Jak sprawdzić, kto ogląda na Twitchu?

Jeśli koncentrujesz się na powiększaniu liczby widzów na Twitchu lub martwisz się o boty widokowe, możesz chcieć wiedzieć, ilu widzów ogląda Twoje transmisje.

W artykule omówimy, jak sprawdzić, kim są Twoi widzowie, jak rozpoznawać boty widoków i jak wykorzystać informacje z Twitcha, aby zwiększyć liczbę wyświetleń i obserwujących.

Jak sprawdzić, kto ogląda na Twitchu?

Twitch dzieli typy widzów na dwie grupy:

Liczba widzów

Gdy ktoś z kontem lub bez konta ogląda Twój żywo, jest liczony jako widz. Gdy widz przestanie oglądać, liczba ta zostaje zmniejszona. Twoja liczba widzów to liczba wyświetlana na czerwono pod odtwarzaczem wideo.

Lista przeglądających

Zawiera listę nazw użytkowników kont połączonych z Twoim czatem, nawet jeśli nie rozmawiają aktywnie. Aby zobaczyć wszystkich na czacie, przejdź na dół czatu i kliknij przycisk obok ikony Ustawienia.

Jak sprawdzić swoją analitykę?

Dostęp do statystyk pomaga zrozumieć trendy dotyczące oglądalności i pomóc w rozwoju Twojego kanału. Na stronie Twitch Channel Analytics możesz zobaczyć informacje o zaangażowaniu widzów i przychodach w ustalonych zakresach dat. Aby zobaczyć statystyki swojego kanału:

 • Kliknij swoje imię i zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu.
 • Wybierz „Utwórz panel”.
 • Kliknij menu hamburgera, a następnie wybierz „Informacje” > „Informacje o kanale”.
 • Domyślnie będą wyświetlane dane z ostatnich 30 dni. Aby dostosować daty:

  • Kliknij strzałki w lewo i w prawo po obu stronach daty, aby cofnąć się lub przesunąć o 30 dni wstecz.
  • Lub, dla określonego zakresu dat, wybierz selektor dat, aby wybrać daty rozpoczęcia i zakończenia z wyskakującego kalendarza.

  Jak wykorzystać statystyki Twitcha do ulepszenia swojej gry?

  Twoje statystyki Twitcha dostarczają przydatnych informacji do monitorowania, jak radzi sobie Twój kanał. Aby przejść do „Wniosków:”

 • Kliknij swoje imię i zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu.
 • Wybierz „Utwórz panel”.
 • Kliknij menu hamburgerów, a następnie wybierz „Wgląd”.
 • Tutaj zobaczysz trzy główne kategorie:

  • „Analityka kanału” – dla przychodów i danych obserwujących,
  • „Podsumowanie transmisji” — zawiera podsumowanie swoich transmisji, zawierające statystyki odbiorców, statystyki wydajności, najlepsze klipy i nie tylko.
  • „Osiągnięcia” – aby zobaczyć, jak daleko zaszedłeś w procesie zostania partnerem lub partnerem.

  Poniżej omówimy, jak wykorzystać niektóre informacje, aby ulepszyć swoje transmisje.

  Statystyki

  Obejmują one liczbę widzów, obserwatorów i rozmówców na podstawie Twojej ostatniej transmisji. Porównaj te liczby z poprzednimi transmisjami, aby zobaczyć, jak skutecznie zmieniasz widzów w obserwujących.

  Czaty

  Na podstawie Twoich ostatnich czatów strumieniowych obejmuje to przeciętnych widzów, nowych obserwatorów i nie tylko. Jest to szczególnie przydatne do zbadania, jakiego rodzaju konwersacje/treści były transmitowane w określonym czasie, co mogło przyczynić się do wzrostu liczby obserwujących.

  Dzięki temu dowiesz się, o czym Twoi widzowie lubią rozmawiać i co jest dla nich zabawne, a czego powinieneś robić więcej.

  Jakie były moje najlepsze klipy?

