Udostępnij teraz w social media:

Jeśli używasz Kali Linux, czasami może być konieczna edycja plików szesnastkowych. Na szczęście istnieje kilka opcji edycji szesnastkowej w Kali Linux. W tym przewodniku omówimy te opcje i sposób ich konfiguracji.

Opcja 1 – GHex

Najlepszą opcją edycji szesnastkowej w Kali Linux jest narzędzie GHex. Jest zawarta w źródłach Kali (opartych na testach Debiana), więc nie ma wielkiego zaangażowania w jego uruchomienie i uruchomienie.

Aby rozpocząć korzystanie z oprogramowania, musisz otworzyć okno terminala na pulpicie Kali Linux. Aby to zrobić, możesz nacisnąć kombinację klawiszy Ctrl + Alt + T. Ewentualnie wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji i uruchom go w ten sposób.

Mając otwarte i gotowe do użycia okno terminala, wpisz apt install dla pakietu „ghex”. To polecenie spowoduje, że program będzie działał na twoim komputerze.

sudo apt install ghex

Po wprowadzeniu powyższego polecenia Kali Linux poprosi o wprowadzenie hasła. Musisz to zrobić, ponieważ polecenie sudo jest poleceniem root i bez niego nie zadziała.

Sprawdź -   Jak korzystać z wtyczek Pidgin w czacie Empathy w systemie Linux

Wprowadź hasło. Po zakończeniu wprowadzania, terminal zacznie zbierać pakiet „ghex”, jak również wszystkie pliki zależności i pakiety wymagane do korzystania z Ghex. Ten proces nie powinien zająć dużo czasu.

Gdy wszystko będzie gotowe, zostaniesz poproszony o naciśnięcie przycisku Y na klawiaturze, aby potwierdzić Kali, że chcesz zainstalować Ghex. Zrób to, a narzędzie do edycji szesnastkowej Ghex będzie działać w twoim systemie.

Aby użyć Ghex na Kali, otwórz menu aplikacji, a następnie wyszukaj „Ghex”.

Opcja 2 – HexPad

Jeśli GHex nie jest twoją rzeczą i nadal musisz zainstalować i uruchomić edytor szesnastkowy w swojej instalacji Kali Linux, kolejną świetną opcją do obejrzenia jest HexPad. To prosty, tekstowy edytor szesnastkowy w Ubuntu Snap Store.

Po co używać edytora szesnastkowego ze Snap Store w dystrybucji bezpieczeństwa, takiej jak Kali, pytasz? Cóż, wszystkie zatrzaski są w piaskownicy, więc kod wewnątrz pakietu przystawek nie może dotknąć reszty systemu operacyjnego. To całkiem niezłe zabezpieczenie w mojej książce.

Aby zacząć korzystać z HexPad, musisz najpierw zainstalować środowisko wykonawcze Snap na Kali. Oto jak to zrobić. Najpierw otwórz okno terminala na pulpicie Kali, naciskając Ctrl + Alt + T lub wyszukując „Terminal”.

Sprawdź -   Jak uruchamiać aplikacje na Androida w systemie Linux

Uwaga: poniżej znajduje się krótkie wyjaśnienie, jak skonfigurować pakiety Snap w Kali Linux. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat Snap, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym konfigurowania Snapów w systemie Linux.

Po otwarciu okna terminala zainstaluj pakiet „snapd” za pomocą poniższego polecenia.

sudo apt install snapd

Po zainstalowaniu oprogramowania włącz plik „snapd.socket” za pomocą poniższego polecenia systemctl.

sudo systemctl enable snapd.socket

Uruchom plik „snapd.socket” za pomocą poniższego polecenia systemctl.

sudo systemctl start snapd.socket

Po włączeniu pliku „snapd.socket” dodaj przyciąganie do ścieżki za pomocą poniższego polecenia echo.

export PATH="$PATH:/snap/bin"

Po dodaniu Snap do swojej ścieżki musisz zainstalować App Armor. Bez AppArmor Kali może blokować wykonywanie pakietów Snap.

sudo apt install apparmor

Wreszcie, po skonfigurowaniu App Armor, będziesz mógł zainstalować edytor szesnastkowy HexPad za pomocą poniższego polecenia snap install.

sudo snap install hexpad

Aby uzyskać dostęp do edytora HexPad, wprowadź poniższe polecenie hexpad w oknie terminala.

hexpad

Opcja 3 – Okteta

Trzecią opcją edycji plików szesnastkowych jest Okteta. Jest to aplikacja KDE, ale działa dobrze na Kali i jest zawarta w źródłach oprogramowania Kali Linux. Aby rozpocząć korzystanie z tej aplikacji, uruchom okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji.

Sprawdź -   Jak używać utworu Apple Music jako alarmu iPhone'a

Po otwarciu okna terminala można rozpocząć instalację. W terminalu użyj polecenia apt install, aby zainstalować pakiet „okteta” w Kali.

sudo apt install okteta

Po wprowadzeniu powyższego polecenia Kali poprosi Cię o podanie hasła. Kali prosi o podanie hasła, ponieważ sudo jest poleceniem roota, a zwykły użytkownik nie może wykonywać funkcji roota bez hasła.

Po wprowadzeniu hasła, Kali zacznie zbierać wszystkie zależności potrzebne do zainstalowania Oktety, a także pakietu „okteta”. Kiedy wszystko będzie gotowe, zostaniesz poproszony o naciśnięcie Y, aby kontynuować. Zrób to, aby zainstalować pakiety.

Instalacja Oktety na Kali zajmie tylko kilka sekund, ponieważ pliki są małe. Po zakończeniu procesu instalacji zamknij okno terminala. Aby użyć edytora szesnastkowego Okteta w Kali, poszukaj „Okteta” w menu aplikacji i uruchom go.