Jak sprawić, by klawisz wysuwania klawiatury komputera Mac był ponownie użyteczny

Klawiatura Magic Keyboard Twojego komputera Mac ma klawisz Wysuń, ale nie jest on potrzebny, ponieważ nowoczesne komputery Mac nie mają żadnych dysków do wysunięcia. Możesz zmienić przeznaczenie tego klucza, aby działał bardziej pożytecznie, a my pokażemy Ci, jak to zrobić.

Poniżej przeprowadzimy Cię przez trzy różne sposoby maksymalnego wykorzystania klawisza Eject na komputerze Mac. Niektóre z nich będą wymagać pobrania dodatkowych aplikacji, a inne nie. Ale wszystkie są całkiem świetne, a co najważniejsze, sprawiają, że niegdyś bezużyteczny klucz jest bardziej przydatny.

Korzystanie z funkcji wbudowanych w macOS

macOS ma własny zestaw skrótów klawiaturowych, które wykorzystują klawisz wysuwania i są włączane po wyjęciu z pudełka. Oto krótkie spojrzenie na to, co możesz zrobić bez dodatkowego oprogramowania:

Control + Eject wyświetla okno dialogowe, w którym możesz uśpić Maca, uruchomić go ponownie lub wyłączyć.
Command + Option + Eject usypia komputer Mac.
Control + Command + Eject ponownie uruchamia komputer Mac.
Control + Option + Command + Eject wyłącza komputer Mac.
Control + Shift + Eject usypia wyświetlacz, ale nie pozwala uśpić Maca.

Jeśli jednak chcesz uzyskać trochę więcej z klawisza wysuwania klawiatury, istnieje kilka opcji innych firm, które pomogą ją wzmocnić.

Korzystanie z Karabinera

Karabiner to aplikacja, która umożliwia skonfigurowanie klawisza Wysuń tak, aby naśladował inne naciśnięcia klawiszy lub kliknięcia myszą. Ma również bardziej zaawansowane opcje umożliwiające bardziej zaawansowane dostosowywanie, ale dla naszych celów skupimy się tutaj na prostszych opcjach. Jest to również open source i możesz pobierz za darmo.

Otwórz Karabiner-Elements z folderu Aplikacje na komputerze Mac.

Wybierz zakładkę „Proste modyfikacje” i kliknij przycisk „Dodaj element” na dole okna.

Kliknij opcję Proste modyfikacje.  Kliknij Dodaj element

Kliknij puste pole w kolumnie „Z klucza” i wybierz klucz, którego zachowanie chcesz zmienić. Dla naszych celów kliknij „Wysuń”.

Kliknij puste pole w kolumnie Od klucza.  Wybierz klucz, dla którego chcesz zmienić zachowanie

Zrób to samo w kolumnie „Do klucza”, wybierając naciśnięcie klawisza, które ma inicjować klawisz Wysuń.

Kliknij akcję, którą ma zainicjować klawisz wysuwania

Sprawdź swoją pracę, naciskając klawisz Wysuń. Jeśli wszystko działa, wybrane zostanie naciśnięcie klawisza. Jeśli chcesz edytować funkcję, zmień „Od klawisza” lub „Do klawiszy”. Jeśli chcesz cofnąć wszystko, kliknij przycisk „Usuń” obok pozycji.

Korzystanie z wypychacza

Ejector umożliwia szybkie i łatwe wysunięcie woluminu, niezależnie od tego, czy jest to zewnętrzny dysk twardy, dysk USB, czy obraz dysku. Koszt to 10 USD, jeśli planujesz używać go w pełnym wymiarze godzin, ale możesz go przetestować dzięki siedmiodniowemu okresowi próbnemu.

Zaczynać, pobierz to i zainstaluj. Naciśnij klawisz Wysuń, a wyrzutnik otworzy się automatycznie. Następnie kliknij wolumin, który chcesz wysunąć, a następnie kliknij przycisk „Wysuń”.

Kliknij wolumin.  Kliknij wysuń

Jeśli okaże się, że musisz regularnie wyrzucać objętości, Ejector może być wart twoich dziesięciu dolarów. Ejector może również wymusić wysunięcie upartych woluminów – naciśnij i przytrzymaj Option + Alt podczas klikania „Wysuń”, aby zmusić macOS do wysunięcia głośności.

x