Jak słuchać podcastów na iPhonie, iPadzie lub Androidzie

Udostępnij teraz w social media:

Czy ktoś ostatnio polecił Ci posłuchanie podcastu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmiała „Co to jest podcast?” mamy odpowiedź i nie tylko! Oto krótki kurs na temat podcastów i sposobów ich słuchania na smartfonie.

Co to jest podcast?

Pomyśl o podcastach jak o radiu internetowym lub serialu audio. Są to programy, które regularnie publikują nowe odcinki, których możesz słuchać za pomocą aplikacji na telefonie.

Podobnie jak blogi, podcasty (w większości) również są dostępne bezpłatnie na ich własnych stronach internetowych. Chociaż jest to świetne rozwiązanie dla niezależnych twórców, może sprawić, że podcasty będą mylące dla początkujących słuchaczy.

Ten sam podcast można znaleźć w setkach aplikacji i witryn do podcastów. Jednak niektóre są dostępne wyłącznie dla niektórych platform (takich jak Spotify) lub aplikacji.

W tym artykule omówimy podcasty, które są bezpłatnie dostępne jako kanały RSS i których można słuchać w dowolnej aplikacji do podcastów.

Aby zacząć słuchać, potrzebujesz tylko aplikacji do podcastów. Wyszukaj podcast, który chcesz, zasubskrybuj go, a aplikacja automatycznie pobierze nowe odcinki w tle.

Dotknij przycisku Odtwórz, aby odsłuchać odcinek.

Jak zarządzać podcastami na iPhonie i iPadzie

Jeśli masz iPhone’a lub iPada, możesz użyć wbudowanego Aplikacja Podcasty zaczynać. Gdy już to zrozumiesz, możesz przejść do bardziej bogatej w funkcje aplikacji do podcastów innej firmy (którą omówimy poniżej).

Subskrybuj i pobieraj podcasty w aplikacji Podcasty

Otworzyć Aplikacja Podcasty na iPhonie lub iPadzie. Kliknij kartę „Przeglądaj”, aby odkryć nowe podcasty, które mogą Ci się spodobać.

Jeśli masz już na myśli podcast lub ktoś polecony przez kogoś, dotknij zakładki „Szukaj”, a następnie wpisz nazwę podcastu.

  Użytkownicy zewnętrzni Microsoft Teams: jak dodawać gości?

Gdy znajdziesz żądany podcast, stuknij go.

Stuknij podcast, aby go otworzyć.

Następnie zobaczysz opis podcastu i listę odcinków. Nie musisz subskrybować podcastu, aby odtworzyć odcinek lub dodać kilka do swojej biblioteki.

Stuknij odcinek, aby go odtworzyć, lub stuknij znak plus (+) obok odcinka, aby dodać go do swojej biblioteki. Możesz to zrobić dla kilku podcastów, dopóki nie zorientujesz się, co lubisz.

Stuknij znak plus (+), aby dodać podcast do swojej biblioteki.

Aby zasubskrybować podcast, po prostu dotknij „Subskrybuj”. Aplikacja Podcasty wyświetli listę nowych odcinków w sekcji „Posłuchaj”. Nowe odcinki podcastów, które subskrybujesz, są automatycznie pobierane w tle.

Kran

Jeśli chcesz pobrać określony odcinek, stuknij znak plus (+) obok odcinka, aby dodać go do swojej biblioteki. Podobnie jak w przypadku aplikacji Apple Music, pojawia się ikona pobierania; dotknij go, aby zapisać odcinek na telefonie lub tablecie.

Stuknij ikonę Pobierz, aby pobrać odcinek.

Odtwarzaj i usuwaj podcasty w aplikacji Podcasty

Po zasubskrybowaniu kilku podcastów lub dodaniu odcinków do swojej biblioteki, czas zacząć ich słuchać.

Kliknij kartę „Słuchaj teraz”. Tutaj zobaczysz wszystkie najnowsze odcinki podcastów, które subskrybujesz. Dotknij podcastu, aby odtworzyć najnowszy odcinek, lub dotknij przycisku „Odcinki” poniżej podcastu, aby wyświetlić wszystkie dostępne odcinki w kolejce.

