Udostępnij teraz w social media:

Maski na twarz stały się powszechne w ciągu miesiąca i już tu są. Aby były skuteczne, zaleca się, aby nie dotykać maski często, zwłaszcza na zewnątrz. Oznacza to, że nie będziesz mógł używać Face ID. Nie rozpozna twarzy, która jest w połowie zakryta maską. Musisz go usunąć, aby skan działał. Okazuje się, że możesz tak naprawdę wyszkolić Face ID do pracy z maską. Oto jak skonfigurować Face ID z maską.

Rzeczy, których potrzebujesz

Aby rozpocząć, potrzebne będą:

  1. Maska na twarz. najlepiej ta lub maska ​​podobna do tej, której planujesz często używać
  2. Uchwyt, na którym można umieścić iPhone'a, aby był stabilny, a ręce wolne
Sprawdź -   Jak usunąć blokadę aktywacji na iPhonie

Zresetuj identyfikator twarzy / Dodaj alternatywny wygląd

W Face ID możesz przechowywać dwa różne wyglądy, np. Jeden w okularach, drugi bez. Jeśli nie ustawiłeś alternatywnego wyglądu, możesz go użyć do skonfigurowania Face ID z maską. Jeśli go nagrałeś, musisz zresetować Face ID. Aby to zrobić, otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie i przejdź do Face ID i kodu dostępu. Wprowadź hasło, a następnie dotknij przycisku „Resetuj identyfikator twarzy”. Gdy to zrobisz, zobaczysz opcję konfiguracji.

Trzymanie / noszenie maski podczas konfigurowania Face ID

Złóż maskę na pół i umieść ją po obu stronach twarzy. Maska zakryje tylko czubek nosa. Nie powinno zakrywać nosa aż do mostka, na którym normalnie siedziałaby para okularów. Nie powinien również całkowicie zakrywać brody. Możesz regulować okolice szczęki podczas skanowania twarzy.

Sprawdź -   Jak szybko kompresować obrazy w systemie Linux za pomocą ImCompressor

Skonfiguruj Face ID z maską

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Identyfikator twarzy i Hasło. Stuknij Skonfiguruj identyfikator twarzy. Ustaw twarz w ramce i zacznij poruszać głową. Staraj się trzymać maskę w jednym miejscu, tzn. Nie powinna ona ślizgać się podczas obracania głowy. W końcu pojawi się komunikat „Twarz zasłonięta” podczas próby zeskanowania części twarzy, którą pokrywa maska. W takim przypadku pokaż mu drugą stronę twarzy, a następnie wróć do tej, która jest zasłonięta. Jeśli to nie zadziała, zakryj twarz maską, a następnie odkryj ją jeszcze raz i kontynuuj skanowanie.

Powtórz to dla dwóch skanów potrzebnych do skonfigurowania jednego identyfikatora twarzy. Po skonfigurowaniu załóż maskę i przetestuj ją. Face ID odblokuje Twój telefon, gdy nosisz maskę i nie nosisz jej. Po tym umyj lub wyrzuć maskę, ponieważ dotknąłeś jej gołymi rękami.