Udostępnij teraz w social media:

Jeśli chcesz skopiować pliki na dysk flash USB w systemie Windows 10 – na przykład w celu wykonania ich kopii zapasowej lub przeniesienia na inny komputer – możesz to łatwo zrobić za pomocą Eksploratora plików. Oto jak.

Najpierw zlokalizuj dysk USB na swoim komputerze

Zanim będziemy mogli skopiować jakiekolwiek pliki, musimy upewnić się, że pendrive jest podłączony i gotowy do odbioru danych. Najpierw podłącz dysk flash USB do portu USB w komputerze z systemem Windows 10. Daj komputerowi minutę na rozpoznanie dysku i automatycznie zainstaluj wszystkie potrzebne sterowniki. (Te instrukcje będą działać również w przypadku innych zewnętrznych urządzeń pamięci masowej, w tym kart SD i dysków twardych USB).

Następnie otwórz menu Start, wpisz „Ten komputer” i naciśnij Enter. To jest bezpośredni skrót do listy dysków podłączonych do komputera w Eksploratorze plików.

W wyświetlonym oknie znajdź sekcję „Urządzenia i dyski”. W razie potrzeby kliknij małą strzałkę w kształcie karata po lewej stronie nagłówka sekcji, aby wyświetlić listę dysków.

Sprawdź -   Jak tworzyć niestandardowe widoki w Podglądzie zdarzeń w systemie Windows 10

Na tym komputerze zlokalizuj plik

Jeśli napęd USB został poprawnie rozpoznany i jest gotowy do odbioru plików, pojawi się w tej lokalizacji z przypisaną nazwą i literą dysku, na przykład „D:”, „E:” lub „F:”, lub inny list. Zwróć uwagę, że dysk „C:” jest prawie zawsze głównym dyskiem komputera, chyba że zrobisz wszystko, co w twojej mocy, aby go zmienić.

W zależności od konfiguracji Eksploratora plików (zobacz opcje „Układ” w menu „Widok”), styl ikon w tym oknie może wyglądać inaczej na komputerze. Ale dysk powinien nadal tam być.

Na tym komputerze zlokalizuj swój pendrive w Eksploratorze plików systemu Windows 10.

Jeśli napęd USB nie pojawia się na liście „Urządzenia i dyski”, będziesz musiał przeprowadzić dogłębną analizę, aby dowiedzieć się, co się dzieje.

Znajdź pliki, które chcesz skopiować

Nie zamykając okna napędu USB, naciśnij Ctrl + N, aby otworzyć nowe okno Eksploratora plików. Użyj nowego okna, aby zlokalizować pliki, które chcesz skopiować.

Po zlokalizowaniu plików wróć do okna „Ten komputer” i kliknij dwukrotnie ikonę napędu USB, aby go otworzyć. Powinieneś teraz mieć otwarte dwa okna obok siebie.

Dwa okna Eksploratora plików otwierają się obok siebie w systemie Windows 10.

To, co stanie się później, zależy od tego, jak chcesz skopiować pliki. Można to zrobić na kilka sposobów, ale oto dwie najpopularniejsze metody.

Sprawdź -   Jak skonfigurować serwer plików Samba w systemie Ubuntu

Jak kopiować pliki przez przeciąganie i upuszczanie

Za pomocą kursora myszy wybierz plik (lub pliki), które chcesz skopiować, a następnie kliknij i przytrzymaj przycisk myszy, aby przeciągnąć pliki do okna pamięci USB.

Kliknij i przeciągnij pliki z jednego okna do okna napędu flash USB w Eksploratorze plików systemu Windows 10.

Kiedy ikona reprezentująca plik lub pliki pojawi się nad oknem docelowym, zwolnij przycisk myszy, a pliki zostaną skopiowane do tej lokalizacji.

Pliki zostały skopiowane na dysk flash USB w systemie Windows 10.

W przyszłości możesz także przeciągać pliki bezpośrednio na ikonę napędu flash USB w „Ten komputer”, aby skopiować je do tej lokalizacji.

Jak kopiować pliki za pomocą kopiowania i wklejania

Możesz także kopiować pliki w systemie Windows za pomocą Schowka. Za pomocą kursora myszy wybierz plik (lub pliki), które chcesz skopiować, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy zaznaczenie. W wyświetlonym menu wybierz „Kopiuj”.

W oknie źródłowym kliknij prawym przyciskiem myszy wybór pliku i wybierz

Umieść kursor myszy nad sekcją pustej przestrzeni w oknie napędu USB i ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy. W wyświetlonym menu wybierz „Wklej”.

W oknie docelowym kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz

Pliki „skopiowane” wcześniej do Schowka zostaną skopiowane na dysk flash USB.

Pliki zostały skopiowane na dysk flash USB w systemie Windows 10.

Gratulacje: Twoje pliki są teraz na dysku USB. Możesz go odłączyć, jeśli chcesz. Przed wykonaniem dobrze jest „Bezpiecznie usunąć” (lub wysunąć) dysk.

Sprawdź -   Jak znaleźć markę i model monitora w systemie Windows 10

Co zrobić, jeśli zabraknie miejsca na dysku flash

Jeśli kopiujesz pliki na dysk flash USB i otrzymujesz komunikat, taki jak „Za mało miejsca” lub „Za mało miejsca na dysku, aby zakończyć operację”, oznacza to, że zabrakło wolnego miejsca na dysku flash napęd.

Komunikat o niewystarczającej ilości miejsca w systemie Windows 10.

Istnieją trzy podstawowe rozwiązania. Pierwszym z nich jest zbadanie zawartości dysku flash USB i sprawdzenie, czy zawiera już dane, które możesz usunąć, aby zwolnić miejsce. Uważaj, aby nie usunąć niczego, czego jeszcze nie utworzyłeś kopii zapasowej w innym miejscu.

Drugim rozwiązaniem jest zakup większego dysku flash USB. Są dostępne w witrynach zakupów online, takich jak Amazon.com a nawet w wielu aptekach i sklepach spożywczych. Dyski USB o większej pojemności zwykle kosztują więcej, ale mogą być dobrą inwestycją, jeśli musisz przesyłać lub tworzyć kopie zapasowe dużej ilości danych.

A jeśli przenosisz pliki na inny komputer, trzecim rozwiązaniem jest podzielenie zadania transferu na części. Najpierw skopiuj kilka plików na dysk, a następnie skopiuj je na nowy komputer. Następnie usuń wcześniej skopiowane pliki z pendrive’a i powtórz z kolejną partią plików, aż skończysz. Powodzenia!