Jak sprawdzić indeks jakości powietrza w mieście w wyszukiwarce Google

Jakość powietrza nie jest czymś, co przeciętna aplikacja pogodowa mówi o mieście. Po pierwsze, te informacje nie są łatwo dostępne dla wszystkich miast. Jest to jednak niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli planujesz się przeprowadzić lub masz chorobę, która może zostać zaostrzona przez złą jakość powietrza. Google ma wiele mało przydatnych narzędzi informacyjnych wbudowanych w swoje wyszukiwanie, w tym szybkie narzędzie do indeksowania jakości powietrza.

Indeks jakości powietrza

Odwiedź Google i wpisz „Jakość powietrza”, a następnie nazwę miasta, dla którego chcesz wyświetlić indeks jakości powietrza. Indeks jest wyświetlany w widmie obejmującym od małych zanieczyszczeń do dużej liczby zanieczyszczeń. Indeks informuje również, jakie rodzaje zajęć na świeżym powietrzu są odpowiednie, a które nieodpowiednie, biorąc pod uwagę jakość powietrza w mieście.

Jeśli jakość jest zła lub znajduje się w niebezpiecznej części widma, powie Ci, kto jest zagrożony, np. W Delhi jakość powietrza nie jest odpowiednia dla osób, które mają problemy z oddychaniem lub sercem.

Te informacje pochodzą z oficjalnej witryny Worldwide Air Quality Indexing. Jeśli klikniesz link pod indeksem, który widzisz w wyszukiwarce Google, zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do oficjalnej strony internetowej, na której znajdziesz szczegółowe informacje na temat jakości powietrza.

Przekonasz się, że te informacje nie są dostępne dla wszystkich miast. Organizacja stojąca za witryną współpracuje z lokalnymi instytutami w celu zebrania tych informacji, a jeśli nie ma żadnych lub wystarczającej liczby uczestniczących instytutów lub wystarczających danych historycznych, nie będzie można uzyskać informacji o jakości powietrza w tym konkretnym mieście.

Jeśli uznasz te informacje za przydatne, zalecamy odwiedzenie rzeczywistej witryny internetowej zamiast polegania tylko na wynikach wyszukiwania Google. Witryna internetowa może dostarczyć tygodniowych danych o jakości powietrza wraz z informacjami o pogodzie, w tym wilgotności i opadów. Nie ma jednak wzmianki o liczbie pyłków, więc jeśli masz alergie sezonowe, sama ta strona internetowa nie pomoże Ci odpowiednio je zaplanować.

Jakość powietrza mierzy się jako średnią roczną. Możesz zauważyć pewne różnice między niektórymi miesiącami, na przykład, jakość może być lepsza wiosną lub latem w porównaniu z zimą, ale ogólnie rzecz biorąc, jeśli miasto ma szczególnie złe powietrze, nie poprawi się w ciągu kilku tygodni lub jeśli będzie padać. Ponownie, jeśli planujesz dłuższy pobyt lub planujesz przeprowadzić się, jest to rodzaj informacji, których powinieneś szukać, aby znaleźć miasto.

x