01/21/2022

Jak sprawić, by Chrome odtwarzał dźwięk w dźwięku przestrzennym [Fix]

Udostępnij teraz w social media:


Głośniki, niezależnie od tego, czy są wbudowane w laptopa, czy kupowane osobno, zwykle oferują dźwięk przestrzenny. Mogą różnić się jakością, ale głośniki dźwięku stereo stały się rzadkością, ponieważ coraz więcej osób używa laptopów i komputerów stacjonarnych do rozrywki i gier. Być może zauważyłeś, że pomimo tego, że gry i aplikacje multimedialne odtwarzają dźwięk doskonale przez głośniki, Chrome zwykle jest nieco wyłączony. Chrome nie jest tak naprawdę używany do odtwarzania multimediów, ponieważ aplikacja komputerowa, taka jak VLC, zawsze będzie lepszą opcją, ale oglądasz filmy z YouTube w Chrome, a dźwięk nie zawsze wychodzi dobrze. Dochodzi jako stereo, tzn. Dźwięk dochodzi tylko z jednego głośnika. Jeśli tak jest w przypadku Twojego komputera stacjonarnego, oto rozwiązanie tego problemu.

Sprawdź -   Jak otwierać pliki z podsystemu Windows dla systemu Linux w systemie Windows 10

Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że głośniki rzeczywiście działają poprawnie. Twój sterownik dźwięku powinien być aktualny, a dźwięk przestrzenny powinien działać. Jeśli nie działa już w innych aplikacjach, takich jak VLC, musisz to rozwiązać przed kontynuowaniem.

Zakładając, że głośniki są skonfigurowane idealnie, czas naprawić Chrome. Przejdź na pulpit i dodaj do niego skrót Chrome. Kliknij skrót prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości. W polu Cel, na samym końcu podanej już ścieżki, po dodaniu jednej spacji dodaj następujące elementy.

--disable-audio-output-resampler

Zamknij Chrome, a następnie uruchom go ponownie, używając tego zmodyfikowanego skrótu. Powinien teraz odtwarzać dźwięk doskonale. Jeśli to nie zadziała, istnieje drugi przełącznik, który możesz wypróbować. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót Chrome i w polu docelowym zamień przełącznik, który dodałeś wcześniej, na ten poniżej. Upewnij się, że między przełącznikiem a podaną ścieżką jest odstęp. Zamknij Chrome i uruchom go ponownie za pomocą skrótu, a problemy z dźwiękiem powinny zniknąć.

--force-wave-audio

--force-wave-audio

To jest stary błąd w Chrome, który nie został jeszcze naprawiony, ale powyższe przełączniki w większości przypadków działają.

Sprawdź -   Jak dostosować napisy w aplikacji Filmy i TV na Windows 10

x