Jak skopiować tekst z obrazu w systemie Windows 10

OCR to funkcja, którą zwykle można znaleźć w aplikacjach do skanowania. Rzadko zdarza się, że jest to samodzielna funkcja, której nie należy używać na skanowanych obrazach. Nie każdy musi wybierać tekst ze zeskanowanych obrazów. Czasami wystarczy wybrać tekst z obrazu lub innego elementu na ekranie. Easy Onscreen OCR to narzędzie, które pozwala wybrać cokolwiek na ekranie i wyodrębnić z niego tekst. Tekst można skopiować do schowka i wkleić w dowolnym miejscu.

Easy Onscreen OCR nie jest darmowe. Możesz go wypróbować bezpłatnie przez trzy dni. Niestety ta aplikacja nie ma opcji jednorazowego zakupu. Ma model subskrypcji, który pozwala subskrybować go co miesiąc, co pół roku i co rok.

Tekst z obrazka

Ściągnij, zainstaluj i uruchom Easy Onscreen OCR. Działa w zasobniku systemowym. Kliknij jego ikonę i wybierz Przechwyć z menu kontekstowego. Gdy kolor kursora zmieni się, możesz kliknąć i przeciągnąć myszą na cokolwiek na ekranie, z którego chcesz skopiować tekst.

Do testu przeciągnąłem go przez narzędzie do zarządzania dyskami w systemie Windows 10.

Kliknij przycisk OCR w małym wyskakującym oknie aplikacji, aby zeskanować obraz w poszukiwaniu tekstu. Po zakończeniu skanowania przełączy się na kartę Tekst, na której można zobaczyć skopiowany tekst.

Do tekstu nie zastosowano formatowania, więc jeśli kopiujesz tekst z obrazu i zdarzy się, że znajduje się on w tabeli lub jest ułożony w chmurze tekstowej, wykryty tekst nie będzie tego odzwierciedlał. Zapewnia, że ​​spacje i podziały wierszy nie zostaną pominięte, a ponieważ działa w przypadku elementów na ekranie, istnieje niewielka szansa na błąd.

Aplikacja działa również bardzo dobrze z elementami odręcznymi. Jeśli masz zdjęcie odręcznego tekstu, prawdopodobnie aplikacja będzie w stanie zeskanować go w poszukiwaniu tekstu i umożliwić Ci jego skopiowanie. Otwórz aplikację i przejdź do karty Obraz. Przeciągnij i upuść obraz, z którego chcesz zeskanować tekst, a aplikacja go zeskanuje.

Aplikacja działa wyjątkowo dobrze i chociaż może nie być darmowa, jeśli twoja praca wymaga częstego wybierania tekstu z obrazów, może być warta swojej ceny, a nawet trochę. Jest dostępny zarówno dla systemu Windows, jak i Mac i obsługuje dostosowywane klawisze skrótu, wiele formatów obrazów, w tym eksportowanie do formatu PDF.

x