Jak sprawić, by Linux wyglądał jak system operacyjny Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Jest wiele rzeczy, które można polubić w systemie operacyjnym Chrome, ale chyba najlepszą rzeczą jest jego wygląd. Wszystko jest zadbane, czyste i dobrze zaprojektowane. Jeśli podoba Ci się wygląd systemu operacyjnego Google, ale masz zastrzeżenia do posiadania komputera będącego w całości własnością Google, istnieje inny sposób na uzyskanie tego samego interfejsu użytkownika w systemie Linux; Zamiast tego rozważ nadanie Linuxowi wyglądu Chrome OS!

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Może się to wydawać trochę głupie, ale takie postępowanie przynosi wymierne korzyści. Na początek uzyskasz zgrabny, materiałowy projekt bez poświęcania prywatności, wydawania pieniędzy itp. A co najważniejsze, ponieważ Twój „Chromebook” działa pod systemem Linux, będziesz mógł używać prawdziwych programów, a nie aplikacji na Androida i Chrome ” aplikacje ”.

Wybór środowiska graficznego

Chrome OS to lekki system operacyjny zaprojektowany do działania na laptopach i komputerach PC z zaledwie 2 GB pamięci RAM. Mimo to sam pulpit jest bardzo nowoczesny. Istnieje wiele zgrabnych efektów wizualnych, animacji i ogólnie nowoczesny wygląd. Miej to wszystko na uwadze, próbując odtworzyć działanie systemu operacyjnego Chrome we własnej dystrybucji Linuksa.

  Jak grać w 7 dni, aby umrzeć w systemie Linux

Istnieje wiele różnych środowisk graficznych do wyboru dla tego motywu. Mając to na uwadze, użytkownicy powinni rozważyć użycie środowiska pulpitu Cinnamon jako punktu wyjścia. Głównym powodem jest to, że ma podobne efekty animacji i ogólnie nowoczesny wygląd, podobnie jak system operacyjny Chrome.

Pamiętaj, że chociaż cynamon jest prawdopodobnie najlepszym wyborem, inne lekkie środowiska graficzne mogą również współpracować z tym motywem. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, aby włączyć kompozycję okien przez Compton, aby uzyskać efekty animacji.

Zainstaluj motyw Chrome OS GTK

Pierwszym krokiem do konwersji zwykłego pulpitu systemu Linux na coś, co wygląda bardzo podobnie do systemu operacyjnego Google Chrome, jest zastosowanie ogólnego motywu pulpitu. Spośród wszystkich aspektów dostosowywania środowiska graficznego, motyw GTK jest najważniejszy. Uzyskanie tego motywu wymaga narzędzia Git. Aby pobrać ten program, otwórz terminal i wprowadź następujące informacje:

Ubuntu

sudo apt install git

Debian

sudo apt-get install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git

OpenSUSE

sudo zypper install git

Inne systemy Linux

Czy twojej dystrybucji Linuksa nie ma na powyższej liście? Nie martwić się! Git jest dostępny w prawie każdej dystrybucji Linuksa. Aby go zainstalować, otwórz menedżera pakietów lub centrum oprogramowania i wyszukaj „git”.

  Jak zainstalować GNU Octave w systemie Linux

Po zainstalowaniu narzędzia Git użyj go do pobrania najnowszej wersji motywu GTK dla Google Chrome OS.

git clone https://github.com/B00merang-Project/Chrome-OS.git

Kiedy polecenie zakończy pobieranie wszystkich plików motywu, będziesz mógł zainstalować go w systemie. Aby udostępnić motyw Google Chrome OS dla wszystkich użytkowników systemu Linux, wykonaj:

sudo mv Chrome-OS /usr/share/themes/

Jeśli chcesz po prostu udostępnić motyw dla jednego użytkownika, rozważ zamiast tego zainstalowanie go w katalogu ~ / .themes w swoim folderze domowym. Pamiętaj, że wybranie tej trasy oznacza, że ​​motyw będzie musiał być instalowany za każdym razem dla każdego użytkownika, który chce go używać.

mkdir ~/.themes

mv Chrome-OS ~/.themes

Po zakończeniu instalacji motywu następnym krokiem jest zastosowanie motywu do używanego środowiska graficznego. Motyw B00merang Chrome OS jest obecnie obsługiwany przez nowoczesne środowiska graficzne w systemie Linux, zwłaszcza jeśli obsługują one GTK3. Każde środowisko pulpitu na platformie Linux jest trochę inne, a każda z opcji kosmetycznych znajduje się w innym miejscu, więc kilkakrotne zastosowanie motywu byłoby niezwykle żmudne. Zamiast tego sprawdź poniższą listę i wybierz używane środowisko pulpitu.

Zainstaluj motyw ikon

Wraz z motywem GTK, motyw ikon jest równie ważny. Często dobry motyw Linuksa może trafić we wszystkie właściwe nuty, ale nadal patrz, jeśli nie ma dobrego motywu ikony, który by go uzupełniał.

  Jak zainstalować środowisko Eclipse Java IDE w systemie Linux

Istnieje wiele różnych zestawów ikon materiałów inspirowanych przez Google dla systemu Linux. Zdecydowanie najlepszym motywem jest jednak motyw ikony Papirus. Powód, dla którego warto wybrać ten motyw jest prosty: jest to najbardziej kompletny motyw ikon. Obejmuje wiele różnych programów, które ma do zaoferowania Linux, a nawet pozwala użytkownikom wybierać między oddzielnymi wersjami motywu (Papirus Adapta, ePapirus, Papirus itp.) W locie.

Instalowanie tej ikony można wykonać na kilka sposobów, ponieważ wiele dystrybucji Linuksa to zaakceptowało. Istnieją PPA dla Ubuntu, RPM dla SUSE / Fedora, a nawet znajdują się w repozytorium społeczności Arch Linux. To powiedziawszy, najbardziej uniwersalnym sposobem zainstalowania go bez opuszczania dystrybucji jest po prostu uruchomienie tego polecenia w terminalu:

sudo wget -qO- https://raw.githubusercontent.com/PapirusDevelopmentTeam/papirus-icon-theme/master/install-papirus-root.sh | sh

Uruchomienie powyższego polecenia nie powoduje bezpośredniego pobrania motywu. Zamiast tego uruchamia oficjalne narzędzie do instalacji motywu ikon Papirus. Automatycznie pobierze najnowszą wersję ikon, usunie starą wersję (jeśli jest taka w twoim systemie) i umieści wszystko starannie w katalogu / usr / share / icons /.

Po zakończeniu działania skryptu po prostu przejdź do ustawień wyglądu na pulpicie systemu Linux, aby zastosować ikony.

x