Udostępnij teraz w social media:


Windows 10 rejestruje prawie każdą aktywność w systemie. Możesz go wyświetlić w przeglądarce zdarzeń, ale przeglądarka zdarzeń nie jest najbardziej intuicyjna w użyciu. Wszystkie zdarzenia mają własne identyfikatory i jest wiele rejestrowanych zdarzeń, co sprawia, że ​​znalezienie odpowiedniego dla określonej aplikacji jest czasochłonnym zadaniem. Jeśli chcesz zobaczyć, kiedy ostatnio uzyskano dostęp do aplikacji, prawdopodobnie możesz to zrobić z przeglądarki zdarzeń, ale LastActivityView oferuje znacznie łatwiejszy sposób wyszukiwania informacji.

Czas ostatniego dostępu do aplikacji

Ściągnij i uruchom LastActivityView. Aplikacje są wymienione według czasu działania. Może to trochę utrudnić znalezienie aplikacji, dla której chcesz wyświetlić ostatnio używany czas. Przejdź do kolumny „Nazwa pliku” i kliknij jej tytuł, aby wszystkie aplikacje zostały posortowane alfabetycznie w porządku malejącym. Przejrzyj listę, a gdy znajdziesz aplikację, dla której chcesz wyświetlić ostatnio aktywny czas, sprawdź jej wartość w „Czasie działania”. Wtedy był ostatnio aktywny.

Sprawdź -   Jak wyłączyć powiadomienia „Wypróbuj Edge” w systemie Windows 10

LastActivityView zgłosi ostatni aktywny lub ostatnio przeglądany / uzyskany czas dla aplikacji, a także plików i folderów. Nie ma znaczenia, czy aplikacja, dla której chcesz sprawdzić ostatnio aktywny czas, nie jest w tej chwili uruchomiona.

Jeśli masz problem ze znalezieniem aplikacji (lub pliku lub folderu), dla której chcesz sprawdzić czas ostatniego dostępu, możesz skorzystać z funkcji znajdowania aplikacji. Dzienniki sięga roku wstecz, więc powinna tam znajdować się każda ostatnia aktywność, którą trzeba przeszukać.

LastActivityView to narzędzie do wyszukiwania informacji. Nie robi nic poza tym, tj. Nie można go używać do monitorowania użycia aplikacji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak długo była używana aplikacja, możesz wypróbować Menedżera zadań. Ma kartę Historia aplikacji, która pokazuje dane z ostatniego miesiąca.

Sprawdź -   Jak zmienić podstawowy adres e-mail dla identyfikatora Skype

Niestety jest to bardzo proste. Nie pokazuje czasu działania wszystkich aplikacji z ostatniego miesiąca, tj. Nie wszystkie aplikacje pojawiają się tutaj. Nie jest jasne, które z nich się nie pojawiają, ponieważ te, które są wymienione, obejmują zarówno aplikacje UWP, jak i aplikacje komputerowe, ale aplikacja „ Zoom ” nie pojawiła się w niej, mimo że LastActivityView był w stanie dokładnie pokazać, kiedy ostatnio uzyskano do niej dostęp w systemie. Monitor zasobów również nie oferuje dużej pomocy, a jeśli szukasz bardziej niezawodnego monitorowania, będziesz potrzebować skryptu do tego zadania.