Udostępnij teraz w social media:

Xbox to popularna platforma do gier, a Xbox live to usługa, której naprawdę nie można uniknąć. Jest własnością firmy Microsoft, więc nawet jeśli nie grasz w gry na Xboksie, nie możesz tak naprawdę uciec, chociaż Xbox Live może nie być tak nieunikniony na komputerze. Xbox Live może być świetną usługą, ale podobnie jak wszystkie usługi jest podatny na problemy techniczne, w których może przejść do trybu offline. Jeśli nie możesz zalogować się do konsoli Xbox lub masz inne problemy z usługą, może to być spowodowane awarią usługi Xbox Live. Oto jak możesz to sprawdzić.

Sprawdź -   Jak wstawić symbol praw autorskich lub znaku towarowego do programu Word

Xbox Live – wyłączony lub nie

Ponieważ Xbox i jego usługi są własnością firmy Microsoft, możesz sobie wyobrazić, jak powolna jest normalna odpowiedź, a gdy jest odpowiedź, zwykle stwierdza tylko problem z usługą, nie podając zbyt wielu szczegółów. Jeśli chcesz uważnie obserwować usługę, rozważ skorzystanie z witryny o nazwie DownDetector.

Nie brakuje usług monitorowania Xbox, ale DownDetector oferuje mapę zasięgu na żywo, która w przypadku regionalnych i / lub sporadycznych przestojów jest bardziej przydatna. Usługa internetowa umożliwia przeglądanie historii awarii, a także aplikacje na Androida i iOS oraz umiejętność Alexa.

Domyślnie poinformuje Cię, czy obecnie występuje problem z konsolą Xbox, ale jeśli chcesz zobaczyć mapę zasięgu na żywo, kliknij małą miniaturkę obok 24-godzinnego wykresu przedstawiającego awarie i jego zakres.

Sprawdź -   Jak wybudzić laptopa z systemem Windows 10 ze snu z zewnętrznej klawiatury

Wskazane obszary mają problemy z Xbox live. Możesz użyć elementów sterujących powiększaniem, aby powiększyć części mapy i sprawdzić, czy dany obszar również jest dotknięty.

Często przerwy w działaniu mogą zająć dużo czasu, zanim pojawią się i zostaną potwierdzone, jednak jeśli jest to awaria globalna, możesz oczekiwać szybszej odpowiedzi od firmy Microsoft. Niezależnie od tego, jak szybko awaria zostanie potwierdzona, zostanie ona naprawiona najszybciej, jak to możliwe. Xbox jest wyjątkowo popularną platformą i Microsoft wypycha ją na swoich użytkowników, nawet jeśli używają komputera, więc jest bardzo mało prawdopodobne, że naprawienie awarii zajmie zbyt dużo czasu.

Jeśli masz problemy z usługą Xbox Live i nie wykryto żadnych awarii w Twojej okolicy, może być konieczne rozwiązanie problemów z urządzeniem i połączeniem internetowym. Warto też upewnić się, że dostęp do usługi nie został zablokowany na poziomie routera. Dostawcy usług internetowych nie będą blokować dostępu do usługi, ale inni użytkownicy, którzy mają dostęp do routera, mogli wprowadzić zmianę z dowolnego powodu.

Sprawdź -   Jak nagrać film na Chromebooku