Jak sprawdzić swój adres IP za pomocą skrótu Siri na iOS 12

Wyszukiwanie publicznego adresu IP jest dość łatwe na każdym urządzeniu. Możesz Google informacje, a własna strona wyszukiwania Google powie Ci, jaki jest Twój adres IP. Na pulpicie możesz uruchomić polecenie IP config, a także możesz sprawdzić swój adres IP we właściwościach sieci. W systemie iOS możesz sprawdzić swój adres IP w aplikacji ustawień, jednak jest to szybsze, jeśli szukasz adresu IP za pomocą skrótu Siri.

Skrót IP Siri

Aby zobaczyć swój adres IP, dodaj ten skrót do skrótów Siri. Musisz oczywiście mieć system iOS 12 z zainstalowaną aplikacją Skróty. Będziesz musiał kliknąć link na swoim iPhonie (lub iPadzie). Alternatywnie możesz również zeskanować kod QR na stronie skrótu. Aplikacja aparatu na iOS była w stanie skanować kody QR od iOS 11.

Otworzy aplikację Skróty i doda do niej skrót. Po dodaniu musisz dotknąć skrótu. Jeśli aplikacja Skróty nie ma uprawnień do wysyłania powiadomień, należy udzielić jej pozwolenia, ponieważ skrót wyświetla Twój adres IP w powiadomieniu wysłanym przez aplikację.

Po dodaniu skrótu uruchom go. Otrzymasz alert informujący o Twoim aktualnym adresie IP. Jest to oczywiście Twój publiczny adres IP, a nie Twój wewnętrzny adres IP.

Ten skrót nie jest oczywiście przeznaczony dla każdego użytkownika. Przeciętny użytkownik rzadko przejmuje się swoim adresem IP, ponieważ jest on przydzielany automatycznie i rzadko wymaga konfiguracji. Jeśli korzystasz z VPN na iOS, czasami trzeba będzie ją sprawdzić.

Jeśli martwisz się, czy jest to bezpieczne, i jeśli którakolwiek z Twoich informacji może wyciec, powinieneś wiedzieć, że Twój adres IP i tak jest publiczny. Kiedy odwiedzasz strony internetowe, wiedzą, jaki jest Twój adres IP. Możesz użyć aplikacji i usług, aby ukryć swój adres IP, w takim przypadku skrót może nie działać lub może zgłaszać inny adres IP, ponieważ pierwotny jest ukryty.

Jeśli chodzi o aplikację skrótów, nie pozwala ona na wyciek informacji. To jest dobra rzecz w aplikacjach na iOS; rzadko musisz się martwić o wyciek informacji.

Ponieważ ten skrót pochodzi spoza galerii aplikacji Skróty, zobaczysz monit bezpieczeństwa potwierdzający, czy chcesz go uruchomić, ponieważ pochodzi z dowolnej przeglądarki, z której został zainstalowany.