Jak sprawdzić stan telefonu za pomocą numeru IMEI

Numer IMEI służy jako indywidualny kod identyfikacyjny dla każdego urządzenia mobilnego.

IMEI to skrót od International Mobile Equipment Identity. Jest to 15-cyfrowy numer, który można znaleźć na wszystkich telefonach komórkowych. Jest odrębna dla każdego urządzenia i umożliwia natychmiastowe zabezpieczenie telefonu w przypadku kradzieży.

Numer IMEI zawiera zintegrowane informacje, takie jak nazwa producenta urządzenia, numer modelu i inne. Pierwsze osiem cyfr zawiera informacje o szczegółach pochodzenia urządzenia i identyfikatorze produktu, podczas gdy programista mobilny wybiera pozostałe cyfry.

Ten numer IMEI jest używany przez władze i operatorów usług, aby uniemożliwić pirackim lub zagubionym urządzeniom łączenie się z jakąkolwiek siecią.

Dlaczego warto korzystać z IMEI?

  • Do zablokowania i zabezpieczenia gadżetu w przypadku kradzieży.
  • Aby sprawdzić legalność urządzenia.
  • Aby aktywować urządzenie, jeśli użytkownik zapomni hasła.
  • Uzyskaj szczegółowy raport dotyczący gadżetów, w tym numer modelu, pochodzenie urządzenia, produkcję i datę zakończenia gwarancji.

Niemożność zlokalizowania telefonu komórkowego jest najbardziej irytującą sytuacją. Niezwykle ważne jest natychmiastowe powiadomienie władz i operatora sieci o utracie telefonu komórkowego. Możliwość podania numeru IMEI jest w tym przypadku bardzo korzystna.

W dzisiejszych czasach prawie trudno jest ukraść telefon komórkowy i ujść mu na sucho ze względu na postęp w cyfryzacji i technologii. Znalezienie skradzionego gadżetu jest proste; wszystko, co musisz zrobić, to podać informacje o numerze IMEI na lokalnym posterunku policji.

Operator sieci umieściłby go na czarnej liście, a policja wykorzystałaby go do dochodzeń.

Jak znaleźć numer IMEI?

Każde urządzenie mobilne posiada unikalny numer IMEI. Kod USSD to najszybszy sposób na wykrycie numeru IMEI urządzenia.

Korzystanie z kodu USSD

  • Wybierz *#06# na klawiaturze

Numer IMEI zostanie wyświetlony na ekranie automatycznie. Jest to najczęściej stosowane podejście. Nie ma znaczenia, jaki masz smartfon. Zgodnie z przepisami telekomunikacyjnymi każdy telefon komórkowy ma odrębny numer IMEI.

Numer IMEI urządzenia można również znaleźć w ustawieniach telefonu komórkowego. Spróbuj poszukać IMEI w opcji Ustawienia telefonu komórkowego.

telefon z systemem Android

  • Na smartfonie z Androidem uruchom aplikację Ustawienia.
  • Po przewinięciu w dół kliknij „Informacje o telefonie”.
  • Ponownie kliknij „Status”, aby znaleźć informacje o IMEI wraz z adresem IP, adresem MAC urządzenia i tak dalej.

Apple iPhone

Podobnie jak Android, Apple zapewniło użytkownikom możliwość lokalizowania i przechowywania informacji IMEI na swoich iPhone’ach. Każdy model iPhone’a podlega prawie tym samym procedurom.

  • Uruchom menu ustawień. Kliknij Ogólne. Następnie wybierz Informacje.
  • Możesz znaleźć swój numer IMEI pod opcją Bluetooth po przewinięciu w dół.

W tym artykule podsumowaliśmy listę najlepszych narzędzi online do sprawdzania stanu telefonu za pomocą numeru IMEI.

Podstawowymi zaletami tych narzędzi online, w których można ocenić stan telefonu za pomocą numeru IMEI, jest dostęp do wszystkich istotnych danych, w tym daty produkcji, statusu gwarancji telefonu komórkowego, nazwy modelu i wielu innych.

