Jak skonfigurować przycisk zasilania, aby wyłączyć wyświetlacz w systemie Windows 10

Aktualizacja Windows 10 Creators Update jest teraz udostępniana użytkownikom. Jeśli nie chcesz czekać na wdrożenie, możesz teraz uaktualnić do Aktualizacji twórców. W Aktualizacji dla twórców jest kilka nowych funkcji, które sprawiają, że aktualizacja jest tego warta. Możliwość ukrycia listy aplikacji w menu Start znajduje się na górze tej listy. To powiedziawszy, jest też kilka drobnych ulepszeń w Aktualizacji dla twórców, które pokochasz. Jeden nowy, w większości nieudokumentowany dodatek to nowa akcja przycisku zasilania. Użytkownicy mogą spać, hibernować lub wyłączać system Windows 10, naciskając przycisk zasilania. Aktualizacja Creators pozwala teraz skonfigurować przycisk zasilania, aby wyłączał wyświetlacz. Oto jak to skonfigurować.

To jest nowa funkcja aktualizacji twórców. Jeśli używasz czegoś starszego niż Windows 10 lub nie zaktualizowałeś do Aktualizacji twórców, nie możesz użyć przycisku zasilania, aby wyłączyć wyświetlacz. Aby skonfigurować przycisk zasilania, aby wyłączał wyświetlacz, musisz przejść do ustawień planu zasilania.

Otwórz ustawienia planu zasilania

Na laptopie kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę baterii w zasobniku systemowym i wybierz Opcje zasilania z menu kontekstowego.

Na pulpicie otwórz Panel sterowania. Idź do Sprzęt i dźwięk> Opcje zasilania.

Skonfiguruj przycisk zasilania, aby wyłączyć wyświetlacz

Na ekranie Opcje zasilania kliknij „Zmień ustawienia planu” dla bieżącego planu zasilania. Kliknij „Zaawansowane ustawienia planu zasilania” na następnym ekranie. Otworzy się nowe okno Opcje zasilania. Przewiń w dół do opcji „Przyciski zasilania i pokrywa” i rozwiń ją. W sekcji „Przyciski zasilania i pokrywa” są trzy opcje; zamykanie pokrywy, działanie przycisku zasilania i działanie przycisku uśpienia.

Rozwiń „Działanie przycisku zasilania”. Kliknij wewnątrz akcji ustawionej dla „On Battery” i „Podłączony”. Otwórz menu i wybierz „Wyłącz wyświetlacz”. Kliknij Zastosuj i gotowe.

Jeśli Twój laptop lub komputer ma przycisk uśpienia, możesz skonfigurować go tak, aby wyłączał również wyświetlacz. Proces jest taki sam, z wyjątkiem tego, że ustawienie znajduje się pod „Akcją przycisku uśpienia”. Nie można skonfigurować operacji zamykania pokrywy, aby wyłączyć wyświetlacz.

Obsługa wielu monitorów

Jeśli masz konfigurację z wieloma monitorami, zadziała to dla nich wszystkich. Naciśnięcie przycisku zasilania (lub uśpienia) spowoduje uśpienie wszystkich podłączonych wyświetlaczy. Pamiętaj, że przycisk wyłącza wyświetlacz. Nie blokuje twojego systemu. Jeśli lekko potrząśniesz myszą lub dotkniesz klawisza na klawiaturze, wyświetlacz się obudzi. Ty ani nikt inny, kto przejdzie obok Twojego systemu, nie zostanie poproszony o podanie hasła.

Funkcja jest nieco powolna, aby obudzić wyświetlacze. Następuje lekkie migotanie ekranu i pojawia się pulpit po kilku sekundach. Jest trochę wadliwy, ale być może funkcja czeka na aktualizacje sterowników, aby się naprawić.

x