Jak sprawdzić, czy ktoś Cię prześladuje na Instagramie?

Media społecznościowe są właśnie takie, społecznościowe. Jeśli jesteś online, jesteś w oczach opinii publicznej, a ludzie, którzy się tobą interesują, to koszt prowadzenia działalności online. To powiedziawszy, istnieje różnica między aktywnym angażowaniem się w ciebie, byciem ciekawym i sprawdzaniem cię, a prześladowaniem.

Myślisz, że ktoś prześladuje Cię na Instagramie? Myślisz, że ktoś może się w tobie zakochać i śledzi cię online? Chcesz wiedzieć, czy ktoś za bardzo interesuje się tym, co robisz w mediach społecznościowych?

Ten samouczek pokaże Ci, jak stwierdzić, czy ktoś ogląda, ale nie angażuje się, czy po prostu czai się na Twoim Instagramie.

Niestety, twoje możliwości są ograniczone, aby dowiedzieć się, czy ktoś jest stale przeglądasz swój profil na Instagramie. W sieci społecznościowej nie ma zbyt wielu opinii na temat tego, co się dzieje, kto co oglądał lub kiedy ktoś ogląda Twój profil. Twoja jedyna opcja to Instagram Stories który, podobnie jak jego protoplasta Snapchata, informuje, kto go oglądał.

Źródło: Instagram.com

Instagram Stories: jedyny sposób, aby wiedzieć, kto ogląda

Instagram Stories są zasadniczo kopią Snapchat Stories, i działają prawie w ten sam sposób. Tworzysz post, ustawiasz go jako Story, a następnie staje się publiczny na 24 godziny, zanim zniknie.

Wybierasz czyjś profil w aplikacji, aby zobaczyć jego historie, a on robi to samo, aby zobaczyć Twoje. Podobnie jak Snapchat, Instagram Stories powiedzieć, kto oglądał Twoją Historię.

Możesz przesunąć palcem w górę z jednego ze swoich Instagram Stories aby zobaczyć, kto go oglądał. Ekran pokazuje nazwę użytkownika każdej osoby, która widziała historię pod ręką. Chociaż nie jest to potwierdzone, niektórzy uważają, że kolejność, w jakiej pojawiają się nazwiska, wskazuje, jak często je oglądali. Oczywiście Instagram nigdy tego nie potwierdził, ale to ciekawa teoria.

Zasadniczo twój pierwszy przystanek powinien być twój Instagram Stories. Jeśli opublikowałeś jeden z krótkich klipów, możesz zobaczyć, kto przegląda Twoje treści.

Łapanie stalkera na Instagramie

Instagram Stories to jedyny sposób, aby dowiedzieć się, kto angażuje się w Twoje treści. Instagram Analytics informuje profesjonalnych właścicieli kont, ile osób obejrzało, ale nie ujawniają konta wyświetlającego Twoje posty. Jest więc jedna metoda obejścia, którą wymyśliliśmy, aby zgasić twojego Stalkera.

Kiedy opublikujesz Instagram Story, masz możliwość ukrycia go przed innymi. Ta sytuacja różni się od listy „Bliscy znajomi”, która ostrzega użytkowników, że udostępniłeś ją określonym osobom.

Zakładając, że masz podejrzenie, że ktoś śledzi Twoje treści, opublikuj Historię i ukryj ją przed wszystkimi innymi na Twojej liście. Zanim opublikujesz swoją Historię, przejdź do Instagram Story Ustawienia i wybierz opcję „Ukryj historię z”. Wybierz wszystkich oprócz osoby, która Cię interesuje. Oznacza to, że nie będą wiedzieć, że są jedyną osobą, która może zobaczyć Historię.

Nie tylko zobaczysz, że to oglądali, ale jeśli korzystasz z Instagram Analytics, możesz również obserwować wzrost liczby wyświetleń za każdym razem, gdy to zrobią. Jeśli oglądają Historię wiele razy, będziesz wiedział, że to oni, ponieważ są jedyną osobą, która ma do niej dostęp.

