Jak sprawdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta na Facebooku?

Giganci mediów społecznościowych, tacy jak Facebook, nie są odporni na problemy z bezpieczeństwem. Jeśli ostatnio zauważyłeś dziwną aktywność na swoim koncie na Facebooku, Twoje konto może zostać przejęte.

Czy było to zdjęcie, którego opublikowania nie pamiętasz, czy zmiana, której nie rozpoznajesz w swoim kanale? W tym artykule dowiesz się, jak sprawdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta na Facebooku.

Podpisuje, że Twoje konto jest naruszone

Zanim przejdziemy do potwierdzania, że ​​ktoś korzystał z Twojego konta, najpierw przejrzyjmy niektóre zachowania konta, które będą wskazywać, że ktoś jest na Twoim koncie na Facebooku.

Jeśli napotkasz niektóre z tych problemów, prawdopodobnie ktoś ma dostęp do Twojego konta:

 • Wprowadzono zmiany w kontaktowym adresie e-mail lub haśle.
 • Twoja data urodzenia, imię i inne dane w profilu uległy zmianie.
 • Otrzymujesz zaproszenia do znajomych lub przyjmujesz zaproszenia od osób, których nie znasz.
 • Facebook Messenger pokazuje wiadomości, których nie wysłałeś. Albo otrzymujesz wiele wiadomości od osób, których nie znasz.
 • Zdjęcia, posty lub przesłane pliki wydają się nie zainicjowane przez Ciebie.
 • Te zachowania na koncie wskazują, że ktoś inny korzysta z Twojego konta na Facebooku. Oczywiście, jeśli podejrzewasz, że Twoje konto jest używane przez kogoś innego, istnieją sposoby na potwierdzenie swoich podejrzeń.

  Jak zobaczyć lokalizacje logowania na Facebooku?

  Zanim zaczniesz się męczyć i zastanawiać, jakie powinno być twoje nowe hasło i ile czasu masz na reakcję, musisz rozważyć kolejny krok.

  Możesz sprawdzić, czy ktoś inny używał Twojego konta na Facebooku, sprawdzając listę urządzeń i lokalizacji, w których używane jest Twoje konto. Facebook włączył tę funkcję kilka lat temu, aby pomóc monitorować logowanie i oznaczać podejrzane sesje.

  Pamiętaj, że Facebook nie poda Ci dokładnej lokalizacji każdego logowania ani tożsamości intruza. Niektóre szczegóły lokalizacji mogą być bardzo nieaktualne; wszystko zależy od tego, gdzie jesteś na świecie i lokalizacji serwera. Niezależnie od tego nadal będziesz mieć znaczniki daty i godziny, a także urządzenie, które zostało użyte do uzyskania dostępu.

  Facebook ma wiele ustawień. Często poruszanie się po nich wszystkich jest dość trudne. Jak na przykład znaleźć historię aktywności na Facebooku? Oto jak to zrobić.

  Pobierz historię Facebooka z iPhone’a lub Androida

  Większość ludzi korzysta z Facebooka na swoich telefonach, więc oto jak sprawdzić historię logowania za pomocą aplikacji Facebook:

 • Otwórz aplikację Facebook i dotknij „trzech poziomych linii” w prawym górnym rogu. Użytkownicy Androida znajdą to menu w prawym górnym rogu swoich ekranów, a użytkownicy iOS znajdą je w prawym dolnym rogu.
 • Przewiń w dół w sekcji „Ustawienia i prywatność”, a następnie wybierz „Ustawienia”.
 • W sekcji „Zabezpieczenia” wybierz „Zabezpieczenia i logowanie”. Znajdziesz się na stronie z sekcją „Gdzie jesteś zalogowany”. Facebook pokaże Ci status „Aktywne teraz” niebieskimi literami. Powinno to być urządzenie, którego aktualnie używasz.
 • Jeśli chcesz zobaczyć więcej, dotknij niebieskiej opcji „Zobacz wszystko” po prawej stronie. Zobaczysz ostatnie aktywne sesje, w tym przybliżoną lokalizację, typ/model urządzenia oraz ostatni czas logowania.
 • Jeśli zobaczysz urządzenie lub lokalizację, której nie rozpoznajesz, dotknij trzech pionowych kropek. Następnie wybierz „Wyloguj”.
 • Możesz także dotknąć opcji „Bezpieczne konto” na tej stronie. Ten przycisk przeprowadzi Cię przez proces zmiany hasła i innych funkcji bezpieczeństwa Facebooka.

