Jak sprawdzić, czy numer jest w WhatsApp

Przekazywanie wiadomości zmieniło się nieco na przestrzeni lat. Był taki moment, kiedy wiadomości tekstowe były jedynym sposobem wysyłania wiadomości, ale komunikatory internetowe, takie jak WhatsApp, Facebook Messenger, Viber, Slack, Disccord, Telegram itp., Zmieniły sytuację. Doszło do punktu, w którym aplikacje komunikatorów, takie jak WhatsApp, mają nawet konta biznesowe dla tych, którzy tego potrzebują. Jest mało prawdopodobne, aby dana osoba nie korzystała z usługi, ale jeśli chcesz sprawdzić, czy numer jest na WhatsApp, jest to całkiem proste. Aplikacja ma wbudowaną kontrolę.

Sprawdź numer w WhatsApp

Skopiuj numer, który chcesz sprawdzić, do schowka. Otwórz WhatsApp i dotknij przycisku nowej wiadomości. Po przejściu do ekranu Nowy czat masz możliwość dodania nowego kontaktu. Stuknij przycisk Nowy kontakt iw polu numeru wprowadź numer, który chcesz sprawdzić.

Jeśli numer nie jest połączony z kontem WhatsApp, zobaczysz pod nim komunikat „Nie w WhatsApp”. Niewiele możesz z tym zrobić. Możesz użyć staromodnej wiadomości tekstowej i poinformować właściciela numeru, którą aplikację preferujesz do codziennych rozmów.

Nie trzeba dodawać, że każdy, kto ma Twój numer telefonu, może również sprawdzić, czy używasz WhatsApp. Poza tym nie ma jednak informacji, które można by znaleźć. Twoje imię i nazwisko, lokalizacja, stan aktywności i wszelkie opublikowane przez Ciebie historie pozostaną prywatne, dopóki nie wymienisz wiadomości z numerem.

Może to jednak stanowić niewielkie zagrożenie bezpieczeństwa dla użytkowników, którzy nie chcą, aby ich użycie było wykrywane. Zwykle się to również udaje, jeśli użytkownik ma zainstalowaną aplikację na swoim telefonie. Jeśli aplikacja nie jest zainstalowana na telefonie, może nie być liczona jako aktywny użytkownik. Sprawdzenie, czy użytkownik korzysta z WhatsApp za pomocą tej metody, nie ostrzega go o tym fakcie.

Jeśli dodasz numer jako kontakt, nie będą wiedzieli, że to zrobiłeś. Dopiero gdy wyślesz im wiadomość, dowiedzą się, że masz ich numer telefonu. Wiadomość ujawni również Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie profilowe, jeśli jest ustawione jako publiczne. Następnie osoba, z którą się skontaktowałeś, może wysłać Ci wiadomość zwrotną i oboje będziecie mogli zobaczyć imię i nazwisko innych, zdjęcie profilowe, aktywny status, historie itp.

W żaden sposób WhatsApp nie pozwala kontaktowi na czytanie rozmów, które miałeś z innymi osobami.