Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Whatsapp?

Jedną z najczęściej używanych na świecie aplikacji do przesyłania wiadomości jest WhatsApp. Możesz wysyłać wiadomości i prowadzić czaty grupowe przez Wi-Fi ze znajomymi i kontaktami na całym świecie. WhatsApp korzysta z bezprzewodowego połączenia internetowego zamiast korzystania z danych mobilnych.

Więc gdziekolwiek jesteś, jeśli dostępne jest połączenie Wi-Fi, możesz nadal korzystać z WhatsApp, aby pozostać w kontakcie i pisać do wszystkich. Jest bardzo przydatny dla osób, które chcą korzystać z możliwości komunikatora internetowego bez wszystkich dodatkowych ozdobników. Wygląda i działa tak blisko normalnego SMS-a, jak to tylko możliwe, ale daje swobodę przesyłania wiadomości przez Wi-Fi.

Niektóre osoby mogą stwierdzić, że próbowały wysłać wiadomość do jednego ze swoich kontaktów, ale okazało się, że już nie odpowiadają. Istnieje kilka możliwości, dlaczego ktoś na Whatsapp nie odpowiada; mogą być zajęci, usunąć aplikację lub całkowicie usunąć swoje konto WhatsApp. Możliwe jednak, że zostałeś zablokowany.

Niektóre wskaźniki poinformują Cię, czy ktoś zablokował Cię przez aplikację WhatsApp. W tym artykule omówimy wszystkie różne możliwości, aby sprawdzić, czy to właśnie ci się przydarzyło.

Jak działa blokowanie WhatsApp

Użytkownicy, którzy nie chcą już wchodzić w interakcje z innymi kontaktami, mogą zablokować te osoby w Ustawieniach aplikacji. Otwierając aplikację i klikając menu (3 pionowe kropki) po prawej stronie aplikacji, dotknij „Ustawienia”.

Stamtąd przewiń w dół do „Konto” i dotknij „Prywatność”. Raz na tej stronie; możesz kliknąć Zablokowane kontakty”. W prawym górnym rogu zobaczysz ikonę osoby ze znakiem plus obok niej. Po dotknięciu tego możesz dodać każdego z listy kontaktów.

Mamy samouczek: Jak zablokować kogoś na WhatsApp, jeśli chcesz to sprawdzić!

Jeśli użytkownik został zablokowany, nie będzie już widział kulminacji zmian, które są zgodne z zablokowaniem.

Jak się dowiedzieć, czy zostałeś zablokowany?

Chociaż WhatsApp nie powiadomi Cię, jeśli zostałeś zablokowany, istnieje kilka wskazówek, że tak jest. Oprócz zrozumienia niektórych niezgody podczas ostatniej rozmowy, inne funkcje aplikacji będą nieco inne, gdy ktoś zdecyduje się nie komunikować się z Tobą w aplikacji.

Brak opcji „Ostatnio widziano”

Istnieje kilka oznak, że ktoś zablokował Cię w WhatsApp. Jeśli spojrzysz na kontakt i nie pokazuje on informacji o jego „ostatniej obecności” lub „statusie online”, być może Cię zablokował.

Może to również mieć wpływ na to, czy Ty lub dana osoba zaktualizowałeś swoje ustawienia prywatności. Kliknięcie własnych ustawień prywatności Ostatnio widziane może wpłynąć na to, co możesz zobaczyć.

Jeśli sprawdziłeś swoje ustawienia prywatności i są one widoczne dla innych, a kiedy ostatnio rozmawiałeś z tym kontaktem, ich kontakt był widoczny, szanse są całkiem dobre, że zostałeś zablokowany.

Brak aktualizacji profilu

Innym wskaźnikiem, że Twój kontakt WhatsApp zablokował Cię, jest jego zdjęcie profilowe, a informacje nie są już dostępne. Nie będziesz już widzieć ich statusu online ani historii za pomocą aplikacji.

Te wskaźniki oznaczają, że albo zostałeś zablokowany, albo użytkownik usunął swoje konto WhatsApp. Jeśli uważasz, że może to być to drugie, zawsze możesz poprosić znajomego o wyszukanie konta za pomocą swojego konta WhatsApp. Jeśli pojawi się profil, zostałeś zablokowany.