  Pobierz historię Facebooka z komputera PC lub MAC

  Jeśli nawigacja po portalu Facebook jest dla Ciebie wygodniejsza niż w aplikacji, możesz w ten sposób sprawdzić historię logowania.

  Ogólna koncepcja jest taka sama. Biorąc pod uwagę, że strona internetowa i aplikacja mają pewne znaczące różnice w interfejsie użytkownika (UI), najlepiej jest wymienić wszystkie kroki wymagane dla strony internetowej. Oto, co musisz zrobić:

 • Zaloguj się na swoje konto na Facebooku, a następnie kliknij mały „trójkąt skierowany w dół” w prawym górnym rogu ekranu.
 • Z „menu rozwijanego” wybierz „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Ustawienia”.
 • Z panelu po lewej stronie wybierz „Bezpieczeństwo i logowanie”.
 • Możesz także zobaczyć opcję „Gdzie jesteś zalogowany”. Wyświetlana jest bieżąca aktywna sesja i wyświetlany jest zielony status „Aktywna teraz”. Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie sesje, kliknij niebieską opcję „Zobacz więcej”, a menu się rozwinie.
 • To wszystko, aby przeglądać historię Facebooka z komputera PC lub Mac.

  Jak wylogować się z urządzeń na Facebooku

  Zlokalizowanie podejrzanego urządzenia lub aktywności może być dość łatwe, ale co powinieneś zrobić, gdy poznasz te informacje?

  Możesz sprawdzić swoją ostatnią aktywność na Facebooku za pomocą telefonu, tabletu lub komputera, wykonując kilka prostych kroków. Najlepszym sposobem działania jest wylogowanie się z urządzeń, których nie rozpoznajesz, lub wylogowanie się z każdego urządzenia, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo.

  To zależy wyłącznie od Ciebie. Na szczęście, w przeciwieństwie do niektórych platform i serwisów społecznościowych, Facebook daje obie opcje. Oto jak to robisz.

  Wyloguj się z określonego urządzenia na Facebooku za pomocą iOS lub Android

  Jeśli chcesz, aby Twoje obecne urządzenia były połączone z Facebookiem, zawsze możesz z łatwością wylogować się z nieznanego urządzenia.

 • Uruchom Facebooka na iOS lub Androidzie, a następnie kliknij ikonę „Menu” w prawym górnym rogu.
 • Wybierz „Ustawienia”.
 • W menu „Bezpieczeństwo” dotknij „Bezpieczeństwo i logowanie”.
 • Wybierz „Zobacz wszystko”, aby otworzyć całą listę urządzeń.
 • Dotknij ikony „wielokropka” (trzy pionowe kropki), aby otworzyć szczegóły aktywności wybranego urządzenia.
 • Wybierz „Wyloguj” dla wybranego urządzenia.
 • Wykonanie tych czynności spowoduje natychmiastowe wylogowanie użytkownika z konta. Jeśli to ktoś uzyskał dostęp do Twojego konta, a Ty zmieniłeś swoje dane logowania, ta osoba nie będzie mogła ponownie zalogować się na Twoje konto. Jeśli urządzenie pojawi się ponownie później, może to być jedno z Twoich urządzeń, nawet jeśli jest wyświetlane jako nieznane urządzenie. Jednak nadal jest możliwe, że haker może również złamać Twoje nowe hasło logowania.

  Wyloguj się ze wszystkich urządzeń na raz na Facebooku z iPhone’a lub Androida

  Jeśli jedynym urządzeniem, którego używasz do łączenia się z Internetem, jest smartfon lub wolisz to, wylogowanie się ze wszystkich urządzeń na Facebooku jest najlepszą drogą.

 • Otwórz aplikację Facebook i przejdź do „Menu -> Ustawienia -> Bezpieczeństwo i logowanie -> Zobacz wszystko”.
 • Przewiń w dół, a następnie wybierz „WYLOGUJ SIĘ ZE WSZYSTKICH SESJI”.
 • Facebook automatycznie wylogowuje Cię ze wszystkich sesji na liście, z wyjątkiem bieżącej sesji.

  Wyloguj się ze wszystkich urządzeń na raz na Facebooku z komputera PC lub MAC

  Możesz wylogować się ze wszystkich sesji jednocześnie lub pojedynczo, korzystając z portalu internetowego Facebook. Jeśli martwisz się pewnymi dziwnymi działaniami w swoim profilu, musisz wykonać następujące czynności na komputerze Mac lub PC:

 • Przejdź do opcji „Gdzie jesteś zalogowany”. Kliknij niebieską opcję „Zobacz więcej”, aby rozwinąć listę wszystkich przeszłych i bieżących sesji.
 • Jeśli chcesz wylogować się z każdego urządzenia za jednym razem, kliknij opcję „Wyloguj się ze wszystkich sesji” w prawym dolnym rogu.
 • Facebook poprosi Cię o potwierdzenie wyboru, klikając ponownie „Wyloguj”.
 • Wyloguj się z określonego urządzenia na Facebooku za pomocą komputera PC lub Mac

  Jeśli czujesz, że nie musisz się zewsząd wylogowywać, na to też jest rozwiązanie. Oto jak wylogować się z określonych urządzeń na Facebooku za pomocą systemu Windows lub macOS:

 • Wybierz urządzenie lub sesję, której nie jesteś pewien i kliknij ikonę „wielokropka” (trzy pionowe kropki) z boku. Pojawi się małe wyskakujące okienko z napisem „Nie ty?” i „Wyloguj”.
 • „Nie ty?” opcja daje możliwość powtórki sesji i być może zapamiętania, że ​​to w końcu byłeś Ty. Alternatywnie możesz uzyskać trochę więcej informacji o aktywności.
 • Opcja „Wyloguj” natychmiast wyloguje dane urządzenie.
 • Możesz powtórzyć ten proces tyle razy, ile potrzebujesz. Facebook nie pozwoli na wylogowanie się z bieżącej sesji w portalu internetowym, podobnie jak Android i iOS.

  Często Zadawane Pytania

  Ochrona konta na Facebooku ma ogromne znaczenie. Jeśli nadal masz pytania, czytaj dalej.

  Czy mogę dowiedzieć się, kto zalogował się na moje konto na Facebooku?

  Niestety, metody te pokażą tylko typ urządzenia, lokalizację i adres IP (jeśli najedziesz kursorem na login). O ile nie jest to ktoś, kogo znasz, prawdopodobnie nie dowiesz się dokładnie, kto loguje się na Twoje konto.

  Co jeśli ktoś przejmie moje konto?

  Jeśli ktoś bezprawnie uzyskał dostęp do Twojego konta na Facebooku i nie możesz się już zalogować, pierwszą rzeczą do zrobienia jest skontaktowanie się z obsługą Facebooka. Jeśli nadal masz dostęp do poczty e-mail na koncie, zresetuj hasło. Na szczęście omówiliśmy już, jak odzyskać konto na Facebooku; ten artykuł powinien pomóc, jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto.

  Co to jest funkcja Zaufane kontakty na Facebooku?

  Funkcja Zaufane kontakty umożliwia znajomym pomoc w powrocie do konta, jeśli zostaniesz zablokowany. Facebook wyśle ​​Twojemu znajomemu kod weryfikacyjny, którego możesz użyć i odzyskać dostęp.

  Czy ktoś może zalogować się ponownie na moje konto po tym, jak się wyloguję?

  Tak. Jeśli intruz ma informacje o Twojej nazwie użytkownika i haśle, może łatwo zalogować się ponownie. Z tego powodu powinieneś również zmienić hasło i włączyć funkcję uwierzytelniania dwuskładnikowego Facebooka.

  Pamiętaj, że funkcja 2FA nie zablokuje dostępu do Twojego konta, jeśli zapisał przeglądarkę lub urządzenie, z którego się logował. Musisz zmienić hasło i sprawdzić, czy wszystkie informacje o Twoim koncie są aktualne. daty i dokładne, zanim Twoje konto jest bezpieczne. Mamy tutaj artykuł, który pomoże Ci skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

  Dlaczego ktoś miałby chcieć korzystać z mojego konta na Facebooku?

  Konta na Facebooku są bezpłatne i łatwe w konfiguracji. Dlaczego więc ktoś miałby się szczególnie interesować twoim? Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może chcieć udawać Ciebie online, ale bardziej prawdopodobnym powodem jest to, że ktoś próbuje oszukać Twoich znajomych.

  Większość użytkowników otrzymała podejrzane wiadomości od swoich znajomych na Facebooku. Oszuści polują na zaufanie użytkowników, aby skłonić ich do klikania linków zewnętrznych i ujawniania poufnych informacji. Jeśli ktoś używa (lub fałszuje) Twoje konto, najlepiej napisz posta na Facebooku i poinformuj wszystkich, że Twoje konto zostało naruszone.