Udostępnij teraz w social media:

Przed skonfigurowaniem międzynarodowej rozmowy przez Skype lub wysłaniem wiadomości do znajomego w innym kraju często trzeba sprawdzić, która jest godzina w jej strefie czasowej. Oto, jak możesz to zrobić szybko i łatwo na swoim iPhonie lub iPadzie.

Zapytaj Siri

Jeśli tylko od czasu do czasu sprawdzasz godzinę w innym kraju, nie musisz pobierać aplikacji ani wyszukiwać jej w Google.

Po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny na iPhonie lub powiedz „Hej, Siri” do swojego iPhone’a lub iPada, aby wywołać Siri. Następnie zapytaj „Jaka jest godzina w (miasto)”. Siri natychmiast poda Ci godzinę.

Użyj aplikacji Zegar

Jeśli często monitorujesz wiele stref czasowych, możesz skorzystać z funkcji Zegar światowy w aplikacji Zegar.

Sprawdź -   Jak połączyć wiele subredditów z Multireddits

Aby to zrobić, otwórz aplikację Zegar na iPhonie lub iPadzie i przejdź do zakładki „Zegar światowy”. Tutaj dotknij znaku plus (+) na górnym pasku narzędzi.

Dotknij znaku plus (+).

Wyszukaj miasto, a następnie stuknij je na liście, aby dodać je do sekcji Czas na świecie.

Stuknij miasto, aby je dodać.

W sekcji Zegar światowy zobaczysz teraz aktualny czas dla tego miasta. Możesz powtórzyć ten proces, aby dodać więcej miast do listy.

Czas lokalny w Cupertino i Nowym Jorku w aplikacji Zegar.

Następnym razem, gdy zechcesz sprawdzić godzinę w innej strefie czasowej, po prostu otwórz aplikację Zegar i przejdź do sekcji Zegar światowy.

Użyj widżetu czasu na świecie

Jeśli sprawdzasz strefy czasowe kilka razy dziennie, najlepiej użyć dedykowanego widżetu. W ten sposób możesz po prostu przesunąć prawym przyciskiem myszy ekran blokady iPhone’a lub iPada (nie ma potrzeby odblokowywania iPhone’a) za każdym razem, gdy musisz sprawdzić strefy czasowe.

Sprawdź -   Jak automatycznie publikować filmy z YouTube'a na Twitterze w 2019 roku

Najpierw pobierz darmową wersję Widget czasu na świecie aplikacja. Następnie otwórz aplikację i dotknij znaku plus (+) w prawym górnym rogu.

Stuknij znak plus (+) w prawym górnym rogu.

Wyszukaj miasto, a następnie stuknij je, aby dodać je do listy.

Stuknij miasto, aby dodać je do listy.

Powtórz ten proces, aby dodać więcej miast.

Aby zmienić kolejność listy, dotknij przycisku Edytuj. Z tego miejsca możesz użyć ikony „Uchwyt”, aby zmienić kolejność na liście. Aby usunąć miasto, dotknij czerwonej kreski (-).

Możesz także dotknąć ikony Edytuj, aby zmienić nazwę dowolnego miasta.

Stuknij czerwoną kreskę (-), aby usunąć miasto lub stuknij ikonę Edytuj, aby zmienić nazwę miasta.

Tutaj możesz zmienić nazwę miasta na imię znajomego lub klienta, aby ułatwić odczytywanie strefy czasowej. Wskaż „OK”, aby zapisać nazwę.

Kliknij OK.

Teraz skonfigurujmy widżet. Przejdź do ekranu głównego telefonu iPhone lub iPada i przesuń palcem w prawo, aby wyświetlić panel widżetów „Widok dnia dzisiejszego”.

Przesuń palcem do samego dołu strony, a następnie dotknij „Edytuj”.

Sprawdź -   Jak dostosować okienko zadań do wykonania w programie Outlook

Kran

Znajdź widżet „Zegar światowy” i dotknij znaku plus (+) obok niego.

 Stuknij znak plus (+) obok

Widżet Zegar światowy jest teraz włączony. Jeśli wolisz, przesuń palcem do góry strony i użyj ikony Uchwyt, aby przenieść widżet na górę listy.

Użyj paska uchwytów, aby zmienić kolejność widżetów.

Wskaż „Gotowe”, aby wrócić do ekranu widżetów.

Teraz zobaczysz widżet Zegar światowy u góry ekranu ze wszystkimi strefami czasowymi ułożonymi w tej samej kolejności, co aplikacja.

Domyślnie widget pokazuje czas w trybie analogowym. Możesz to zmienić w menu Ustawienia. Aby to zrobić, dotknij ikony koła zębatego.

Stuknij ikonę koła zębatego.

Teraz przejdź do zakładki Digital.

Przełącz się do widoku cyfrowego w widżecie Zegar światowy.

Teraz widzisz wszystkie swoje strefy czasowe w trybie cyfrowym. Oprócz czasu tryb cyfrowy pokazuje również dzień tygodnia.

Zegar światowy w trybie cyfrowym.

Jeśli używasz iPada, możesz teraz przypiąć panel widżetów widoku Dzisiaj bezpośrednio do ekranu głównego, co ułatwi dostęp do stref czasowych i innych widżetów.