Jak sprawdzić procent baterii iPhone’a X.

IPhone X, telefon Apple z całym ekranem, musiał przejść kilka zakrętów, aby wszystko pasowało. Pojawiły się nowe gesty, które zrekompensują brak przycisku Początek i zmienił się sposób uzyskiwania dostępu do niektórych funkcji. Jedną ze szczególnie irytujących zmian w interfejsie użytkownika jest to, że nie można już wyświetlać procentu naładowania baterii iPhone’a X na pasku stanu. Na innych iPhone’ach informacje łatwo mieszczą się na pasku stanu i są zawsze widoczne. W iPhonie X wycięcie sprawia, że ​​nie ma wystarczająco dużo miejsca na procent, co ze wszystkimi innymi ikonami, które muszą się tam zmieścić.

Wszystko to oznacza, że ​​nie możesz po prostu spojrzeć na ekran główny, ekran blokady lub jakikolwiek inny ekran i sprawdzić procent baterii iPhone’a X. Oto, co musisz zrobić zamiast tego.

Procent baterii iPhone’a X.

Procent baterii iPhone’a X ma nowy dom; centrum sterowania. Na ekranie głównym lub ekranie blokady przesuń palcem w dół od prawego ucha, aby otworzyć centrum sterowania i spójrz na prawy górny róg. Centrum sterowania ma więcej miejsca na wszystko, tj. Wszystkie ikony, więc procent naładowania baterii pojawia się obok ikony baterii, tak jak powinien.

Alternatywnie, i jest to trochę głupia, długa droga, ale jeśli podłączysz telefon do źródła zasilania lub umieścisz go na bezprzewodowej ładowarce, ekran zaświeci się i pokaże aktualny procent naładowania.

Oczywiście najprostszym sposobem sprawdzenia procentowej zawartości baterii iPhone’a X jest po prostu zapytanie Siri. Możesz użyć dowolnej odmiany pytania „Siri, jaki jest mój procent baterii”, a ona powie Ci aktualny procent baterii.

Widżet baterii

Użytkownicy, którzy wolą znacznie łatwiejszy sposób sprawdzania procentu baterii iPhone’a, również wypróbowują widżety. iOS ma standardowy widżet baterii, który możesz włączyć i uzyskać dostęp z ekranu blokady lub ekranu głównego. Pokazuje aktualny procent baterii zarówno Twojego iPhone’a, jak i wszystkich innych urządzeń Bluetooth, które są z nim sparowane.

Dostęp do widżetu niekoniecznie jest łatwiejszy niż dostęp do centrum sterowania. Wszystko sprowadza się do preferencji i tego, jak dostosowujesz się do nowego telefonu. Dla niektórych użytkowników przesunięcie w prawo może być łatwiejsze niż pociągnięcie w dół na prawym uchu. Może być również bardziej znajomy niż nowy gest potrzebny do otwarcia centrum sterowania. Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji.