Jak sprawdzić, czy ktoś Cię wyciszył na Discord

Discord to bezpieczna przestrzeń, w której możesz rozmawiać z osobami o wspólnych zainteresowaniach. Ale jak w każdym innym miejscu w sieci, możesz spotkać ludzi, z którymi rozmowa nie jest przyjemna, a nawet wprost niegrzeczna. Na szczęście platformy takie jak Discord mają rozwiązanie tego problemu. Mianowicie wyciszenie.

Jednak dowiedzenie się, że ktoś ci to zrobił, nie jest przyjemne. Dzisiaj wyjaśnimy, jak sprawdzić, czy ktoś wyciszył Cię na Discordzie, aby potwierdzić Twoje podejrzenia.

Jak sprawdzić, czy ktoś Cię wyciszył na Discord

Discord oferuje użytkownikom dwa rodzaje wyciszania: kanałowe i lokalne. Tylko administratorzy serwera mogą wyciszać użytkowników w całym kanale, podczas gdy każdy użytkownik może wyciszać innych użytkowników lokalnie. Gdy ktoś jest wyciszony w całym kanale, żaden z użytkowników na kanale go nie usłyszy. Z drugiej strony wyciszanie lokalne działa tylko dla jednego użytkownika.

Użytkownicy wyciszeni lokalnie nie otrzymują o tym powiadomienia. Dlatego jedynym sposobem ustalenia, że ​​zostałeś wyciszony lokalnie, jest sprawdzenie reakcji innego użytkownika. Przestaną reagować, gdy coś powiesz. Jednak możesz mieć problem z ustaleniem, czy użytkownik nigdy nie zareagował na twoje słowa. Administratorzy serwera lub kanału również nie są powiadamiani, gdy ktoś zostanie wyciszony lokalnie.

Z wyciszaniem całego kanału jest to nieco łatwiejsze. Podobnie jak w przypadku wyciszania lokalnego, nie otrzymasz powiadomienia, ale możesz śledzić reakcję wszystkich użytkowników zamiast jednego. Jeśli wszyscy Cię ignorują, najprawdopodobniej jesteś wyciszony na całym kanale.

Jak wyciszyć kogoś na Discord

Z jakiegoś powodu możesz sam wyciszyć użytkownika Discord. Jeśli jesteś na serwerze innej osoby, możesz wyciszyć innych użytkowników tylko lokalnie. Oto jak to zrobić:

 • Dołącz do tego samego kanału głosowego z użytkownikiem, którego chcesz wyciszyć.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy jego nazwę użytkownika, aby wyświetlić menu Ustawienia.
 • Zaznacz pole obok „Wycisz”.
 • Jeśli chcesz wyłączyć wyciszenie użytkownika, powtórz te same kroki i wybierz „Anuluj wyciszenie” na końcu. Jeśli masz uprawnienia administratora, wykonaj poniższe czynności, aby uciszyć użytkownika na całym kanale:

 • Upewnij się, że korzystasz z tego samego kanału głosowego, co użytkownik, którego chcesz wyciszyć.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwisko osoby, którą chcesz wyciszyć.
 • Kliknij „Wyciszenie serwera”. Osoba zostanie natychmiast wyciszona na cały kanał.
 • FAQ

  Przeczytaj tę sekcję, aby dowiedzieć się więcej o funkcji wyciszania na Discordzie.

  Czy wyciszanie to to samo, co blokowanie na Discordzie?

  Nie, wyciszanie jest mniejszą karą dla użytkowników, którzy nie zachowują się tak, jak byś tego chciał na Discordzie. To niekonfrontacyjna metoda unikania rozmowy z kimś. Często użytkownicy nawet nie zauważają, że zostali wyciszeni. Blokowanie kogoś to poważniejsza metoda radzenia sobie z irytującymi użytkownikami. Powinno być wdrażane tylko w ciężkich przypadkach, gdy ktoś naprawdę działa ci na nerwy.

  Gdy zablokujesz kogoś z listy znajomych, zostanie on całkowicie usunięty. Jeśli jesteś na tym samym serwerze, nie będziesz już widzieć wiadomości użytkownika. Zablokowany użytkownik nie będzie mógł Cię oznaczyć, wysyłać Ci wiadomości ani znajdować Twojego profilu. Innymi słowy, blokowanie jest oczywiste, w przeciwieństwie do wyciszania.

  Jak mogę wyłączyć wyciszenie na Discordzie?

  Wyciszenie na Discordzie może być denerwujące, zwłaszcza jeśli nie zrobiłeś nic złego. Czasami użytkownicy mogą zostać wyciszeni przez pomyłkę. W takim przypadku możesz chcieć wyłączyć wyciszenie, aby ponownie zacząć komunikować się z innymi. Ale tylko użytkownik, który Cię wyciszył, może anulować wyciszenie. Na szczęście, nawet jeśli jesteś wyciszony, ludzie nadal będą otrzymywać Twoje wiadomości, więc możesz grzecznie poprosić ich o wyłączenie wyciszenia.

  Zachowuj się dobrze

  Jak widać, nie ma sposobu, aby upewnić się, czy zostałeś wyciszony na Discordzie. Chociaż możesz śledzić inne zachowania użytkowników, nie zawsze jest to wyraźny wskaźnik. Tak czy inaczej, jeśli podejrzewasz, że zostałeś wyciszony, zawsze bądź uprzejmy i nie wysyłaj spamu użytkownikom próśb o wyłączenie wyciszenia. Może to mieć odwrotny skutek niż zamierzony.

  Czy kiedykolwiek wyciszyłeś lub zablokowałeś kogoś na Discordzie? Jeśli tak, dlaczego uważasz, że jest to konieczne? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.