Jak sprawić, by Linux wyglądał jak Windows Vista

Udostępnij teraz w social media:

Windows Vista był pierwszą próbą zmodernizowania systemu Windows przez Microsoft. Rzeczy wyglądały na znacznie bardziej dopracowane i błyszczące niż wygląd, który miał na to Windows XP. Vista od dawna jest na emeryturze, a Microsoft odradza użytkownikom korzystanie z niej. Jeśli jednak podobał Ci się wygląd Visty, wystarczy trochę pracy, aby Linux wyglądał jak Windows Vista. Będziesz mógł zachować znajomy wygląd, używając czegoś nieco bardziej nowoczesnego.

Wybór środowiska graficznego

Jedną z kluczowych funkcji systemu Windows Vista była funkcja wyszukiwania. Przed wydaniem systemu Windows użytkownicy musieli sortować menu Start i przeglądać kategorie, aby znaleźć cokolwiek. Jeśli chodzi o replikację tego wyglądu w systemie Linux, ważne jest, aby znaleźć środowisko graficzne z podobną funkcją wyszukiwania.

Zdecydowanie najlepszym kandydatem do tego jest Cynamon, ponieważ menu działa bardzo podobnie do systemu Vista. Dodatkowo ma nowoczesny silnik motywów, zgrabne efekty okien i ogólnie może ściśle pasować do okien na wiele sposobów.

Nie masz wydajnej karty graficznej? Rozważ użycie XFCE4 za pomocą tej wtyczki menulub środowisko graficzne Mate w połączeniu z Wtyczka szybkiego menu. Oba te środowiska graficzne mogą być bardzo podobne do Visty, gdy te menu zostaną do nich dodane.

  Jak wyłączyć porty USB w systemie Windows 10

Jeśli bardziej zależy Ci na ogólnym wyglądzie systemu Windows Vista niż na tworzeniu prawie identycznego pulpitu, który kopiuje większość (jeśli nie wszystkie) jego funkcji, możesz do tego procesu użyć dowolnego środowiska graficznego. Pamiętaj tylko, że niektóre są mniej idealne niż inne.

Instalowanie motywu GTK

Przebudowa środowiska pulpitu Linux wymaga kilku rzeczy, ale zdecydowanie najważniejsza jest zmiana ogólnego motywu wszystkiego. Dzieje się tak, ponieważ istotą każdego pulpitu Linux jest jego motyw. Aby rozpocząć, otwórz terminal. Korzystając z terminala, wyszukaj i zainstaluj „git”. To narzędzie pomoże Ci w interakcji z Github i łatwo pobrać najnowszą wersję motywu Vista.

Nie wiesz, gdzie znaleźć Git? Sprawdź menedżera oprogramowania, menedżera pakietów lub sklep z oprogramowaniem w Twojej dystrybucji Linuksa pod kątem „git” i kliknij przycisk instalacji.

git clone https://github.com/B00merang-Project/Redmond-Themes.git

Spowoduje to pobranie każdego motywu z kolekcji B00merang Redmond. Po pobraniu użyj polecenia CD, aby wejść do folderu Redmond-Themes.

cd Redmond-Themes

Stąd zainstaluj motyw systemu Windows Vista bezpośrednio w katalogu kompozycji w systemie.

sudo mv Windows Vista/ /usr/share/themes/

Chcesz, aby motyw był dostępny tylko dla jednego użytkownika, a nie dla całego systemu? Zamiast tego zrób to:

mkdir ~/.themes

mv Windows Vista/ ~/.themes

Po zainstalowaniu motywu przejdź o jeden katalog w górę, używając „..”.

..

Następnie usuń folder Redmond-Themes z systemu, używając polecenia rm -rf.

rm -rf Redmond-Themes

Na koniec zastosuj motyw w ustawieniach motywu środowiska graficznego. Należy jednak pamiętać, że każde środowisko graficzne jest trochę inne, a zastosowanie motywów wymaga wykonania innych czynności. Jeśli nie masz pewności, jak włączyć motyw GTK, sprawdź naszą listę poniżej. Omawiamy, jak dostosować każde indywidualne środowisko pulpitu, zmienić motywy, ikony i nie tylko!

  Jak pobrać oficjalny obraz ISO systemu Windows 10 od firmy Microsoft

Instalowanie motywu ikon

Niestety, nie ma wielu popularnych motywów ikon systemu Windows Vista dla systemu Linux. W rezultacie jedyny dostępny motyw ikon jest w dużej mierze niedopracowany. Pobranie tego motywu ikon wymaga zainstalowania narzędzia do rozpakowywania. Aby go zainstalować, otwórz terminal i wyszukaj w menedżerze pakietów systemu operacyjnego „rozpakuj”. Ewentualnie przeszukaj sklep z oprogramowaniem lub instaluj do niego programy. Po zainstalowaniu i uruchomieniu na komputerze z systemem Linux otwórz terminal i pobierz motyw.

wget -O vista-icons.zip wget https://orig00.deviantart.net/50c0/f/2011/043/9/2/vista_icon_theme_by_hermes37-d2gnwko.zip

unzip vista-icons.zip

tar -xvzf Vista.tar.gz

Wypakowanie archiwów powoduje utworzenie folderu Vista w tym samym katalogu. To jest motyw ikon. Aby go zainstalować, wystarczy przenieść go z miejsca, w którym się obecnie znajduje, do katalogu / usr / share / icons /. Umieszczenie motywu tutaj sprawia, że ​​ten motyw ikon jest dostępny dla każdego użytkownika, który ma dostęp do tego komputera z systemem Linux.

sudo mv Vista /usr/share/icons/

Jeśli nie chcesz, aby ten motyw ikon był dostępny dla każdego użytkownika, rozważ zamiast tego zainstalowanie go w swoim katalogu domowym. Aby to zrobić, najpierw utwórz folder ~ / .icons.

mkdir ~/.icons

Następnie przenieś motyw ikon z miejsca, w którym został wyodrębniony, do folderu ~ / .icons.

mv Vista ~/.icons

Po zainstalowaniu motywu ikon Vista w systemie znajduje się wszystko, co jest potrzebne, aby Linux wyglądał jak Windows Vista.

  Jak zainstalować SpeedCrunch w systemie Linux

Następnym krokiem jest włączenie tych motywów w samym środowisku graficznym. Nie wiesz, jak to zrobić? Zapoznaj się z naszą listą powyżej dotyczącą dostosowywania środowisk pulpitu Linux, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

x