Stuknij podcast, aby go odtworzyć.

Po rozpoczęciu podcastu możesz stuknąć pasek Teraz odtwarzane, aby otworzyć ekran odtwarzania.

Stuknij pasek Teraz odtwarzane.

Tutaj możesz przeskoczyć, zmienić prędkość podcastu i nie tylko.

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki), aby zobaczyć więcej opcji.

Aplikacja Podcasty ma również funkcję kolejki. Jeśli wiesz, który odcinek chcesz odtworzyć jako następny, dotknij przycisku Menu, a następnie dotknij „Odtwórz następny” lub „Odtwórz później” w arkuszu udostępniania.

Kran

Na ekranie „Teraz odtwarzane” możesz przesunąć palcem w górę, aby odsłonić wyłącznik czasowy, wyświetlić notatki, rozdziały i sekcję „Następny”. Tutaj możesz zarządzać kolejką. Użyj ikon uchwytów, aby zmienić kolejność nadchodzących odcinków.

Dotknij ikony Menu, aby zarządzać kolejką podcastów.

Aby zarządzać pobranymi odcinkami, przejdź do karty „Biblioteka”, a następnie dotknij „Pobrane odcinki”.

Kran

Aby usunąć odcinek, przesuń na nim palcem w lewo, a następnie kliknij „Usuń”.

Kran

Aby anulować subskrypcję podcastu, otwórz stronę podcastu i dotknij przycisku Menu.

Kliknij przycisk menu.

Wybierz „Anuluj subskrypcję” w arkuszu udostępniania.

Kran

Alternatywne aplikacje do podcastów na iPhone’a i iPada

Plik

Istnieje wiele świetnych aplikacji do podcastów, których możesz używać na swoim iPhonie lub iPadzie. Najlepszy dla Ciebie zależy od Twoich potrzeb i gustu. Podobnie jak nasza siostrzana strona, Polecamy Pochmurny. Jest prosty w użyciu, ale zawiera zaawansowane funkcje.

  Jak korzystać z trybu odzyskiwania w systemie Ubuntu

Jeśli potrzebujesz aplikacji wieloplatformowej, zalecamy Pocket Casts. Możesz także słuchać podcastów na komputerze Mac, jeśli działa na nim macOS Catalina.

Jak słuchać podcastów na Androidzie

Niestety, nie ma wbudowanej aplikacji do podcastów na Androida. Wyszukiwarka Google ma wbudowaną funkcję Podcastów, która umożliwia subskrybowanie i słuchanie podcastów. Możesz również pobrać plik Aplikacja Google Podcasts jeśli wolisz mieć bardziej spójną strukturę.

Jeśli jednak zamierzasz pobrać aplikację do podcastów ze Sklepu Play, zalecamy użycie Pocket Casts. Istnieje od lat, a większość funkcji jest teraz dostępna bezpłatnie.

Pocket Casts ma bogaty katalog podcastów i łatwy w użyciu interfejs. Zawiera również funkcje, takie jak usuwanie ciszy, zwiększanie głośności i zarządzanie listami odtwarzania (które można dostosować).

Jak zarządzać podcastami w Pocket Casts

Po zainstalowaniu aplikacji Pocket Casts przejdź do sekcji „Odkrywaj” i przeglądaj. Wybierz „Wyszukaj podcasty” u góry ekranu, jeśli chcesz wyszukać określony podcast.

Kran

Kliknij przycisk „Odtwórz” obok dowolnego odcinka podcastu, którego chcesz słuchać.

Stuknij w

Gdy znajdziesz podcast, który Ci się podoba, dotknij „Subskrybuj”, aby dodać go do zakładki Podcasty.

Kran

W przeciwieństwie do innych klientów podcastów, Pocket Casts nie pobiera automatycznie nowych odcinków podcastów w tle.

Aby włączyć tę funkcję, przejdź do zakładki „Profil” i dotknij ikony Ustawienia.

