12/08/2021

Jak sprawdzić zgodność urządzenia i aplikacji przed zarezerwowaniem kopii dla systemu Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 pojawi się 29 lipca 2015 r. Raduj się. Microsoft wziął wszystko, czego nienawidziłeś w systemie Windows 8 / 8.1 i ulepszył to wszystko. Microsoft jest również znacznie bardziej agresywny, jeśli chodzi o zachęcanie ludzi do aktualizacji do następnej wersji, a ja jestem pod wrażeniem wysiłku, jaki włożyli. Ostatnia aktualizacja systemu Windows dodała nową aplikację do rezerwacji kopii systemu Windows 10, który jest bezpłatny dla wszystkich w systemie Windows 7 i 8 / 8.1. Aplikacja zawiera bardzo przydatną funkcję, która sprawdzi, czy Twój komputer jest zgodny z systemem Windows 10. Większość komputerów będzie kompatybilna, ale aplikacja jest nadal bardzo przydatna, ponieważ informuje Cię, czy określone urządzenie lub aplikacja, którą obecnie zainstalowałeś w systemie będzie działać po uaktualnieniu. Oto jak przeprowadzić kontrolę.

Sprawdź -   Jak wyłączyć porty USB w systemie Windows 10

Otwórz aplikację Pobierz Windows 10, klikając ikonę Windows w zasobniku systemowym.

Zanim pospieszysz naprzód i zarezerwujesz bezpłatną aktualizację, kliknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu, a na panelu, który się otworzy, kliknij Sprawdź swój komputer.

sprawdź komputer z systemem Windows 10

Aplikacja zajmuje bardzo mało czasu, aby przeprowadzić kontrolę i nie musisz nic robić z Twojej strony. Wyniki są podzielone na dwie sekcje; urządzenia, które zawierają listę niezgodnego sprzętu i aplikacje, które będą zawierać listę niekompatybilnych aplikacji. Twój komputer może nadal być kompatybilny, ale niektóre urządzenia nie, i ważne jest, aby sprawdzić, które urządzenia nie są, ponieważ czasami krytyczne urządzenie może nie być obsługiwane.

Sprawdź -   Jak dodać lub usunąć swój numer telefonu w Wiadomościach lub FaceTime

Na przykład wirtualna karta sieci bezprzewodowej Broadcom nie jest jeszcze kompatybilna z systemem Windows 10 i dla systemu, na którym przeprowadziłem sprawdzanie, i jest to niezbędne urządzenie potrzebne do połączenia z siecią bezprzewodową.

Zgodność urządzenia z aktualizacją do systemu Windows 10

W wynikach może pojawić się dowolne urządzenie, więc zanim przejdziesz dalej i dokonasz rezerwacji nowej kopii systemu Windows 10, skontaktuj się z producentem komputera, aby sprawdzić, jak ważne jest to urządzenie. Pomimo tego, że jedno krytyczne urządzenie nie jest kompatybilne, gdybym zarezerwował kopię, system Windows zostałby zaktualizowany i zostawiłby mi problemy z łącznością.

Dla wszystkich naszych czytelników, którzy nie widzą aplikacji Pobierz Windows 10, wypróbuj te rozwiązania i zobacz, czy pomagają.

Sprawdź -   Jak nagrywać wysokiej jakości screencasty w systemie Linux

x