Jak skonfigurować łącza aplikacji w systemie Android 6.0


Aplikacje takie jak Facebook i Twitter mają własne wbudowane przeglądarki, dzięki czemu możesz otwierać linki w swoim kanale bez konieczności przełączania się do przeglądarki. Ułatwia to powrót do wybranego kanału mediów społecznościowych, a ostatnio te aplikacje ulepszyły swoje przeglądarki w aplikacjach, aby użytkownicy mieli lepsze wrażenia z czytania. To powiedziawszy, nic nie otwiera linku do Facebooka, tak jak aplikacja Facebook, i to samo można powiedzieć o linkach do Twittera. Android 6.0 znacznie ułatwia otwieranie tych linków w odpowiednich aplikacjach. Możesz ustawić Twittera i Facebooka (i prawie każdą aplikację, która może otwierać linki) jako domyślną aplikację do otwierania niektórych linków z menu Więcej czynności. Ta nowa funkcja nazywa się App Links i oto jak z niej korzystać.

Aby wyjaśnić, jak ustawić link do aplikacji i pokazać, jak to działa, użyjemy aplikacji Twitter jako przykładu. Przejdź do aplikacji Ustawienia i dotknij Aplikacje. Dotknij przycisku koła zębatego na pasku akcji, aby przejść do ekranu Konfiguruj aplikacje. Tutaj zobaczysz opcję o nazwie Łącza do aplikacji. Dotknij go i przejdź do aplikacji, do której chcesz zarządzać linkami.

Twitter zawiera listę podstawowych linków, które może obsługiwać; wszystkie te w domenie mobilnej i internetowej dla Twittera, te dotyczące kart Twittera i reklamy na Twitterze są obsługiwane. Wystarczy dotknąć opcji App Links tutaj i ustawić ją na „Otwórz w tej aplikacji”

Efekt tej zmiany jest taki, że po dotknięciu przycisku Więcej na pasku akcji podczas otwierania łącza do Twittera zobaczysz opcję „Otwórz na Twitterze”. Dotknięcie go powoduje wysłanie łącza do aplikacji Twitter, w której można go przeczytać.

android-6-app-link android-6-app-lin1

Jeśli łącze aplikacji nie zostało ustawione, zamiast tego pojawi się opcja „Otwórz za pomocą…” i zapyta, za pomocą której aplikacji otworzyć łącze. Nie możesz dodać obsługiwanych łączy. Jest to coś, co twórca aplikacji musi zdefiniować, co sprawia, że ​​ta opcja jest nieistotna dla aplikacji przeglądarki.