Jak skonfigurować ElectronMail w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

ProtonMail to usługa pocztowa dla dziennikarzy, aktywistów i osób poszukujących prywatności podczas swoich rozmów e-mailowych. Cała komunikacja jest szyfrowana od końca do końca i ma otwarty kod źródłowy, dzięki czemu społeczność wolnego oprogramowania może przeprowadzić audyt kodu pod kątem wszelkich luk w zabezpieczeniach.

ProtonMail ma aplikacje mobilne na Androida i iOS, ale użytkownicy komputerów stacjonarnych nie mają dedykowanej aplikacji pocztowej. Oficjalnie programiści nie mają aplikacji stworzonej dla użytkowników komputerów, więc ElectronMail podchwycił luz.

ElectronMail to zewnętrzna aplikacja ProtonMail. Używa narzędzi Electron do pakowania interfejsu internetowego ProtonMail w zgrabną, łatwą w użyciu aplikację pocztową dla systemów Linux, MacOS i Windows.

Uwaga: w tym przewodniku skupimy się na konfiguracji ElectronMail w systemie Linux. Jeśli jednak nie używasz Linuksa i chcesz wypróbować aplikację na innych platformach, kliknij tutaj uczyć się więcej.

Zainstaluj ElectronMail

ElectronMail obsługuje wiele typów metod instalacji, w tym pakiet DEB dla Ubuntu / Debian, RPM dla Fedory / SUSE, pakiet Pacman dla Arch, a także obsługę Snaps i AppImage. Dodatkowo działa ElectronMail System operacyjny Mac, Windows, i nawet FreeBSD!

Aby uruchomić i uruchomić swoją kopię ElectronMail, otwórz okno terminala na pulpicie Linux. Najszybszym sposobem na to jest naciśnięcie Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Po otwarciu okna terminala postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza poleceń poniżej.

  Jak naprawić uszkodzony ekran logowania Gnome w systemie Linux

Ubuntu / Debian

Instalowanie ElectronMail na Ubuntu lub Debian rozpoczyna się od użycia polecenia CD, aby przejść do katalogu „tmp”. Powodem, dla którego sesja terminala musi zostać tam przeniesiona, jest to, że „tmp” przechowuje pliki tylko przez krótki czas. Ten folder jest idealny do pobierania pakietu, zamiast zaśmiecać katalog domowy.

cd /tmp

Pobierz wersję pakietu DEB ElectronMail do katalogu „tmp” za pomocą wget. Powinno to zająć tylko kilka sekund, ponieważ plik jest mały.

wget https://github.com/vladimiry/ElectronMail/releases/download/v3.5.0/electron-mail-3.5.0-linux-amd64.deb

Za pomocą polecenia dpkg zainstaluj plik pakietu DEB na komputerze z systemem Ubuntu lub Debian.

sudo dpkg -i electron-mail-3.5.0-linux-amd64.deb

Zakończ proces instalacji, uruchamiając apt install. Należy pamiętać, że w niektórych wersjach Debiana może być konieczna zamiana apt na apt-get.

sudo apt install -f

Arch Linux

Zwykle Arch Linux otrzymuje wsparcie aplikacji za pośrednictwem AUR. Dzięki ElectronMail programiści udostępnili łatwy do zainstalowania pakiet Pacman. Aby pobrać pakiet, zacznij od przejścia do „tmp” za pomocą polecenia CD.

cd /tmp

Pobierz najnowszą wersję Pacman ElectronMail za pomocą wget.

wget https://github.com/vladimiry/ElectronMail/releases/download/v3.5.0/electron-mail-3.5.0-linux-x64.pacman

Zainstaluj aplikację za pomocą menedżera pakietów Arch Linux.

sudo pacman -U electron-mail-3.5.0-linux-x64.pacman

Fedora / OpenSUSE

Instalacja ElectronMail w Fedorze lub OpenSUSE jest bardzo podobna do trasy Ubuntu / Debian: pobierz pakiet i zainstaluj go.

  4 najlepsze alternatywy dla Slacka w systemie Linux

Fedora

Najlepszą rzeczą w Fedorze jest to, że jej menedżer pakietów może zainstalować plik RPM bezpośrednio z Internetu. Nie ma więc potrzeby używania wget. Zamiast tego zainstaluj ElectronMail bezpośrednio za pomocą poniższego polecenia dnf.

sudo dnf install https://github.com/vladimiry/ElectronMail/releases/download/v3.5.0/electron-mail-3.5.0-linux-x86_64.rpm -y

OpenSUSE

Aby uzyskać ElectronMail na OpenSUSE, zacznij od przeniesienia okna terminala do „tmp”. Następnie pobierz go za pomocą wget i zainstaluj za pomocą Zypper.

cd /tmp
wget https://github.com/vladimiry/ElectronMail/releases/download/v3.5.0/electron-mail-3.5.0-linux-x86_64.rpm
sudo zypper install electron-mail-3.5.0-linux-x86_64.rpm

Kłapnięcie

Nie masz ochoty pobierać plików pakietów DEB, Pacman lub RPM? Wypróbuj wersję Snap dla ElectronMail! Jest niezwykle łatwy w instalacji. Po prostu uruchom poniższe polecenie instalacji snap.

Uwaga: na komputerze z systemem Linux musi być zainstalowane najnowsze środowisko wykonawcze Snap. Nie wiesz, jak to włączyć? Sprawdź nasz przewodnik tutaj!

sudo snap install electron-mail

AppImage

ElectronMail jest dystrybuowany za pośrednictwem AppImage, dla tych, którzy nie mogą instalować RPM, pakietów Pacman, DEB lub Snaps. Aby uruchomić wersję AppImage, wprowadź poniższe polecenia.

mkdir -p ~/AppImages
cd ~/AppImages
wget https://github.com/vladimiry/ElectronMail/releases/download/v3.5.0/electron-mail-3.5.0-linux-x86_64.AppImage
chmod +x electron-mail-3.5.0-linux-x86_64.AppImage
./electron-mail-3.5.0-linux-x86_64.AppImage

Skonfiguruj ElectronMail

Aby rozpocząć konfigurację ElectronMail, otwórz menu aplikacji na komputerze z systemem Linux i uruchom aplikację. Gdy się otworzy, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak to działa.

  Jak używać zasobnika z kodem twardym do zmiany ikon zasobnika systemowego w systemie Linux

Krok 1: Przy pierwszym uruchomieniu ElectronMail zostaniesz poproszony o ustawienie hasła głównego w celu ochrony wiadomości e-mail. Używając strongpasswordgenerator narzędzie, utwórz nowe hasło główne.

Krok 2: Przejdź do strony logowania i wypełnij informacje dotyczące poczty Protonmail, takie jak login i hasło. Pamiętaj, aby wypełnić również kod dwuskładnikowy w polu, jeśli go używasz.

Krok 3: Kliknij „Domain” i wybierz domenę z listy. Jeśli używasz Tora, wybierz „Cebula”. opcja.

Krok 4: Po dodaniu konta kliknij przycisk „Zamknij”.

Jak tylko nazwa użytkownika zostanie dodana do ElectronMail, Twój ProtonMail załaduje się i będziesz mieć dostęp do swojego Protonmaila na pulpicie Linux poprzez ElectronMail!

x