Jak sprawdzić, czy iPhone jest jailbreak, czy nie

Udostępnij teraz w social media:

Społeczność jailbreak była kiedyś bardzo aktywna. Nie wygasło, ale faktem jest, że obecnie coraz mniej użytkowników iPhone’a dokonuje jailbreaku swoich urządzeń.

Ma to związek z tym, że iPhone ma teraz kilka podstawowych funkcji – funkcji, których brakowało na początku. Apple ma również tendencję do dodawania funkcji do iOS, które są popularne w społeczności jailbreak, w ten sposób negując potrzebę jailbreak.

To powiedziawszy, jeśli masz iPhone’a pod ręką i chcesz wiedzieć, czy jest on po jailbreaku, czy nie, istnieje prosty sposób na sprawdzenie.

iPhone – Jailbroken czy nie?

Istnieją dwa sposoby sprawdzenia, czy iPhone ma jailbreak, czy nie i powinieneś wypróbować oba.

  Jak odłączyć swój numer telefonu od RCS na Androidzie

1. Cydia

Pierwszym jest sprawdzenie aplikacji Cydia na danym iPhonie. Możesz użyć Spotlight, aby go wyszukać, a jeśli się pojawi, iPhone jest po jailbreaku.

Cydia była niezbędna na iPhone’ach z jailbreakiem wiele lat temu, ale teraz są sposoby, aby to zrobić bez Cydii. Są sposoby, aby to ukryć.

W takim przypadku musisz pobrać aplikację o nazwie CopyTrans Contacts. Jest to płatna aplikacja, która może zarządzać kontaktami na iPhonie, ale w rzeczywistości nie musisz jej kupować, jeśli wszystko, co Cię interesuje, to sprawdzenie statusu jailbreak iPhone’a.

Ściągnij, zainstaluj i uruchom CopyTrans Contacts.

Podłącz iPhone’a do komputera PC lub Mac, na którym zainstalowałeś aplikację.

  Jak spakować (i rozpakować) pliki za pomocą PowerShell

Wybierz ikonę iPhone’a z paska narzędzi po lewej stronie.

Zobaczysz długą listę informacji o podłączonym urządzeniu. Ostatni wpis w sekcji Ogólne to „Jailbreak”.

Jeśli mówi „Nie”, oznacza to, że iPhone nie jest po jailbreaku.
Jeśli mówi „Tak”, oznacza to, że iPhone jest jailbreak.

Działa to zarówno w przypadku iPadów, jak i iPhone’ów.

2. Sprawdź, czy iPhone został zmodyfikowany

Innym prostym sposobem sprawdzenia, czy iPhone jest po jailbreaku, czy nie, jest sprawdzenie, czy został zmodyfikowany.

Celem jailbreakingu iPhone’a jest dodanie do niego funkcji, które nie są dostępne po wyjęciu z pudełka. Mogą nie być oczywiste, ale pobieżne przejrzenie urządzenia może dać ci wskazówkę.

  Jak naprawić aparat iPhone'a nie będzie ostry

Czy iPhone Jailbreaking jest nielegalny?

Jailbreaking nie jest nielegalny, jednak poprawki lub modyfikacje wprowadzone później nie są dokładnie tworzone z myślą o wydajności urządzenia.

Jeśli Twój iPhone jest szczególnie stary, zmiana może wpłynąć na jego działanie. Może się okazać, że telefon jest cieplejszy, jego bateria nie działa tak długo, jak powinna, i coś się psuje.

Jest to dość łatwe do cofnięcia, ale jeśli modyfikacja zakończy się uszkodzeniem telefonu, może nie być objęta gwarancją Apple.

x