Należy również wspomnieć, że niektórzy użytkownicy nie poświęcają czasu na aktualizację swojego zdjęcia profilowego ani nie aktualizują swoich działań. Jeśli profil jest widoczny, możesz wysłać wiadomość. W zależności od znacznika wyboru, który zobaczysz po wysłaniu, podpowie Ci, czy możesz się z nimi komunikować.

Znaczniki wyboru i ich znaczenie

Czy wysyłałeś wiadomości do osoby i zauważyłeś tylko jeden znacznik wyboru obok niej? Oznacza to, że Twoja wiadomość została wysłana, ale nie została odebrana i przeczytana przez odbiorcę. Oto, co mówią wszystkie ikony znaczników wyboru.

  • Jeden szary znacznik wyboru oznacza, że ​​wiadomość przeszła proces wysyłania, ale nie została jeszcze dostarczona.
  • Dwa szare znaczniki wyboru oznaczają, że wiadomość została wysłana i dostarczona do kontaktu.
  • Dwa niebieskie znaczniki wyboru oznaczają, że wiadomość została wysłana, odebrana i wyświetlona.

Ze strony WhatsApp.

Jeśli widzisz tylko jeden szary znacznik wyboru obok wysłanych wiadomości, istnieje duża szansa, że ​​znajdujesz się na liście zablokowanych adresatów. Oznacza to, że Twoja wiadomość jest wysyłana do tej osoby, ale z jakiegoś powodu nie jest dostarczana na jej telefon.

Może się to zdarzyć z powodu słabego sygnału Wi-Fi lub komórkowej transmisji danych, więc najlepiej dać mu trochę czasu i sprawdzić, czy zmieni się znacznik wyboru.

Jesteś tam?

Kolejną funkcją oferowaną przez WhatsApp jest możliwość wykonywania połączeń telefonicznych. Działa tak samo jak zwykłe rozmowy telefoniczne, z tą różnicą, że wykorzystuje WiFi zamiast zasięgu komórkowego. Podobnie jak reszta aplikacji, wykonywanie połączeń telefonicznych przez WhatsApp jest całkowicie bezpłatne.

Oznacza to, że jeśli zadzwonisz do jednego z kontaktów, powinien on zadzwonić i zostać odebrany w taki sam sposób, jak każde połączenie telefoniczne. Jeśli jednak zostaniesz zablokowany, telefon zadzwoni krótko, zanim automatycznie się rozłączy. Jest to podobne do sytuacji, gdy dzwonisz do kogoś, kto ma wyłączony telefon, i zostajesz przekierowany bezpośrednio na pocztę głosową.

Jeśli wielokrotnie próbowałeś dzwonić do kontaktu na Whatsapp w różnych momentach dnia lub tygodnia, jest to kolejny dobry wskaźnik, że zostałeś zablokowany przez tę osobę. Aby uzyskać dodatkową pewność, spróbuj zadzwonić do innego ze swoich kontaktów WhatsApp.

Dodawanie kontaktu do grupy

WhatsApp pozwoli Ci tworzyć grupy z Twoimi kontaktami. Jeśli zdecydujesz się utworzyć grupę i spróbujesz dodać kontakt, który wyświetla błąd, jest to najlepszy wskaźnik, że zostałeś zablokowany.

Gdy ktoś Cię zablokował, pojawi się komunikat „Nie można dodać uczestnika” lub „Nie udało się dodać” i uniemożliwi Ci czatowanie z tą osobą. Jeśli widzisz ten komunikat, oznacza to, że nie możesz już komunikować się z tym kontaktem. Można to przypisać: zablokowali Cię lub usunęli swoje konto.

Jeśli nie widzisz informacji o kontakcie, statusu online i nie możesz dodać go do wiadomości grupowej, która prawdopodobnie została zablokowana. Najlepszym sposobem na upewnienie się, że nie usunęli swojego konta, jest polecenie wyszukania kontaktu przez innego użytkownika.