Udostępnij teraz w social media:

Kupiłeś więc nowego, błyszczącego iPhone’a, ale to wszystko…. różne. IPhone’y Apple z 2018 r., Wraz z iPhone X, to ogromne odejście od wszystkiego, co było wcześniej, i powiemy Ci, jak z nich korzystać.

Nie musisz mieć na uwadze iPhone’a przez ostatnie kilka lat, aby wiedzieć, że Apple zmienia sytuację. IPhone X zapoczątkował nową falę iPhone’ów bez przycisku Home, a to zmienia sposób działania iPhone’a na wiele innych sposobów niż tylko wycofywanie się z aplikacji. Usunięcie Touch ID i pojawienie się Face ID to jedna z największych drobnych zmian, jakie widział iPhone, i wpływa ona na sposób działania iOS, od uwierzytelniania zakupów po wprowadzanie haseł. Utrata przycisku Początek była ogromna, a to zmienia znaczną część pamięci mięśniowej, którą zbudowałeś przez lata.

Ale chłopcze, och, chłopcze, trzeba na nowo nauczyć się niektórych gestów, to niewielka cena za to, co dostajesz w zamian. Wiemy, że trzeba się nauczyć, bez względu na to, jak świetne są nowe iPhone’y. Dlatego zebraliśmy zbiór najbardziej przydatnych poradników, które mamy, a wszystkie mają na celu pomóc Ci uporać się z nowym telefonem. Zanim przeczytasz wszystko tutaj, będziesz wojownikiem ninja z iPhone’ami.

Sprawdź -   Jak pobrać sterowniki NVIDIA bez oprogramowania GeForce Experience

Powiedziawszy to, zacznijmy.

Dotknij ekranu, aby wybudzić telefon

Po usunięciu przycisku Początek budzenie iPhone’a jest teraz kwestią prostego dotknięcia jego ekranu i zobaczenia, jak zaczyna działać. Telefony robią to od lat, ale wspaniale jest móc to zrobić za pomocą iPhone’a. Trwa też fantazyjne wykrywanie dotknięcia, aby spróbować uniknąć przypadkowych dotknięć budzących ekran.

Przesuń dół ekranu, aby przełączyć aplikacje

Nowe iPhone’y mają wiele gestów do poruszania się po iOS, ale wejście do przełącznika aplikacji może być trochę kłopotliwe. Oto prosty sposób przełączania się między ostatnio używanymi aplikacjami. Jest to funkcja, z której wiele osób nie korzysta w najlepszy sposób, ale kiedy dodasz ją do swojego repertuaru machnięć, nigdy nie będziesz chciał wracać.

Sprawdź -   LayerShots wykonuje warstwowe zrzuty ekranu PSD na iOS i zapisuje je w Dropbox [Jailbreak]

Naucz się wszystkich przydatnych gestów

Jest wiele innych rzeczy, które możesz zrobić za pomocą szybkiego gestu, a omówimy je wszystkie tutaj. Kto by pomyślał, że istnieje tak wiele różnych sposobów na machnięcie palcem na ekranie?

Wyłącz swój nowy iPhone

Zdziwiłbyś się, jak różne są bardzo podstawowe rzeczy wraz z pojawieniem się nowych iPhone’ów. Na przykład po prostu wyłączyć urządzenie. Być może nie będziesz musiał tego robić często, ale kiedy to zrobisz, przydałoby się, gdybyś wiedział, które przyciski nacisnąć.

Zrób zrzut ekranu bez przycisku Home

Robienie zrzutu ekranu nie było trudniejsze z odświeżonym, ale bez przycisku Home działa inaczej. Zrzuty ekranu to świetne sposoby, aby pokazać ludziom aplikacje lub jak coś zrobić, a my często ich używamy!

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową wiadomości e-mail w systemie Linux za pomocą narzędzia IMAP Grab

Użyj trybu gładzika, aby zaznaczyć tekst

Apple wykonał naprawdę kiepską robotę, pokazując tę ​​funkcję, ale czy wiesz, że możesz zmienić klawiaturę swojego iPhone’a w gładzik? Teraz robisz. Istnieje kilka dodatkowych wskazówek, które mogą być przydatne, jeśli posiadasz również iPada.

Skonfiguruj i korzystaj z Apple Pay

Apple Pay jest nadal niedocenianym bohaterem iPhone’a i ekosystemu Apple jako całości, a wraz z pojawieniem się Face ID wiele się zmieniło. Bez Touch ID do uwierzytelnienia musisz teraz zwrócić uwagę swojego iPhone’a, zanim pozwoli on na dokonanie płatności. Brzmi niezdarnie, ale tak nie jest.

Skonfiguruj i używaj Siri

Siri jest często obiektem żartów, ale jest więcej niż użyteczna, jeśli pracujesz w ramach jej ograniczeń. Ale jak go używać, jeśli nie masz przycisku Home? Nie martw się, przedstawimy Ci najważniejsze informacje.