Jak sprawdzić, jaki poziom interfejsu API Camera2 obsługuje Twój telefon z systemem Android

Jeśli chodzi o użytkowników końcowych, aparaty telefoniczne mają do czynienia z pikselami i funkcjami kolejnego systemu operacyjnego, które będą obsługiwać. Dla większości kupowanie flagowego telefonu jest zwykle najbezpieczniejszym zakładem, ponieważ aplikacje aparatu na Androida mogą być dość ambitne i polegają na tym, że twoje urządzenie ma dobry aparat lub nie będziesz w stanie ich zainstalować. W przypadku aparatów nie chodzi tylko o liczbę pikseli. W grę wchodzi również wiele innych czynników, jednym z nich jest poziom API Camera2, który obsługuje Twój telefon.

Poziom interfejsu API Camera2

Dość łatwo jest dowiedzieć się, jaki poziom API Camera2 obsługuje Twój telefon. Twój system operacyjny nie powie Ci, ale możesz pobrać bezpłatną aplikację o nazwie Sonda API Camera2. Zainstaluj go i uruchom na swoim telefonie. Spójrz na sekcję Kategoria wsparcia na poziomie sprzętu. Pierwsze pole powie ci dwie rzeczy; czy kamera obsługuje interfejs API Camera2 i jaki poziom obsługuje.

Aplikacja może również podać dodatkowe informacje o aparacie w urządzeniu, np. Czy można ręcznie sterować ekspozycją i ogniskową. Domyślna aplikacja aparatu może nie mieć kontroli, ale możesz znaleźć aplikacje w Sklepie Play, które pozwolą ci ręcznie kontrolować obie te rzeczy.

Inne przydatne informacje, które możesz znaleźć, to to, czy Twój aparat może robić zdjęcia w formacie RAW. Możesz uzyskać te informacje zarówno dla przedniego, jak i tylnego aparatu. Mogą mieć takie same lub różne specyfikacje. Całą listę specyfikacji można skopiować do schowka i / lub wysłać do kogoś pocztą e-mail za pomocą dedykowanych przycisków u dołu ekranu głównego aplikacji.

Dlaczego jest to ważne?

Jeśli używasz zwykłej aplikacji ze Sklepu Play, jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będziesz potrzebować tych informacji. W przypadku niektórych aplikacji te, które mają działać na określonych urządzeniach, takich jak telefony Pixel lub jeden z flagowych telefonów Nokii. Te aplikacje są tworzone dla konkretnego urządzenia i normalnie nie działają na innych urządzeniach, ale wersje tych aplikacji zostały opracowane w wersji przeniesionej, aby użytkownicy posiadający inne urządzenia mogli z nich korzystać. Popularnym przykładem jest aplikacja Aparat Google.

W przypadku przeniesionych aplikacji istnieją ograniczenia i czasami wymagają one, aby urządzenie obsługiwało określony poziom interfejsu API Camera2. Jeśli chcesz uruchomić taką aplikację i potrzebujesz znać tę konkretną specyfikację aparatu w swoim urządzeniu. ta aplikacja jest najłatwiejszym sposobem, aby się tego dowiedzieć.

x