Niestety jest to najlepszy sposób, w jaki wiemy, jak sprawdzić, czy ktoś aktywnie wyszukuje Twoje treści do oglądania w kółko. Jeśli nie masz konfiguracji Analytics na Instagramie, dowiesz się tylko, czy użytkownik ją obejrzał.

Inne sposoby sprawdzenia, czy ktoś Cię prześladuje na Instagramie

Oprócz pokazywania, kto oglądał twoją Instagram Story, nie ma innego sposobu na określenie, co dzieje się w aplikacji. Snapchat oferuje o wiele więcej informacji o tym, kto co robi, ale Instagram nie.

Więc jeśli nikt nie zostawi komentarza ani nie zaangażuje się w inny sposób, jesteś w ciemności, czy jesteś?

Korzystanie z aplikacji innych firm do wykrywania stalkera na Instagramie

Istnieje wiele aplikacji, rozszerzeń przeglądarki i witryn innych firm, które obiecują pokazać, kto przegląda Twój profil. Wiele z nich nie działa, podczas gdy inne wymagają dostępu do twoich prywatnych informacji w niecnych celach.

Chociaż mogą istnieć pewne legalne zasoby, użytkownicy powinni wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z takiej usługi. Przeczytaj recenzje i przeszukaj programistę, zanim zarejestrujesz się, aby cokolwiek zrobić.

Jak radzić sobie ze stalkingiem na Instagramie

Niewiele możesz zrobić, jeśli myślisz, że ktoś prześladuje Cię na Instagramie. Dopóki nie grożą ci ani nie przeszkadzają ci w żaden sposób, nie robią nic legalnie złego. Ten fakt to cena mediów społecznościowych. Jesteś tam dla wszystkich, a ludzie mogą robić, co chcą, z informacjami, które publikujesz online.

Zmiana ustawień prywatności na Instagramie

Jeśli Twoje podejrzenie staje się lepsze, możesz zmienić niektóre ustawienia prywatności na Instagramie, aby uniemożliwić tej osobie śledzenie Cię w sieci.

 • Uruchom „aplikację Instagram”.
 • Stuknij w swoją „ikonę profilu” (ustawienia), aby otworzyć stronę profilu.
 • Kliknij „ikonę hamburgera” (menu) w prawym górnym rogu.
 • Wybierz „Ustawienia” z menu.
 • Wybierz „Prywatność”.
 • W sekcji „Prywatność konta” u góry włącz „Konto prywatne”.

Konto prywatne jest widoczne tylko dla osób, które Cię obserwują. Osoby, które chcą Cię śledzić, wyślą prośbę, którą możesz zaakceptować lub odrzucić według własnego uznania. To ustawienie sprawia, że ​​jesteś znacznie mniej widoczny na Instagramie, ponieważ możesz zdecydować, kto może zobaczyć Twój profil i posty.

Zmiana statusu aktywności na Instagramie

Oprócz dostosowania ustawień prywatności możesz także wyłączyć stan swojej aktywności, aby uniemożliwić „prześladowcy” przeglądanie Twojej aktywności.

 • Otwórz „Ustawienia”, a następnie „Prywatność” na Instagramie.
 • Wybierz „Stan aktywności” i wyłącz „Pokaż status aktywności”.

Powyższe kroki uniemożliwiają każdemu zobaczenie, co robisz na Instagramie, ale także uniemożliwiają wyświetlanie statusu aktywności innych osób. To ulica dwukierunkowa.

Usuwanie kogoś ze swoich obserwujących na Instagramie

Jeśli masz pojęcie, kto Cię prześladuje, możesz usunąć go jako obserwatora.

 • Wybierz swój „Profil” na Instagramie.
 • Stuknij w „Obserwatorzy” u góry.
 • Wybierz przycisk „Usuń” obok obserwatora, którego chcesz usunąć.

