Jak sprawdzić swoją etykietę polityczną na Facebooku

Udostępnij teraz w social media:

Nie jest tajemnicą, że Facebook śledzi Twoją aktywność online. Przeciętny użytkownik, który korzysta z sieci, aby pozostać w kontakcie ze znajomymi i rodziną, może nie widzieć w tym żadnej szkody, ale Facebook to nie tylko śledzenie tego, co robisz online. Analizuje to i umieszcza cię w pudełkach na podstawie twojego zachowania i osobistych preferencji. W przypadku użytkowników z USA Facebook dołącza do profili etykietę o skłonnościach politycznych. Oto, jak możesz sprawdzić swoje.

Możliwe, że Facebook przypisuje etykietę skłonności politycznej również użytkownikom w innych krajach. Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii, Francji lub Niemczech, warto sprawdzić, czy go masz.

Etykieta „Political Leaning” na Facebooku

Możesz sprawdzić swoją etykietę skłonności politycznych na pulpicie. Zaloguj się na Facebooku i kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu. Z menu wybierz Ustawienia.

  Jak ograniczyć to, co inni widzą na Facebooku

Na stronie Ustawienia przewiń w dół i kliknij Reklamy.

Na stronie Ustawienia reklam zobaczysz kilka różnych sekcji, z których wszystkie pokazują informacje o Tobie, którymi dysponuje Facebook. Aby sprawdzić swoją etykietę polityczną, rozwiń sekcję Twoje informacje i przejdź do zakładki „Twoje kategorie”. Poszukaj etykiety na temat swoich skłonności politycznych tutaj.

W tym momencie możesz chcieć sprawdzić, jakie inne informacje o Tobie ma Facebook oraz jakie tagi i etykiety są dołączone do Twojego profilu. Upewnij się, że kliknąłeś ledwo widoczną opcję „Zobacz więcej”, aby zobaczyć wszystko, co ma o Tobie Facebook.

Zwracamy uwagę, że informacje, które ma o Tobie Facebook, mogą być nieprawidłowe. Możesz oprzeć się politycznie w jedną stronę, a Facebook może oznaczyć Cię jako coś zupełnie innego. Tworzy tagi profilu na podstawie Twojej ostatniej aktywności, a przez aktywność rozumiemy to, co klikasz.

  Aplikacja Facebook Stickered umożliwia dodawanie naklejek do zdjęć na żywo

Informacje mogą być rażąco nieprawidłowe, jednak nie powinieneś próbować ich naprawiać. Nie ma potrzeby przedstawiania Facebookowi dokładniejszego wglądu w Twoje życie osobiste, niż ma to już miejsce. Jeśli chcesz, możesz usunąć jedną z etykiet, klikając przycisk z krzyżykiem obok niej, ale znowu pomaga to Facebookowi udoskonalić informacje o Tobie.

Te informacje mają pomóc Ci zobaczyć lepsze i trafniejsze reklamy, ale reklamy nie dotyczą tylko tych, które sprzedają odzież lub części komputerowe. Reklamy na Facebooku mogą pochodzić z dowolnego typu strony lub z serwisów informacyjnych. Facebook nie weryfikuje dokładności żadnego z nich, a jeśli Facebook uzna, że ​​bardziej prawdopodobne jest, że zgodzisz się z konkretnym typem wiadomości lub klikniesz na nią, przekaże ci to. Nic dziwnego, że tak wiele osób chce usunąć Facebooka.

  Jak tworzyć i udostępniać memy z wnętrza Facebook Messenger

x