Jak sprawdzić, czy bootloader jest odblokowany lub zablokowany na Androidzie

Udostępnij teraz w social media:

Wspaniałą rzeczą w telefonie z Androidem jest to, że możesz go zrootować i sprawić, by działał tak, jak chcesz. Jeśli korzystasz ze starszej wersji Androida, która nie otrzymuje więcej aktualizacji, możesz znaleźć niestandardową pamięć ROM do flashowania i uzyskania następnej wersji lub przynajmniej dodać niektóre z jej funkcji. Możesz dostosować prawie wszystko na zrootowanym telefonie z Androidem, ale możesz też trochę go poprawić, jeśli twój bootloader jest odblokowany.

Odblokowanie bootloadera wymaga bardzo małych umiejętności i można z nim wiele zrobić. Jeśli chcesz sprawdzić, czy twój bootloader jest odblokowany, czy nie, jest to całkiem proste.

Telefon z systemem Android

Możesz sprawdzić, czy Twój program ładujący jest odblokowany, czy nie, na telefonie z Androidem. Ta metoda powinna działać na większości popularnych i wielu mało znanych telefonów. Będą wyjątki i jeśli to nie zadziała na Twoim telefonie z Androidem, zawsze możesz wybrać rozwiązanie na PC.

  Najlepsze alternatywy powiększania do rozmów wideo

Na telefonie z systemem Android otwórz aplikację Telefon / dialer i wprowadź poniższy kod.

*#*#7378423#*#*

Otworzy się nowe okno. W tym oknie przejdź do Service info> Configuration. Jeśli zobaczysz komunikat o odblokowaniu programu ładującego, a przed nim napis „Tak”, oznacza to, że program ładujący jest odblokowany.

PC

Jeśli po wpisaniu kodu podanego w poprzedniej sekcji nie pojawi się okno, możesz sprawdzić stan blokady bootloadera na swoim komputerze. To całkiem proste, ale najpierw musisz pobrać narzędzia adb i fastboot z Google.

Pobierz i wyodrębnij folder, a następnie otwórz wiersz polecenia w tym folderze. Możesz to zrobić, wpisując cmd na pasku lokalizacji w systemie Windows 10.

  Spraw, aby WP 8.1 i Cortana czytały Ci cytaty

Następnie musisz przełączyć telefon w tryb Fastboot. Aby to zrobić, wyłącz telefon. Następnie przytrzymaj przyciski zmniejszania głośności i zasilania, aż urządzenie uruchomi się ponownie. Po włączeniu zwolnij przycisk zasilania, ale przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności, aż zobaczysz ekran programu ładującego. To ten z małym botem z Androidem na plecach.

Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla do transmisji danych. Po nawiązaniu połączenia uruchom następujące polecenie. Jeśli zwróci kod, oznacza to, że Twoje urządzenie zostało wykryte.

fastboot devices

Po wykryciu urządzenia uruchom następujące polecenie i poszukaj informacji o programie ładującym. Program ładujący dla Nexusa 6P, na którym uruchomiłem polecenie, jest zablokowany.

fastboot oem device-info

Odblokowanie bootloadera jest stosunkowo łatwe, jeśli producent urządzenia na to pozwala. Jeśli tak się nie stanie, może to być dość trudne.

  Jak dodać „Oznacz jako przeczytane” do powiadomień Gmaila na Androida

x