Zacznijmy!

Informacje o IMEI

IMEI.Info to poręczna i doskonała usługa internetowa do sprawdzania stanu telefonu za pomocą numerów IMEI. Wprowadź 15-cyfrowy unikalny numer IMEI i kliknij przycisk „sprawdź”, aby kontynuować. Publiczna baza danych IMEI TAC informacyjna posłużyła jako podstawa do stworzenia tej strony internetowej.

Ta funkcja wyszukiwania IMEI jest bezpłatna i prosta w użyciu. Ta strona internetowa oferuje również kalkulator IMEI wraz z kontrolerem IMEI.

Swappa

Swappa to internetowa usługa internetowa do sprzedaży używanych smartfonów i laptopów. W Swappa wymieniasz gadżety bezpośrednio z innymi klientami. Dodatkowo oferuje również solidny kontroler IMEI do sprawdzania stanu telefonu.

Wprowadź numer IMEI lub TAC (Type Allocation Code) i kliknij Enter, aby rozpocząć sprawdzanie informacji o urządzeniu.

Obsługuje również integrację GSMA za pomocą wbudowanego rejestru urządzeń GSMA; szybko weryfikuje IMEI użytkownika z bazą danych listy zablokowanych urządzeń.

IMEI Pro

IMEIpro to kolejny bezpłatny międzynarodowy kontroler czarnej listy IMEI. Wprowadź żądany numer IMEI i kliknij przycisk „sprawdź”, aby znaleźć informacje o urządzeniu za pomocą IMEI w globalnej bazie danych.

Dzięki bardzo wysokiemu wskaźnikowi dokładności możesz łatwo dowiedzieć się, czy telefon został zgłoszony zgubiony w dowolnym miejscu na świecie za pomocą tego narzędzia online.

IMEI 24

IMEI24 to darmowy i potężny kontroler IMEI. Ta strona jest bardzo pomocna. Po wprowadzeniu numeru IMEI w podanym polu wejściowym możesz szybko odkryć wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o swoim gadżecie.

zgubiony telefon można również zgłosić do bazy rejestru na czarnej liście. Zostaniesz ostrzeżony, jeśli Twój unikalny numer IMEI zostanie wprowadzony, a osoba, która to zrobiła, będzie wiedziała, że ​​szukasz tego konkretnego urządzenia.

eIMEI 24

eIMEI24 to kolejne fantastyczne narzędzie online do sprawdzania statusu telefonu za pomocą numeru IMEI. Wprowadź swój 15-cyfrowy unikalny numer IMEI i kliknij przycisk wyboru.

Producent i wersja gadżetu są natychmiast rozpoznawane. Dodatkowo zostaniesz poinformowany o gwarancji Twojego urządzenia i statusie na czarnej liście.

IMEI.org

Potężne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do wyszukiwania IMEI oferowane przez IMEI.org zapewnia użytkownikowi pełny uprzywilejowany dostęp do największego repozytorium danych IMEI w Internecie. Wprowadź docelowy numer IMEI i po wybraniu usługi kliknij „sprawdź IMEI”.

Ta usługa internetowa umożliwia użytkownikowi sprawdzenie numeru IMEI urządzeń z systemem Android i Apple. Możesz również użyć numerów IMEI, MEID i ESN, aby uzyskać informacje o urządzeniu.

Oferuje również dostęp do interfejsu API, co pozwala łączyć się z wbudowanymi funkcjami sprawdzania IMEI i korzystać z natychmiastowych odpowiedzi i wydajnych danych.

Ostatnie słowa

Zanotuj swój numer IMEI telefonu komórkowego, ponieważ nigdy nie będziesz wiedzieć, kiedy możesz go potrzebować.

Mam nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś z tego artykułu o tym, jak sprawdzić stan telefonu za pomocą numeru IMEI i jego najlepszych narzędzi.

Możesz również zainteresować się najlepszymi aplikacjami do uwierzytelniania dwuskładnikowego, aby dodać dodatkowe zabezpieczenia do kont w mediach społecznościowych.