Udostępnij teraz w social media:

Google porzucił czujnik odcisków palców i zamiast tego poszedł z rozpoznawaniem twarzy na Pixel 4 i Pixel 4 XL. Jeśli nie włączyłeś Face Unlocka podczas procesu konfiguracji telefonu, oto jak to skonfigurować z menu Ustawienia.

Aby rozpocząć, przesuń dwukrotnie palcem w dół na ekranie głównym, aby wyświetlić kafelki szybkich ustawień. Stuknij ikonę koła zębatego, aby przejść do menu Ustawienia.

Alternatywnie możesz przesunąć palcem w górę na ekranie głównym, aby wyświetlić szufladę aplikacji. Następnie przewiń w dół i wybierz aplikację „Ustawienia”.

Następnie przewiń w dół i wybierz opcję „Bezpieczeństwo”.

Google Pixel 4 Dotknij Bezpieczeństwo

Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że masz włączoną blokadę ekranu. Jeśli nie masz hasła, kodu PIN lub wzoru skonfigurowanego do odblokowywania Pixela 4 lub Pixel 4 XL, musisz kliknąć „Blokada ekranu” i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Sprawdź -   Jak przypinać i zmieniać ramy kanałów wideo w Microsoft Teams

Po zabezpieczeniu telefonu dotknij opcji „Rozpoznawanie twarzy”, aby skonfigurować funkcję rozpoznawania twarzy.

Google Pixel 4 Wybierz Skonfiguruj Face Unlock

Twój telefon wyjaśni teraz, jak działa Face Unlock, wraz z ostrzeżeniem, że ta funkcja działa, nawet jeśli nie patrzysz bezpośrednio na urządzenie. Stuknij w przycisk „Dalej”, aby kontynuować.

Google Pixel 4 Wybierz Dalej po przeczytaniu instrukcji

Pixel 4 przeprowadzi Cię teraz przez proces trzymania telefonu i obracania głową podczas konfigurowania Face Unlocka. Wybierz przycisk „Start”, aby rozpocząć proces konfiguracji.

Wybierz opcję „Konfiguracja dla ograniczonego wzroku lub ruchu głowy”, jeśli któraś z tych rzeczy dotyczy Ciebie. Dzięki temu uzyskasz bardziej przystępne instrukcje dotyczące konfigurowania funkcji Face Unlock.

Google Pixel 4 Wybierz Start

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować Face Unlock. Kontynuuj obracanie głową, aż znikną wszystkie niebieskie pola.

Sprawdź -   Jak dodać ustawienia wstępne do Adobe Lightroom

Google Pixel 4 Postępuj zgodnie z instrukcjami i obróć głowę

Po zakończeniu Face Unlock powinien być skonfigurowany i gotowy do pracy. Naciśnij przycisk „Gotowe”, aby wyjść z procesu instalacji.

Google Pixel 4 Wybierz Gotowe po zakończeniu

Możesz teraz przetestować Face Unlocka, naciskając przycisk zasilania i blokując Google Pixel 4 lub Pixel 4 XL. Dotknij wyświetlacza lub ponownie naciśnij przycisk zasilania i zobacz, jak słuchawka odblokowuje się niemal natychmiast.