Jak sprawdzić pogodę w Gnome Shell

W ostatnich aktualizacjach Gnome Shell dodali wbudowany moduł do śledzenia pogody, znany jako Gnome Weather. Ten tracker pozwala użytkownikom szybko sprawdzić temperaturę i warunki pogodowe bezpośrednio z centrum powiadomień lub przydatnego programu pogodowego Gnome. Ten nowy moduł śledzący musi mieć dostęp do Twojej lokalizacji, aby wyświetlić pogodę, więc jeśli chcesz sprawdzić pogodę w Gnome Shell, musisz włączyć dla niego dane lokalizacji.

Umożliwić lokację

Pulpit Gnome nie może automatycznie wykryć lokalizacji użytkownika, aby poinformować o pogodzie. Zamiast tego, jeśli chcesz sprawdzić prognozę prądu w zaciszu Gnome Shell, musisz skonfigurować ją ręcznie. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby skonfigurować kontroler pogody.

Krok 1: Zminimalizuj wszystkie otwarte programy na pulpicie Gnome Shell. Następnie znajdź pasek daty / godziny na panelu Gnome i kliknij go myszą, aby odsłonić tacę powiadomień.

Krok 2: Po odsłonięciu tacy powiadomień w panelu Gnome, poszukaj jej w prawej dolnej części „Pogoda”.

Krok 3: W obszarze „Pogoda” na pasku powiadomień Gnome wybierz przycisk „Wybierz lokalizację” za pomocą myszy. Wybranie tej opcji spowoduje otwarcie aplikacji pogodowej Gnome na pulpicie.

Krok 4: W aplikacji Gnome Weather na pulpicie nic nie zobaczysz, ponieważ nie ma zestawu lokalizacji. Musisz ustawić jeden. Aby to zrobić, kliknij pole wyszukiwania „Miejsca”.

Krok 5: W polu wyszukiwania „Miejsca” wpisz nazwę miasta, w którym mieszkasz. Jeśli mieszkasz w małym miasteczku, może się okazać, że nie wyświetla się w Gnome Weather. Nie martw się! Wpisz najbliższe duże miasto do Twojej lokalizacji.

Na przykład, jeśli mieszkasz w Pontiac, Michigan, USA, ale się nie pojawia, możesz zamiast tego wpisać w Detroit, Michigan, USA, ponieważ jest w pobliżu.

Po pomyślnym znalezieniu lokalizacji w pobliżu, Gnome Weather wyświetli prognozę w aplikacji na pulpicie. Dodatkowo, jeśli zamkniesz aplikację, będziesz mógł sprawdzić pogodę, klikając obszar panelu data / czas.

Automatyczna lokalizacja

Gnome Weather ma funkcję, która może automatycznie wykryć Twoją lokalizację. Jeśli masz problemy ze znalezieniem lokalizacji pogody w pobliżu, kliknij „Miejsca” i zaznacz przycisk „Automatyczna lokalizacja”. Dołożą wszelkich starań, aby znaleźć najbliższą lokalizację w celu ustalenia prognozy pogody.

Alternatywa – rozszerzenie Open Weather

Wbudowana funkcja pogody Gnome Shell nie zawsze była rzeczą. Przez długi czas Gnome nie dawał użytkownikom możliwości określania aktualnej temperatury dla ich obszaru, po prostu sprawdzając obszar powiadomień. Zamiast tego użytkownicy musieli zainstalować rozszerzenie Open Weather.

Dzięki rozszerzeniu Open Weather możesz zobaczyć w pełni szczegółową prognozę swojego obszaru bezpośrednio w panelu Gnome Shell. Możesz także zobaczyć codzienne wysokie temperatury, niskie temperatury, prędkość wiatru i wiele więcej. To naprawdę imponujące oprogramowanie zapakowane w skromne rozszerzenie Gnome Shell!

Aby rozpocząć instalację OpenWeather, przeglądarka internetowa musi mieć integracje z Gnome Shell. Przejdź do strony z rozszerzeniem Gnome i zezwól na wtyczkę. Następnie przeczytaj komunikat na stronie, aby go zainstalować. Możesz też skorzystać z naszego szczegółowego przewodnika na temat włączania obsługi rozszerzeń w przeglądarkach Firefox, Chromium i Google Chrome.

Po włączeniu obsługi rozszerzeń Gnome w przeglądarce przejdź do Otwórz stronę rozszerzenia Pogodai kliknij suwak „wyłączony”, aby włączyć, aby zainstalować rozszerzenie. Stamtąd powinien natychmiast wyskoczyć na panelu Gnome.

http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1571602367_521_Jak-sprawdzic-pogode-w-Gnome-Shell.png "width =" 959 "height =" 441 "src =" https://cloud.newsblog.com /wp-content/uploads/2018/05/openweather-gnome-e1527045395467.png "/><noscript><img loading=

Następnie kliknij rozszerzenie, aby skonfigurować je dla lokalizacji, w której mieszkasz.

Alternatywa – terminal pogodowy

Jeśli jesteś użytkownikiem Gnome Shell i nie jesteś fanem sprawdzania pogody za pomocą wbudowanej funkcji sprawdzania pogody, aplikacji Gnome Weather lub dowolnego z rozszerzeń, które omówiliśmy, z przyjemnością się dowiesz że możesz to zrobić w terminalu Linux za pośrednictwem wttr.in.

Strona wttr.in szczegółowo przedstawia 3-dniową prognozę bezpośrednio w terminalu za pośrednictwem aplikacji Curl. Aby wyświetlić go w systemie, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby dowiedzieć się, jak zainstalować program Curl.

Ubuntu

sudo apt install curl

Debian

sudo apt-get install curl

Arch Linux

sudo pacman -S curl

Fedora

sudo dnf install curl

OpenSUSE

sudo zypper install curl

Ogólny Linux

Curl jest dostępny na praktycznie każdym systemie operacyjnym Linux. Aby zainstalować aplikację Curl, sprawdź w menedżerze pakietów, czy nie ma „curl” i zainstaluj go tak, jak zwykle instalujesz oprogramowanie w systemie.

Po załadowaniu aplikacji Curl możesz sprawdzić 3-dniową prognozę dla swojego obszaru, uruchamiając poniższe polecenie.

curl wttr.in