Stuknij ikonę Ustawienia.

Na wyświetlonej liście kliknij „Automatyczne pobieranie”.

Kran

Włącz opcję „Nowe odcinki”, a Pocket Casts będzie teraz automatycznie pobierać nowe odcinki z Twoich subskrypcji w tle.

Włącz

Jeśli wolisz samodzielnie zarządzać pobieranymi plikami, przejdź do dowolnego podcastu, a następnie dotknij tytułu odcinka, aby wyświetlić szczegółowy widok. Tutaj możesz dotknąć przycisku Pobierz, aby zapisać ten pojedynczy odcinek.

Stuknij przycisk Pobierz, aby zapisać pojedynczy odcinek.

Odtwarzaj i usuwaj podcasty w Pocket Casts

Po skonfigurowaniu subskrypcji przejdź do zakładki „Podcasty”. Tutaj widzisz siatkę podcastów, które subskrybujesz. Stuknij w podcast, aby wyświetlić wszystkie dostępne odcinki.

Stuknij w podcast, aby wyświetlić wszystkie odcinki.

Stuknij przycisk Odtwórz, aby rozpocząć odtwarzanie.

Dotknij przycisku Odtwórz.

Na dole ekranu pojawi się pasek Teraz odtwarzane; dotknij go, aby rozwinąć elementy sterujące odtwarzaniem.

  Najłatwiejsze sposoby na czat wideo z rodziną w Dzień Matki

Stuknij pasek Teraz odtwarzane.

Tutaj możesz zarządzać efektami odtwarzania, ustawiać licznik czasu, przeglądać notatki z programu i nie tylko.

Rozszerzone menu Teraz odtwarzane w Pocket Casts.

Pocket Casts ma również funkcję gwiezdnej kolejki. Gdy zobaczysz odcinek, który chcesz odtworzyć jako następny, dotknij go, aby przejść do widoku szczegółowego, a następnie dotknij „Do następnego”. Możesz to zrobić dla wielu odcinków.

Kran

Wróć do ekranu Teraz odtwarzane, a następnie przesuń palcem w górę, aby zobaczyć kolejkę „Następne”. Tutaj możesz użyć ikon obsługi, aby zmienić kolejkę lub dotknąć „Wyczyść kolejkę”, aby usunąć wszystkie nadchodzące odcinki. Przesuń w lewo, aby usunąć pojedynczy odcinek z kolejki.

Przesuń w górę, aby zmienić kolejkę lub dotknij

Aby zarządzać pobranymi odcinkami, dotknij karty „Profil”, a następnie dotknij „Pobrane”.

Kran

Przesuń palcem w lewo po pobranym odcinku, a następnie stuknij przycisk Usuń, aby go usunąć.

Przesuń palcem w lewo po odcinku, a następnie stuknij przycisk Usuń.

Możesz także dotknąć przycisku Menu i przejść do sekcji „Zarządzaj pobranymi plikami”, aby usunąć wszystkie nieodtworzone, odtwarzane lub odtworzone odcinki.

Kran

Po wybraniu odcinków, które chcesz usunąć, przewiń w dół i dotknij „Usuń X odcinków”, gdzie „X” to liczba wybranych odcinków.

Kran

Aby anulować subskrypcję podcastu, otwórz jego stronę i dotknij zielonego znacznika wyboru. W wyskakującym okienku dotknij „Anuluj subskrypcję”, aby potwierdzić.

Kliknij zielony znacznik wyboru.

Alternatywne aplikacje do podcastów na Androida

Aplikacja Google Podcasts na telefon z Androidem.

Oprócz aplikacji Google Podcasts możesz też spróbować Podcast Addict. Ten wszechstronny klient podcastów oferuje również transmisje na żywo, kanały SoundCloud, przesyłanie strumieniowe Twitch i nie tylko. Plik Spotify i TuneIn Radio aplikacje mają również podcasty.

Aby uzyskać jeszcze więcej opcji, zapoznaj się z naszą listą najlepszych aplikacji do podcastów na Androida.

x