Jak skonfigurować i używać procedury „Pora snu” Asystenta Google

Kiedy jesteś zmęczony i gotowy do snu, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest przeciąganie się przez zwykłą nocną rutynę wyłączania światła, wyciszania telefonu i ustawiania alarmu. Użyj procedury „Pora snu” w aplikacji Google Home, aby to zautomatyzować!

„Procedury” to funkcja wbudowana w inteligentne głośniki i wyświetlacze Asystenta Google i Nest. Umożliwiają tworzenie ciągu akcji do wykonania za pomocą jednego polecenia. Mogą być niezwykle potężne, jeśli poświęcisz trochę czasu na ich skonfigurowanie. Szczególnie przydatne są procedury „Pora spać” i „Dzień dobry”.

Otwórz aplikację Google Home na swoim iPhone, iPadlub Android urządzenie, a następnie naciśnij przycisk „Procedury” w górnej sekcji.

procedury aplikacji Google Home

Lista procedur zawiera kilka, które Google już stworzył. Wybierz „Pora snu”.

dotknij pora snu

Na tej stronie znajduje się kilka różnych sekcji, które określają, co będzie robić procedura. U góry kliknij tekst pod „Kiedy”.

polecenia rozpoczynające rutynę przed snem

Tutaj możesz wybrać polecenia, które zainicjują procedurę „Pora snu”. Na liście znajduje się już kilka poleceń. Możesz dotknąć „Dodaj”, aby wprowadzić więcej.

dodaj polecenie niestandardowe

Po zakończeniu wprowadzania poleceń dotknij „OK”.

zapisz polecenia niestandardowe

Następna sekcja określa, co zrobi Asystent Google i w jakiej kolejności to się stanie. Istnieje wiele czynności, które możesz włączyć, i dotknij ikony „koła zębatego”, aby dostosować ich działanie.

wybierz akcje i dotknij koła zębatego, aby je skonfigurować

Aby dodać własne działanie niestandardowe, kliknij „Dodaj działanie”.

dodaj akcję pomocniczą

Możesz wpisać dowolną frazę, którą powiesz Asystentowi Google. Na przykład możesz wpisać „wyłącz telewizor w salonie”, aby automatycznie wyłączać telewizor w nocy. Po zakończeniu dotknij „OK”.

wprowadź niestandardowe polecenie i dotknij OK

Następnie możemy dostosować kolejność, w jakiej te działania będą miały miejsce. Kliknij „Zmień kolejność”.

zmienić kolejność poleceń asystenta

Dotknij i przytrzymaj uchwyt (cztery ułożone w stosy linie) obok działania i przeciągnij go w górę lub w dół, aby dostosować kolejność. Po zakończeniu wybierz „Gotowe”.

zmień kolejność poleceń i dotknij gotowe

Na koniec możesz zdecydować się na odtwarzanie multimediów po poleceniach Asystenta. Wybierz jedną z opcji i dotknij ikony „koła zębatego”, aby ją skonfigurować. Każda ma nieco inną akcję:

Muzyka: wprowadź listę odtwarzania, wykonawcę, utwór lub gatunek oraz czas odtwarzania muzyki. Muzyka zacznie się odtwarzać w domyślnej usłudze muzycznej.
Dźwięki do snu: Wybierz z listy dźwięki uśpienia, które po chwili automatycznie się wyłączą.
Nic: po poleceniach Asystenta nie będzie odtwarzany dźwięk.

rutynowe opcje audio przed snem

Dotknij przycisku „Zapisz” u góry ekranu, aby zapisać procedurę.

oszczędzaj rutynę przed snem

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć „Hej Google, przed snem” (lub dowolne inne wprowadzone polecenie), a procedura zostanie uruchomiona.

x