  To są najpopularniejsze klipy w Twoim strumieniu (maksymalnie pięć). Ponownie, dzięki analizie tego, co sprawia, że ​​Twoje klipy są statystycznie hitem wśród widzów, będziesz wiedział, co robić dalej. Porównując poprzednie transmisje, które wygenerowały mniej lub nie wygenerowały najlepszych klipów, dowiesz się, czego możesz mniej robić.

  Skąd się wzięły moje poglądy?

  Znajomość źródeł Twoich wyświetleń i liczb, np. strony, z której wszedł widz przed wejściem do Twojego strumienia, pomaga zrozumieć, czym mogą interesować się widzowie, zwłaszcza jeśli zauważysz drobne wzorce. Możesz wykorzystać te informacje, aby zainspirować pomysły do ​​dyskusji lub tematy do sondaży opinii.

  Jaki jest film wideo dla tego strumienia?

  Wyświetlając wideo strumieni, możesz tworzyć klipy wideo z najlepszych fragmentów, które można wykorzystać jako reklamy w innych kanałach mediów społecznościowych. Pokazując, jak fajne i zabawne są Twoje transmisje, prawdopodobnie przyciągniesz jeszcze kilku widzów i obserwatorów.

  Osiągnięcia

  Osiągnięcia pomagają zachować motywację, pokazując postępy w osiąganiu celów, jeśli starasz się zostać partnerem lub partnerem, aby zacząć zarabiać na swoich strumieniach.

  Dodatkowe często zadawane pytania

  Jak możesz stwierdzić, czy ktoś używa View-Botting na Twitchu?

  Botowanie widoków to czynność, w której uzyskuje się symulowane zaangażowanie poprzez sztuczne zawyżanie liczby wyświetleń. Aby sprawdzić, czy boty wyświetlające nękają Twój kanał, zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • Nienaturalne wzorce odbiorców. Coś takiego jak nowy obserwujący co około pięć minut to martwa gratka, zwłaszcza gdy jest ciągła przez jakiś czas.

  • Nonsensowne nazwy użytkowników. Boty zazwyczaj mają losowo generowane nazwy użytkowników, które nie prowokują obrazów. Na przykład większość nazw użytkowników przypomina nieco czyjeś imię lub przynajmniej ma osobowość, np. hardcoregamer1979.

  Sprawdź konta wszystkich użytkowników, których podejrzewasz, że są fałszywi. Boty najprawdopodobniej nie będą miały banera profilu Twitch ani obserwujących.

  Dostępne są narzędzia innych firm do monitorowania budowy Twojej społeczności; Ostrze społecznościowe jest popularny. Obserwowanie naturalnego spadku i wzrostu liczby odbiorców może pomóc w dostrzeżeniu nietypowych wzorców zwykle powodowanych przez roboty.

  Śledzenie botowania

  Dzieje się tak, gdy obserwowanie kanału zawiera fałszywe konta. Fałszywe konta, zwykle tworzone w partiach, są od czasu do czasu usuwane, dlatego nagły spadek liczby obserwujących może sprowadzić się do grupy follow-botów.

  Jeśli uważasz, że Twój kanał jest atakowany przez boty, powinieneś złożyć raport.

  Co ludzie mogą oglądać na Twitchu?

  Użytkownicy Twitcha mogą oglądać praktycznie wszystko, od gier wideo po festiwale muzyczne i programy telewizyjne. Zazwyczaj ludzie dostrajają się, aby oglądać, jak ich ulubieni streamerzy grają w interesujące gry.

  Oglądaj imprezy

  Twitch „Oglądaj imprezy” to miejsce, w którym społeczności zbierają się, aby oglądać, reagować i dyskutować o filmach lub programach telewizyjnych oferowanych w ramach subskrypcji Amazon Prime lub Prime Video.

  Oglądanie imprez jest obecnie dostępne dla twórców i widzów za pośrednictwem sieci komputerowej, a dostęp mobilny zostanie udostępniony w nadchodzących miesiącach.

