Jak skonfigurować kontrolę rodzicielską w aplikacji YouTube Kids

YouTube Kids właśnie został wydany, a jego celem jest pomoc rodzicom w kontrolowaniu tego, co dzieci oglądają w YouTube. Filtry treści są wbudowane, co oznacza, że ​​YouTube decyduje (na podstawie oceny wideo i treści), jakie typy filmów są odpowiednie dla młodych widzów. W rękach rodzica pozostawia to, jak długo dziecko może korzystać z aplikacji i czy może swobodnie wyszukiwać filmy. Ustawienia są zabezpieczone kodem PIN, który oszuka dzieci, o ile nie mogą odczytać liczb. Oto jak działa kontrola rodzicielska w nowej aplikacji.

Dostęp do timerów i ograniczeń wyszukiwania można uzyskać w ustawieniach zabezpieczeń aplikacji. Ustawienia można odblokować tylko po wprowadzeniu numeru PIN wyświetlonego słownie obok klawiatury numerycznej. Stuknij małą ikonę kłódki w prawym dolnym rogu, aby wyświetlić ustawienia.

Zobaczysz następujący ekran i jest trochę oczywiste, że jeśli twoje dziecko może odczytać liczby, ochrona nie będzie zbyt pomocna. Nie ma opcji ustawiania niestandardowego kodu PIN i ignorowania sugestii aplikacji.

Gdy przekroczysz zabezpieczenia aplikacji, możesz wdrożyć dwie różne opcje. Pierwsza to licznik czasu, który ogranicza czas, przez jaki dziecko może oglądać filmy. Możesz ustawić tak wysokie, jak 120 minut. Po wygaśnięciu licznika aplikacja natychmiast zablokuje odtwarzacz wideo i wszystkie sugerowane filmy.

youtube_kids_timer

Druga kontrolka, którą można zastosować, pozwala uniemożliwić dzieciom wyszukiwanie filmów i ogranicza je do przeglądania tylko tych, które są sugerowane na ekranie głównym aplikacji. Dodatkowo możesz także wyłączyć irytujące efekty dźwiękowe, które generuje aplikacja, a także muzykę w tle.

youtube_kids_content_control

O to chodzi. Chcę dać im szóstkę za wysiłek, ale nie uważam, aby ta aplikacja była bardzo skuteczna, chyba że jest przeznaczona specjalnie dla dzieci, które w ogóle nie potrafią czytać. Biorąc pod uwagę, że treści zawierają filmy z Sesame Street Channel, kanału poświęconego uczeniu dzieci, jak liczyć, i nie zapominajmy o Barney & Friends, nie będzie to zbyt długo skuteczne. Mogę się mylić, ale kontrola rodzicielska nie jest tutaj zbyt skuteczna.

Aplikacja jest dostępna tylko w amerykańskich sklepach z aplikacjami, ale w ciągu kilku dni zostanie udostępniona w innych sklepach.

Zainstaluj YouTube Kids z App Store

Zainstaluj YouTube Kids ze sklepu Google Play

x