Jak sprawdzić i wyczyścić historię słuchania Spotify

Spotify ma funkcję historii słuchania, którą możesz sprawdzić, aby ponownie odwiedzić ostatnio słuchane utwory. Jeśli szukałeś sposobów, aby zobaczyć listę utworów, które grałeś na Spotify w niedawnej przeszłości, przeczytaj instrukcje. Wyjaśniliśmy również, czy możesz wyczyścić historię słuchania Spotify.

Sprawdź i wyczyść swoją historię słuchania Spotify (2022)

Sprawdź swoją historię słuchania Spotify (komputer i internet)

1. Otwórz aplikację Spotify, a zobaczysz sekcję „Ostatnio odtwarzane” na karcie Strona główna. Kliknij przycisk „Zobacz wszystko”, aby wyświetlić pełną listę.

2. Po rozwinięciu listy Spotify pokazuje ostatnio odtwarzane utwory, wykonawców i listy odtwarzania. Jeśli zamiast tego chcesz zobaczyć listę ostatnio odtwarzanych utworów, sprawdź następny krok.

3. Jeśli chcesz zobaczyć ostatnio odtwarzane utwory, kliknij przycisk „Kolejka” w prawym dolnym rogu aplikacji i przejdź do zakładki „Ostatnio odtwarzane”.

4. Zobaczysz teraz swoją historię słuchania Spotify. W tej sekcji możesz łatwo śledzić listę utworów, które ostatnio odtwarzałeś w Spotify.

Sprawdź historię słuchania Spotify na urządzeniu mobilnym (Android i iOS)

Sprawdzanie historii słuchania Spotify na telefonie komórkowym jest jeszcze łatwiejsze. Otwórz aplikację Spotify i dotknij ikony zegara w prawym górnym rogu ekranu. Dotknięcie tego przycisku przeniesie Cię do listy utworów. Podobnie jak jego odpowiednik na komputery, w zakładce Strona główna aplikacji znajdziesz również sekcję „Ostatnio odtwarzane”.

Wyczyść historię słuchania Spotify: czy to możliwe?

Stara aplikacja Spotify na komputery miała opcję usuwania utworów z ostatnio odtwarzanej sekcji. Jednak dzięki nowemu interfejsowi użytkownika Spotify nie można już wyczyścić historii słuchania Spotify. Tymczasem warto wspomnieć, że utwory, które odtwarzasz podczas sesji prywatnej, są również wyświetlane na liście ostatnio odtwarzanych.

Jeśli chcesz ukryć to, co aktualnie odtwarzasz, przed osobami, które obserwujesz w Spotify, zapoznaj się z następną sekcją.

Ustaw historię słuchania Spotify jako prywatną

1. Aby ukryć swoją aktywność słuchania Spotify na komputerze, kliknij swój profil i wybierz Ustawienia. Teraz przewiń w dół, aż znajdziesz sekcję „Społecznościowe” i wyłącz przełącznik „Udostępnij moją aktywność słuchania w Spotify”. Ponadto na tej stronie możesz także włączyć sesje prywatne. Muzyka, którą odtwarzasz w sesjach prywatnych, nie wpływa na Twoje rekomendacje.

2. W aplikacji mobilnej Spotify możesz wyłączyć aktywność słuchania, dotykając ikony Ustawienia w prawym górnym rogu i wyłączając przełącznik „Aktywność słuchania”.

Często Zadawane Pytania

P: Czy mogę użyć prywatnej sesji Spotify, aby uniknąć rejestrowania utworów w historii słuchania?

Wbrew powszechnemu przekonaniu utwory odtwarzane podczas sesji prywatnej pojawiają się w Twojej historii słuchania. Po włączeniu sesji prywatnych Spotify nie wyświetla odtwarzanej muzyki znajomym i nie ma wpływu na rekomendacje utworów.

P: Czy mogę zobaczyć historię słuchania Spotify innych osób?

Nie, Spotify nie wyświetla historii słuchania innych osób. Możesz jednak wyświetlić ostatnio odtwarzanych wykonawców innych osób, jeśli włączył tę opcję. Możesz także zobaczyć, w co aktualnie grają Twoi wzajemnie obserwowani znajomi, z prawego paska bocznego w aplikacji komputerowej.

P: Czy każdy może zobaczyć moją historię słuchania Spotify?

Chociaż inni mogą zobaczyć Twoich ostatnio odtwarzanych wykonawców, jeśli włączyłeś przełącznik „Pokaż moich ostatnio granych wykonawców w moim profilu publicznym”, nikt nie może wyświetlić Twojej historii słuchania.

Sprawdź swoją historię słuchania Spotify

W ten sposób możesz sprawdzić historię słuchania Spotify na komputerze i telefonie komórkowym. Jeśli chcesz sprawdzić swoje nawyki słuchania Spotify, nie zapomnij przeczytać naszego artykułu o tym, jak wyświetlić statystyki Spotify. Aby uzyskać więcej takich wskazówek, zapoznaj się z naszym podsumowaniem najlepszych porad i wskazówek dotyczących Spotify.