  Czy streamerzy Twitcha widzą czających się?

  Wykrywanie czających się do niczego w Twitchu jest trudne…

  „Lurkers” to widzowie, którzy nie rozmawiają ani nie angażują się aktywnie. Wyciszą transmisję lub mogą jednocześnie oglądać różne transmisje. Ponieważ niektórzy widzowie dostrajają się tylko po to, by cieszyć się rozgrywką streamera i mogą nie chcieć dołączyć do czatu, tego rodzaju czajenie się jest dopuszczalne na Twitchu.

  „Liczba widzów” pokazuje liczbę osób, które właśnie oglądają, zarówno z kontem, jak i bez konta. „Lista widzów” obejmuje osoby połączone z czatem, nawet jeśli nie biorą aktywnego udziału. Prawdopodobnie można bezpiecznie założyć, że widzowie, którzy naprawdę chcą oglądać, bez zamiaru mówienia lub ukrywania negatywnych intencji, nie połączą się z czatem.

  Jak mogę zobaczyć, kto mnie obserwuje na Twitchu?

  Aby zobaczyć swoją listę obserwujących:

  1. Wejdź na swój kanał i przejdź do swojego zdjęcia profilowego/nazwy znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu.

  2. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Creator Dashboard”.

  3. W lewym górnym rogu ekranu kliknij menu hamburgerów.

  4. Wybierz „Preferencje” > „Kanał”.

  5. Przewiń w prawo na dół ekranu do „Obserwatorzy”.

  6. Kliknij „Lista obserwujących”.

  Co to są „Podglądy Twitcha na żywo”?

  Widoki Twitch Live to zbiór wszystkich widzów, którzy dołączyli do transmisji. Liczba może obejmować unikalnych widzów, którzy opuścili transmisję i powrócili do niej, co jest liczone jako dwa oddzielne wyświetlenia na żywo. Inne typy widoków to:

  Widoki współbieżne

  Są to widzowie oglądający Twoją transmisję na żywo lub jednocześnie oglądający transmisję.

  Wyjątkowi widzowie

  Są to unikalni widzowie, którzy oglądali Twoją transmisję w danym okresie. Gdyby unikalny widz oglądał Twój kanał przy różnych okazjach w innym okresie oglądania, liczyłoby się to jako jedno wyświetlenie. Zapobiega to nadmiernemu liczeniu widzów, gdy widz otworzył wiele sesji jednego strumienia.

  Jak wyświetlić widzów na Twitch Mobile?

  Chociaż możesz transmitować na żywo z urządzenia mobilnego, obecnie opcję oglądania swoich widzów można uzyskać tylko na komputerze.

  Aby zobaczyć swoich widzów na pulpicie:

  1. Uzyskaj dostęp do swojego kanału.

  2. Na dole czatu kliknij przycisk obok ikony Ustawienia.

  Możesz zobaczyć liczbę swoich obserwujących za pośrednictwem aplikacji, w tym celu:

  1. Uruchom aplikację Twitch.

  2. Kliknij dwukrotnie swoje imię i nazwisko lub zdjęcie profilowe.

  Powinno to otworzyć widok profilu, w którym pod Twoim zdjęciem wyświetlana jest liczba obserwujących.

  Oglądanie, kto Cię obserwuje na Twitchu

  Możliwość zobaczenia prawdziwych użytkowników, którzy regularnie oglądają Twoje strumienie, jest zachęcająca. Zwłaszcza gdy zaczynasz, jest to sposób na potwierdzenie, że Twoje treści są na właściwej ścieżce.

  Teraz, gdy wiesz, jak sprawdzić, kim są Twoi widzowie, czy wiesz, kim są Twoi stali bywalcy? Czy korzystałeś ze szczegółowych informacji, aby zwiększyć liczbę wyświetleń i obserwujących? Chcielibyśmy usłyszeć, jak rozwija się Twój kanał Twitch. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.