Jeśli ustawiłeś swój profil na Instagramie jako prywatny, ta osoba nie będzie już widzieć niczego, co robisz na swoim koncie, o ile nie jest obserwującym. Mogą nadal widzieć Twoje komentarze lub polubienia postów innych osób, ale nie zobaczą niczego, co sam publikujesz.

Zmiana konta na Instagramie na prywatne

Prywatne konto na Instagramie obniża współczynnik zaangażowania mediów społecznościowych, ale zapewnia również niewielką ochronę. Możesz spróbować ustawić swoje konto jako prywatne na miesiąc lub dwa, a następnie ponownie je upublicznić. Są szanse, że ktokolwiek cię śledził, znudziłby się do tego czasu i ruszył dalej – może.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące prywatności na Instagramie

Oto odpowiedzi na więcej pytań dotyczących odzyskania kontroli nad swoją prywatnością na Instagramie.

Co mogę zrobić, jeśli ktoś grozi na Instagramie?

Jeśli ktoś grozi ci w komentarzu lub wiadomości bezpośredniej, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zrobić zrzut ekranu. Wielu profesjonalistów zaleca unikanie odpowiadania komuś wrogo nastawionemu w mediach społecznościowych, ale uchwycenie obrazu treści wraz z jego nazwą użytkownika pomoże ci iść naprzód.

Możesz zgłosić użytkownika do Instagrama, klikając menu z trzema kropkami na jego profilu lub odwiedzając stronę pomocy technicznej Instagrama (tam pojawia się zrzut ekranu. Jeśli zagrożenie jest wystarczająco poważne lub uważasz, że jest uzasadnione, prawdopodobnie jest to dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z lokalnymi organami ścigania.

Czy istnieje sposób na stwierdzenie, czy fałszywe konto mnie obserwuje?

Niektórzy użytkownicy chcą anonimowo śledzić Twoje konto. Być może kogoś zablokowałeś lub nie zaakceptowałeś prośby o obserwowanie od osoby, którą znasz. Niestety, Instagram nie powie Ci, że konto jest fałszywe ani kto je utworzył. Możesz jednak użyć rozumowania dedukcyjnego, aby lepiej wykryć nielegalne konto na Instagramie.

Pierwszym znakiem, że profil na Instagramie jest fałszywy, jest nazwa użytkownika. Osoby, które tworzą fałszywe profile w celu prześladowania, mogą zostawić wskazówki dotyczące tego, kim są w nazwie użytkownika, lub nie będą w to wkładać zbyt wiele wysiłku. Przewiń listę Obserwatorów, aby zobaczyć, które nazwy użytkowników się nie sumują.

Kolejnym sygnałem ostrzegawczym, że profil na Instagramie nie jest w górę, jest brak opublikowanych postów. Podczas gdy niektórzy użytkownicy nie wchodzą w interakcje zbyt często, większość będzie obserwować inne osoby, mieć obserwujących lub publikować treści. Konto na Instagramie w stanie surowym jest niewątpliwie podejrzane.

Wreszcie, niektórzy stalkerzy na Instagramie tworzą konta naśladujące profile Twoich znajomych. Przejrzyj listę swoich obserwujących w poszukiwaniu powtarzających się kont. Jeśli masz więcej niż jednego Obserwatora, który wydaje się być tą samą osobą, jedno konto może być kontem stalkera.

Końcowe przemyślenia

Instagram może być doskonałą aplikacją do udostępniania zdjęć i filmów znajomym, rodzinie i obserwującym, ale nie jest to najlepsza aplikacja dla osób, które martwią się o swoją prywatność w Internecie.

W obecnej formie nie ma prawdziwego sposobu, aby dowiedzieć się, czy ktoś cię śledzi na Instagramie. Tak więc, jak powinieneś, korzystając z dowolnej platformy mediów społecznościowych, zawsze pamiętaj o tym, co publikujesz.

x