Jak skonfigurować stary laptop dla dzieci

Większość starych laptopów zaczyna zbierać kurz, gdy są zbyt stare, aby uruchomić cokolwiek pożytecznego. Ożyw i zabezpiecz swoje starożytne urządzenia, zamieniając drogi przycisk do papieru w zabawny plac zabaw i narzędzie edukacyjne dla dzieci.

Sprzątnij to

Pierwszą rzeczą do zrobienia, przygotowując się do wypuszczenia dziecka ze starego laptopa, jest upewnienie się, że jest on wolny od wszelkich uciążliwych, rozpraszających lub nieodpowiednich treści. Może to być tak proste, jak zaktualizowanie komputera z systemem Windows lub Mac, odinstalowanie niepotrzebnych programów i usunięcie wszystkich plików.

Jeśli już pobrałeś wszystkie ważne pliki z dysku twardego, najbardziej niezawodnym sposobem uczynienia laptopa przyjaznym dla dzieci jest przywrócenie urządzenia do oryginalnych ustawień fabrycznych. Jeśli jest to komputer z systemem Windows, możesz użyć funkcji Resetuj komputer w systemie Windows 10, ponownie zainstalować system Windows 7 od zera lub zresetować komputer z systemem Windows 8. Jeśli jest to komputer Mac, możesz pobrać nową instalację ostatniej wersji systemu macOS.

Nadal możesz napotkać problemy sprzętowe z rozładowanymi bateriami, uszkodzonymi dyskami twardymi lub zakurzonymi płytami głównymi. Jeśli bateria w laptopie jest zdeformowana lub zdeformowana w jakikolwiek sposób, wymień ją. Niektóre z tych problemów mogą być warte czasu i pieniędzy na ich naprawienie. Niestety naprawa starego komputera może być często droższa niż zwykły zakup nowego Chromebooka dla dzieci.

Zablokuj to

Po dokładnym wyczyszczeniu laptopa i jego płynnym działaniu musisz upewnić się, że jest bezpieczny. Nie będzie to wymagało konfigurowania żadnych skomplikowanych środków bezpieczeństwa. W rzeczywistości większość komputerów z systemem Windows jest wyposażona w program Windows Defender, który jest solidnym programem antywirusowym. Jeśli dziecko będzie korzystać z komputera Mac, nadal musisz chronić komputer Mac przed złośliwym oprogramowaniem, aby mieć pewność, że podczas przeglądania jest on bezpieczny.

Po zapewnieniu bezpieczeństwa będziesz chciał ustawić drugą najważniejszą funkcję bezpieczeństwa dla młodych osób korzystających z laptopów: kontrolę rodzicielską. Ograniczenie czasu użytkowania, niektórych funkcji, dostępu do nieodpowiednich stron internetowych i treści ma zasadnicze znaczenie dla rozwijania zdrowych relacji dziecka z technologią i Internetem. Komputery Mac mają możliwość tworzenia kont użytkowników specjalnie dla dzieci z ograniczeniami dotyczącymi użycia aplikacji i czasu korzystania z urządzenia. Zarówno Windows 7, jak i Windows 10 mają solidną kontrolę rodzicielską. Windows 10 umożliwia nawet tworzenie i monitorowanie konta dziecka, aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo podczas pracy i zabawy.

Napełnij

Teraz, gdy Twoja nieużywana maszyna jest czysta i bezpieczna, nadszedł czas, aby upewnić się, że treści, do których ma dostęp Twoje dziecko, są angażujące, edukacyjne i zdrowe. Szukając treści dla całej rodziny, należy pamiętać, że większość bezpłatnych treści będzie wypełniona reklamami. Znalezienie wysokiej jakości treści dla dzieci może być kłopotliwe, więc zrobiliśmy tę część za Ciebie:

PBS Kids zapewnia szeroki wybór gier, filmów i zajęć dla dzieci w każdym wieku.
Minecraft to najpopularniejsza gra komputerowa dla dzieci, pełna kreatywności i pomysłowości.
Hoopla współpracuje z bibliotekami, aby zapewnić bezpłatny dostęp do e-booków dla dzieci.
Zadraśnięcieod MIT skupia się na nauczaniu podstaw kodowania dzieci w wieku od 4 lat.
Mysz ABC zbiera gry edukacyjne z różnych przedmiotów w pakiet oparty na subskrypcji.
Wirtualne wycieczki terenowe to przyjemna okazja do wspólnego odkrywania słynnych miejsc.
Google Classroom to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki w domu.

Jak zawsze, uważnie obserwuj swoje dzieci, gdy pracują lub bawią się. Podczas gdy kontrola rodzicielska, do której link znajduje się w poprzedniej sekcji, może pomóc ograniczyć Twoje dziecko tylko do zatwierdzonych witryn internetowych, dzieci są sprytne i zawsze znajdują taki czy inny sposób na obejście zasad.

Przyspiesz to

Jeśli nadal nie możesz uruchomić niczego na swoim laptopie, być może nadszedł czas, aby zmniejszyć jego obciążenie. Aktualizacja starszego laptopa do nowszej wersji tego samego systemu operacyjnego może przeciążać ten starożytny sprzęt. Zamiast używać czegoś ciężkiego, takiego jak Windows 10, możesz zainstalować systemy operacyjne, takie jak Google Chrome OS, które są zbudowane do działania na urządzeniach o niskiej mocy. Może to być przedsięwzięcie nieco techniczne, ale to doskonała okazja, aby nauczyć dzieci technologii. Zawsze warto rozważyć wszystkie małe rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć działanie komputera z systemem Windows lub Mac.

Jeśli chcesz brudzić sobie ręce, możesz ożywić swojego laptopa, instalując system operacyjny Chrome na dowolnym laptopie. Twoje urządzenie prawdopodobnie nie będzie w stanie uruchomić wielu aplikacji Chrome, ale powinno wystarczyć przynajmniej do uruchomienia przeglądarki Chrome. Zapewni to Twojemu dziecku dostęp do zdrowego wyboru stron internetowych do nauki i zabawy.

Zaczynając od bezużytecznego kawałka przestarzałej technologii, udało nam się tchnąć z powrotem życie w Twoje urządzenie, które może być teraz używane przez Twoje dzieci do pracy lub zabawy. Twoje urządzenie nie musi być szybkie ani eleganckie. Teraz, gdy jest wyczyszczony, zabezpieczony i wypełniony wysokiej jakości treścią, Twój stary laptop jest gotowy do edukacji i zaangażowania następnego pokolenia.

x