Jak skopiować tytuł i adres URL wszystkich otwartych kart w przeglądarce Firefox


Udostępnianie treści online jest dość łatwe; prawie każda witryna i blog są wyposażone w widżety udostępniania. Widżety udostępniania umożliwiają udostępnianie treści w mediach społecznościowych lub wysyłanie ich pocztą e-mail do znajomego. Można śmiało powiedzieć, że udostępnianie jednego łącza jest dość łatwe, ale udostępnianie wielu linków nie. Jeśli masz wiele otwartych kart, które chcesz komuś udostępnić, sposób wymaga wielu kliknięć. Będziesz musiał skopiować i wkleić linki do każdej karty w oknie czatu lub w wiadomości e-mail. Otwieranie kart do schowka to dodatek do Firefoksa, który to wszystko upraszcza. Może skopiować tytuł i adres URL wszystkich otwartych kart do schowka, gotowe do udostępnienia.

Zainstaluj otwarte karty do schowka i zacznij przeglądać. Gdy masz kolekcję kart, które chcesz udostępnić wszystkim, kliknij przycisk dodatku. Otworzy się wyskakujące okienko z listą wszystkich otwartych kart wraz z ich adresami URL i tytułami. Tytuły pojawiają się jako linki, które po kliknięciu prowadzą do prawidłowego adresu URL.

Kliknij przycisk „Kopiuj jako tekst sformatowany” w wyskakującym okienku, aby skopiować tytuły, adresy URL i wszystko.

Możesz teraz wkleić je do wiadomości e-mail, aplikacji do czatu lub dokumentu. Jeśli wkleisz je w edytorze tekstu, takim jak Notatnik, utracisz linki, ponieważ edytory tekstu, takie jak Notatnik, nie obsługują formatu RTF.

Otwieranie zakładek do schowka ułatwia udostępnianie linków, ale także formatuje je, aby odbiorca mógł je lepiej zrozumieć. Zamiast wysyłać komuś długą listę adresów URL, znacznie lepsza jest wypunktowana lista tytułów stron, na które wskazują te adresy URL.

Otwieranie kart do schowka działa tylko w przypadku tekstu sformatowanego. Nie możesz uzyskać listy samych adresów URL do wklejenia jako zwykły tekst. Dodatek stosuje własne formatowanie do tekstu podczas kopiowania go do schowka, więc jeśli wklejasz go w dokumencie, być może trzeba będzie nieco wyczyścić formatowanie.

Zainstaluj otwarte karty do schowka w przeglądarce Firefox