Jak sprawdzić, jaki procesor jest w twoim komputerze (i jak szybki jest)

Udostępnij teraz w social media:

Każdy komputer zawiera co najmniej jeden procesor, nazywany również procesorem lub jednostką centralną. Procesor twojego komputera jest prawdopodobnie wykonany przez Intel lub AMD. Oto, jak sprawdzić, jaki masz procesor i jak szybki jest.

Aby znaleźć te informacje, nie jest potrzebne narzędzie do obsługi informacji o systemie. Windows pokazuje to w kilku różnych miejscach.

Aby znaleźć te informacje w aplikacji Ustawienia systemu Windows 10, przejdź do opcji Ustawienia> System> Informacje. Zajrzyj do sekcji „Specyfikacje urządzenia”. Nazwa procesora komputera i jego szybkość są wyświetlane po prawej stronie napisu „Procesor”.

  Jak udostępnić plik Dokumentów, Arkuszy lub Prezentacji Google jako stronę internetową

Możesz nacisnąć Windows + i, aby szybko otworzyć aplikację Ustawienia. Możesz także nacisnąć klawisz Windows, wpisać „Informacje”, aby przeszukać menu Start dla tego ekranu ustawień, a następnie kliknąć skrót „Informacje o tym komputerze”, który się pojawi.

Menedżer zadań systemu Windows 10 pokazuje również szczegółowe informacje o procesorze. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz „Menedżer zadań” lub naciśnij Ctrl + Shift + Esc, aby go uruchomić. Kliknij kartę „Wydajność” i wybierz „Procesor”. Tutaj pojawia się nazwa i szybkość procesora twojego komputera. (Jeśli nie widzisz karty Wydajność, kliknij „Więcej szczegółów”).

Zobaczysz także dane o wykorzystaniu procesora w czasie rzeczywistym i inne szczegóły, w tym liczbę rdzeni procesora komputera.

  Kiedy jest właściwy czas na zakup nowego komputera Mac?

Nazwa i prędkość procesora w Menedżerze zadań systemu Windows 10.

Użytkownicy systemu Windows 7 – lub Windows 10 – mogą znaleźć te informacje w Panelu sterowania. W szczególności znajduje się w okienku systemowym. Przejdź do Panelu sterowania> System i zabezpieczenia> System, aby go otworzyć. Możesz także nacisnąć Windows + Pause na klawiaturze, aby natychmiast otworzyć to okno.

Model i szybkość procesora komputera są wyświetlane po prawej stronie pozycji „Procesor” pod nagłówkiem System.

Nazwa procesora wyświetlana w Panelu sterowania systemu Windows 10

Jeśli system Windows nie uruchamia się w systemie, nadal możesz znaleźć te informacje na kilka innych sposobów. Dokumentacja komputera prawdopodobnie zawiera takie szczegóły specyfikacji systemu. Informacje te można również znaleźć na ekranie ustawień oprogramowania układowego systemu BIOS lub UEFI komputera.

  Jak połączyć jedną prezentację programu PowerPoint z inną

x