje typy aplikacji na podstawie kategorii, do której są sortowane w App Store. Nie możesz nic zrobić, aby zmienić klasyfikację aplikacji.

Sprawdź -   Jak wykonać liniową krzywą kalibracji w programie Excel

Jeśli chcesz wykluczyć aplikację z jednej z kategorii, dla których ustawiłeś limit, możesz to zrobić w sekcji „Zawsze dozwolone”. Tutaj dodajesz wyjątki dla ważnych aplikacji, do których powinieneś mieć dostęp przez cały czas, bez względu na wszystko. Czas przed ekranem może aktywnie blokować dostęp do aplikacji, więc chcesz dodać najważniejsze aplikacje do tej listy. Domyślnie Czas przed ekranem nie blokuje aplikacji Telefon, Wiadomości ani FaceTime, ponieważ są to podstawowe aplikacje.

Po skonfigurowaniu funkcji Czas przed ekranem dla dzieci lub członków rodziny możesz wyświetlać statystyki korzystania z ich ekranu i stosować limity według własnego uznania.