Jak skonfigurować zadania na liście czynności do wykonania w systemie Linux

Go For It to świetne narzędzie do śledzenia zadań / listy zadań w systemie Linux. Obsługuje listy zadań, tryb „aktywnego zadania”, który pozwala skupić się na pracy i wiele więcej. Oto jak używać go do konfigurowania zadań na komputerze z systemem Linux.

Instalowanie aplikacji listy rzeczy do zrobienia Go For It

Aplikacja Go For It ma szerokie wsparcie dla systemu Linux, ponieważ jest dostępna jako Flatpak, w Arch Linux AUR, jako Ubuntu PPA, w AppCenter Elementary OS oraz jako kod źródłowy do pobrania. Aby rozpocząć instalację Go For It na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji krok po kroku opisanymi poniżej, które odpowiadają systemowi operacyjnemu Linux.

Ubuntu

Twórcy Go For It utrzymują PPA dla wszystkich wersji Ubuntu Linux. Aby uruchomić tę aplikację, pierwszą rzeczą do zrobienia jest użycie add-apt-repository polecenie poniżej.

Uwaga: PPA będzie również działać na Linux Mint i innych systemach operacyjnych opartych na Ubuntu.

sudo add-apt-repository ppa:go-for-it-team/go-for-it-stable

Po dodaniu oprogramowania PPA do systemu, nadszedł czas na uruchomienie aktualizacja polecenie odświeżenia wszystkich źródeł oprogramowania Ubuntu.

sudo apt update

Śledząc aktualizacja możesz zainstalować aplikację Go For It za pomocą apt install Komenda.

sudo apt install go-for-it

Podstawowy system operacyjny

W elementarnym systemie operacyjnym Go Go działa bez wysiłku. Uruchom AppCenter na pulpicie Elementary OS, kliknij pole wyszukiwania, napisz „Go For It” i zainstaluj aplikację!

Arch Linux

Dostępna jest AUR of Go For It. Jeśli używasz Arch Linux, możesz łatwo zainstalować oprogramowanie, wprowadzając następujące polecenia w oknie terminala.

Uwaga: zadziała to również w systemie Manjaro Linux.

sudo pacman -S git base-devel  git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git  cd trizen  makepkg -sri
trizen -S go-for-it

Flatpak

Flatpak jest zdecydowanie najlepszym sposobem na zainstalowanie Go For It w Debianie, Fedorze, OpenSUSE, Gentoo i innych mniej znanych systemach operacyjnych Linux. Powód? Wersja Flatpak jest dobrze obsługiwana, otrzymuje automatyczne aktualizacje i nie wymaga talentu z Linuksem do uruchomienia. Upewnij się, że masz najnowszy Flatpak działający w systemie Linux, a następnie użyj poniższych poleceń, aby zainstalować oprogramowanie.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo flatpak install flathub de.manuel_kehl.go-for-it

Kod źródłowy

Jeśli wolisz kompilować oprogramowanie ze źródła, kod źródłowy Go For It jest gotowy i dostępny do pobrania. Aby wziąć to w swoje ręce, postępuj zgodnie z informacjami na strona dewelopera.

Ustaw indywidualne zadania

Aby skonfigurować zadania na liście czynności do wykonania, zacznij od uruchomienia aplikacji na pulpicie systemu Linux. Aby uruchomić aplikację, naciśnij Zdobyć na klawiaturze wpisz „Go For It” w polu wyszukiwania i uruchom aplikację o tej nazwie. Możesz też spojrzeć na „Narzędzia” w menu aplikacji i uruchomić w ten sposób.

Gdy uruchomiona jest aplikacja Go For It, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak ustawić poszczególne zadania w aplikacji.

Krok 1: Poszukaj przycisku „Dodaj listę” u dołu aplikacji Go For It i kliknij go myszą. Po kliknięciu zobaczysz wyskakujące okienko z napisem „Nowa lista spraw”.

Krok 2: Na „Nowej liście spraw” poszukaj „katalogu Todo.txt” i kliknij menu rozwijane obok niego. Następnie znajdź przycisk „Inne” i kliknij go myszą.

Krok 3: Kliknięcie „Inne” spowoduje otwarcie okna dialogowego z otwartym plikiem. Użyj tego okna, aby określić, gdzie zapisać listę rzeczy do zrobienia.

Krok 4: W sekcji „Nazwa listy” dodaj nazwę listy zadań.

Krok 5: Kliknij „Dodaj listę”, aby dodać listę do Go For It.

Krok 6: Po utworzeniu nowej listy w aplikacji kliknij dwukrotnie listę myszą, aby uzyskać do niej dostęp.

Krok 7: Po uzyskaniu dostępu do nowej listy znajdź pole „Dodaj nowe zadanie ..” u dołu okna aplikacji. Następnie napisz zadanie, które chcesz dodać do listy spraw. Powtórz ten proces tyle razy, ile to konieczne, aby wypełnić listę rzeczy do zrobienia.

Jak sprawdzić zadania

Nie masz pewności, jak wyrejestrować zadania w menedżerze zadań Go For It? Oto co robić.

Krok 1: Kliknij dwukrotnie listę w aplikacji Go For It, aby uzyskać do niej dostęp.

Krok 2: Znajdź właśnie ukończone zadanie i zaznacz pole obok niego, aby skreślić je z listy.

Powtarzaj w razie potrzeby, aż wszystkie pozycje na liście zostaną skreślone.

Aktywne zadania

Jedną z najlepszych funkcji Go For It jest „Aktywne zadania”. Pozwala to na przydzielenie określonej ilości czasu każdemu elementowi na liście. Oto jak z niego korzystać.

Najpierw kliknij dwukrotnie listę zadań w aplikacji Go For It, aby uzyskać dostęp do swoich zadań. Następnie upewnij się, że do listy dodano zadania. Jeśli nie, dodaj je za pomocą pola „Dodaj nowe zadanie”. Następnie kliknij ikonę zegara.

Po kliknięciu ikony zegara w Go For It zostanie wyświetlony zegar ustawiony na 25 minut. Kliknij przycisk „Start”, aby wykonać zadanie. Po zakończeniu stopera kliknij przycisk „Gotowe”.

x