Jak sprawić, by kontroler emulował kontroler Xbox

Gracze PC utrzymują bezpieczny, choć niezdrowy dystans od graczy konsolowych, argumentując, że komputery PC z gamepadami są potężniejsze i bardziej wydajne niż konsole. Jednak ten gamepad jest dokładnie tym, co definiuje konsole. Biorą ogrom klawiatury i myszy i kondensują je w jednym kontrolerze. Nowoczesne gry są wyposażone w „pełną obsługę kontrolera”, co oznacza, że ​​mogą używać kontrolera dowolnej konsoli na komputerze PC dokładnie tak, jak zamierzano na konsoli (wraz z dokładnym mapowaniem przycisków). Kontrolery Xbox są bardzo lubiane przez system Windows, na przykład kontroler Xbox One S łączy się bezprzewodowo z komputerem dokładnie tak, jak na konsoli Xbox One S. Jednak dla graczy, którzy używają nietradycyjnych kontrolerów, istnieje sposób podłączenia kontrolera, ale musi on emulować kontroler Xbox.

Będzie to wymagało użycia zewnętrznego oprogramowania, ponieważ chociaż system Windows natywnie obsługuje kontroler Xbox 360 (aczkolwiek z dodatkami), nie przypisze automatycznie funkcji, tak jak w przypadku kontrolera Xbox. Nie wynika to z uprzedzeń programistycznych, ale po prostu dlatego, że nie mogą dostosować gry do każdego kontrolera. To powiedziawszy, aby emulować kontroler Xbox, musisz pobrać Toca Edit Xbox 360 Controller Emulator.

Znajdowanie wersji gry

Toca Edit Xbox 360 Controller Emulator ma dwie wersje; wersja dla gier 32-bitowych (zwanych także architekturą x86) i gier 64-bitowych. Te wersje nie mają nic wspólnego z instalacją systemu Windows w wersji 32- lub 64-bitowej. Są one powiązane z grami, które zainstalowałeś i jaką są wersjami. Można to zrobić na dwa sposoby.

Plik EXE gry

Aby emulować kontroler Xbobx, musisz znaleźć wersję swojej gry, która jest zgodna z aplikacją. Przejdź do folderu, w którym jest zainstalowana Twoja gra. Znajdź plik wykonywalny gry, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości. W oknie Właściwości przejdź do zakładki „Zgodność”.

Tutaj zaznacz pole wyboru „Uruchom ten program w trybie zgodności dla”, a otrzymasz listę systemów operacyjnych. Jeśli lista zaczyna się w systemie Windows Vista, masz grę 64-bitową. Jeśli jednak lista zaczyna się od systemu Windows 95, oznacza to, że masz pod ręką plik wykonywalny x86 / 32-bitowy.

Sprawdzanie Menedżera zadań

Otwórz menedżera zadań. W lewym dolnym rogu kliknij „Więcej szczegółów”. Przejdź do zakładki „Szczegóły”. Tutaj, na pasku etykiet, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij „Wybierz kolumny”.

Na tej liście przewiń w dół, aby znaleźć kolumnę „Platforma”, zaznacz ją i naciśnij OK.

Teraz wszystkie uruchomione programy będą miały dodane informacje o tym, czy używasz aplikacji 32-bitowej, czy 64-bitowej. Uruchom grę i sprawdź jej wersję w kolumnie Platforma w Menedżerze zadań.

Konfiguracja

Uruchom emulator kontrolera Xbox 360 Toca Edit. Jeśli napotkasz błąd „Brak Xinput…”, kliknij „Utwórz” i będziesz gotowy do rozpoczęcia.

W tym momencie podłącz kontroler. Jeśli podłączasz kontroler po raz pierwszy, poświęć kilka minut na zainstalowanie sterowników itp. Gdy to zrobisz, sprawdź w Toca Edit Xbox 360 Controller Emulator, aby znaleźć nowe okno z komunikatem „Wykryto nowe urządzenie” . Poinformuje Cię, że wykrył urządzenie z unikalnym identyfikatorem wystąpienia, jeśli używasz popularnego urządzenia, aby automatycznie pobrać konfigurację. Naciśnij „Dalej”, a następnie „Zakończ”.

Teraz możesz zobaczyć swoje urządzenie jako kontroler Xbox 360. Nadal musisz skonfigurować przyciski, ponieważ wartości domyślne zostaną wybrane nieprawidłowo.

Kliknij menu rozwijane obok nazwy przycisku, który chcesz emulować, i naciśnij „Nagraj”, a następnie naciśnij przycisk na kontrolerze, którego chcesz użyć do tej funkcji. Przejdź przez to dla każdego przycisku i naciśnij „Zapisz”.

Zamknij aplikację przed rozpoczęciem gry.

Jeśli kiedykolwiek zechcesz zresetować kontroler do stanu domyślnego, po prostu załaduj emulator Toca Edit Xbox 360 i naciśnij „ Resetuj ”.

Pamiętaj, że jeśli masz zarówno gry 32-bitowe, jak i 64-bitowe, będziesz musiał pobrać i uruchomić oba emulatory, w przeciwnym razie kontroler albo w ogóle nie zarejestruje się w grze, albo zrobi to z złe kontrole.

Pobierz Toca Edit Xbox 360 Controller Emulator

za pośrednictwem Project Phoenix Media