Edytor obrazów Gimp jest najlepszą alternatywą Linuksa dla Adobe Photoshop. Problem polega na tym, że chociaż aplikacja oferuje podobne funkcje do Photoshopa, wygląda i zachowuje się zupełnie inaczej. W rezultacie wielu użytkowników przełączających się na Gimp z Photoshopa czuje się zagubiony i niezadowolony.

Na szczęście istnieje kilka prostych kroków, które możesz wykonać jako użytkownik Gimp w systemie Linux, aby Twoja instalacja wyglądała bardziej jak Adobe Photoshop. Oto jak to zrobić w systemie.

Zanim zaczniemy

Powinno być oczywiste, ale aby ten przewodnik się powiódł, musisz mieć już zainstalowany edytor obrazów Gimp na komputerze z systemem Linux. Jeśli nie wiesz, jak zainstalować edytor obrazów Gimp, nie martw się! Jesteśmy z Tobą! Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby Gimp działał w twoim systemie.

Ewentualnie zajrzyj na stronę Gimp, aby uzyskać więcej informacji na temat aplikacji, jak ją uruchomić itp.

Włącz tryb pojedynczego okna

Jedną z najlepszych funkcji, które można włączyć w Gimp, aby uczynić go bardziej podobnym do Adobe Photoshop Linux, jest tryb pojedynczego okna. Powód? Domyślnie Gimp ma dwa odłączone paski narzędzi i obszar roboczy. Ten sposób robienia rzeczy jest niezwykle denerwujący, niewygodny i sprawia, że ​​przejście na Gimp z Photoshopa jest niewygodne.

Sprawdź -   Jak wyłączyć nieskończone przewijanie Twittera w przeglądarce

Włączenie trybu pojedynczego okna programu Gimp jest bardzo łatwe. Uruchom aplikację Gimp na pulpicie, wyszukując ją w menu aplikacji. Lub naciskając Alt + F2 i wpisując gimp w polu poleceń.

Uwaga: w niektórych instalacjach Gimp może nie być konieczne włączenie trybu pojedynczego okna, ponieważ jest on domyślnie włączony.

Po otwarciu aplikacji Gimp na komputerze z systemem Linux postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: W aplikacji znajdź główny obszar roboczy w Gimp i kliknij go myszką, aby ustawić ostrość.

Krok 2: Znajdź menu „Windows” u góry głównego obszaru roboczego Gimp i kliknij je myszą.

Krok 3: Znajdź opcję trybu „Jedno okno” na liście „Windows” i kliknij ją myszą. Po kliknięciu tej opcji Gimp zmieni rozłączny pasek narzędzi / układ osobnego okna na bardziej podobny do Adobe Photoshop.

Aby wyłączyć tryb pojedynczego okna Gimp, po prostu wróć do menu „Windows”, znajdź opcję „Pojedyncze okno” i odznacz pole obok niej.

Instalowanie motywów Photoshop w Gimp

Ustawienie Gimp'a w tryb pojedynczego okna robi wiele, ale idzie tylko do tej pory. Aby naprawdę sprawić, aby Gimp wyglądał jak Photoshop, musisz zainstalować motyw Photoshop dla aplikacji Gimp.

Sprawdź -   Jak rejestrować wpisy schowka w systemie Windows 10

Istnieje wiele motywów dla Gimpa, które mają wyglądać bardziej jak Photoshop. Jednak najlepszym i najbardziej kompletnym motywem są GIMP2P. Oto jak zainstalować, aby Twój Gimp wyglądał jak Adobe Photoshop.

Najpierw przejdź do Strona GIMP2Ps na Gnome-look.org i znajdź przycisk „Pliki”. Po znalezieniu przycisku „Pliki” kliknij go myszą, aby wyświetlić opcje pobierania.

W obszarze „Pliki” pobierz GIMP2Ps.tar.xz klikając niebieski przycisk obok niego. Następnie uruchom okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze.

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, użyj Płyta CD polecenie i przenieś sesję terminala z katalogu domowego (~) do folderu „Pobrane”, gdzie GIMP2Ps.tar.xz jest zlokalizowany.

cd ~/Downloads

Używając tar xvf polecenie wypakuj GIMP2Ps.tar.xz archiwum, ponieważ musi być w pełni zdekompresowane, aby umożliwić interakcję z plikami motywu w środku.

tar xvf GIMP2Ps.tar.xz

Z GIMP2Ps.tar.xz plik wyodrębniony folder o nazwie „GIMP2Ps” pojawi się w katalogu „Pobrane”, użyj Płyta CD polecenie przejścia do tego folderu.

cd GIMP2Ps

Teraz, gdy jesteś w katalogu GIMP2Ps, instalacja może się rozpocząć. Uruchom skrypt transform-it.bash za pomocą poniższej komendy.

./transform-it.bash

Alternatywnie uruchom transform-it-and-remove-toolbox-text.bash aby zniknął komunikat „Możesz upuścić dokowalne okna dialogowe”.

./transform-it-and-remove-toolbox-text.bash  

Po uruchomieniu skryptu otwórz Gimp. Będzie wyglądać bardzo blisko Adobe Photoshop!

Sprawdź -   Najlepsza sieć VPN dla Węgier w celu ochrony bezpłatnej wypowiedzi i prywatności

Zamień skróty klawiaturowe Gimp na skróty Photoshop

Jeśli ustawisz Gimp w trybie pojedynczego okna i zainstalujesz motyw, który będzie wyglądał bardziej jak Photoshop z GIMP2P, zastąpienie skrótów klawiaturowych Gimpem przez przyjazne dla Photoshopa może być.

Aby zastąpić domyślne, skróty klawiaturowe Gimp wykonaj następujące czynności. Najpierw otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie użyj Płyta CD polecenie, aby przejść do katalogu konfiguracji Gimp.

cd ~/.config/GIMP/2.10

Dla użytkowników Flatpak:

cd ~/.var/app/org.gimp.GIMP/config/GIMP/2.10

Dla użytkowników pakietu Snap:

cd ~/snap/gimp/current/.config/GIMP/2.10

W katalogu konfiguracji zmień nazwę pliku menurc plik do menurc-backup z mv Komenda.

mv menurc menurc-backup

Z domyślnym menurc nazwa pliku zmieniona, pobierz nowy menurc plik. Ten plik ma skróty Adobe Photoshop.

wget https://raw.githubusercontent.com/doctormo/GimpPs/master/menurc -O menurc

Kiedy menurc pobieranie pliku zostało zakończone, otwórz Gimp i zacznij korzystać ze skrótów klawiaturowych w Photoshopie!