Jak sprawić, by Twój iPhone krzyczał po podłączeniu

Pod koniec długiego dnia zagłady, zarówno Ty, jak i Twój iPhone, prawdopodobnie macie ochotę krzyczeć. Jeśli naprawdę chcesz wystraszyć znajomych, możesz sprawić, że Twój iPhone będzie krzyczał za każdym razem, gdy go podłączasz (lub odłączasz) na iOS 14 lub nowszym. Skonfigurujmy to!

Krok 1: Uzyskaj niestandardowy skrót do krzyku

Zanim zaczniemy tworzyć automatyzację w aplikacji Skróty, musisz pobrać nasz niestandardowy skrót newsblog.pl Play Scream. Aby to zrobić, musisz najpierw zezwolić na pobieranie z niezaufanych skrótów w Ustawieniach. Zwykle może to być problem z bezpieczeństwem, ale ten plik jest właśnie tym, co odtwarza krzyczący dźwięk.

Aby ją włączyć, kliknij „Ustawienia” i przejdź do „Skróty”.

Włącz opcję „Zezwalaj na niezaufane skróty”. Gdy skończymy, możesz tu wrócić i wyłączyć ją ponownie, jeśli chcesz.

Włącz

Dalej – i to jest wymagany krok –odwiedź ten link iCloud na swoim iPhonie i dotknij „Pobierz skrót”, aby pobrać nasz niestandardowy krzyk.

Zostaniesz przeniesiony do aplikacji Skróty, w której zobaczysz okno „Dodaj skrót”. Dzięki temu możesz ocenić skrót przed dodaniem go do urządzenia.

Ciekawi Cię, jak działa nasz skrót dźwiękowy? Cóż, krzyczący dźwięk jest kodowany w tekście za pomocą schemat base64, który jest sposobem przedstawiania danych binarnych jako znaków tekstowych. Kiedy aktywujesz skrót, dekoduje on dźwięk base64 i kieruje dane do akcji „Odtwórz dźwięk”. Dźwięk jest następnie odtwarzany przez głośnik iPhone’a i to jest kompletny kod.

Przewodnik pokazujący kroki

Nigdy nie powinieneś instalować skrótu, któremu nie ufasz. Jednak ten nieszkodliwy (poza zaskakiwaniem znajomych) trójstopniowy skrót po prostu odtwarza dźwięk.

Przewiń w dół i kliknij „Dodaj niezaufany skrót”.

Kran

Skrót „Odtwórz krzyk” zostanie dodany do listy w aplikacji Skróty. Aby to przetestować, wystarczy dotknąć ikony głośnika.

Krok 2: Zbuduj automatyzację krzyku

Następnie musimy połączyć skrót „Play Scream” z akcją podłączania (lub odłączania) twojego iPhone’a. Możliwość tworzenia automatyzacji została wprowadzona w iOS 14.

Jeśli nie jesteś jeszcze w „Skrótach”, otwórz go, a następnie dotknij „Automatyzacja” u dołu.

Kran

Jeśli masz już automatyzację, stuknij znak plus (+), a następnie stuknij opcję „Utwórz automatyzację osobistą”. Jeśli to Twoja pierwsza automatyzacja, po prostu dotknij „Utwórz automatyzację osobistą”.

Kran

W panelu „Nowa automatyzacja” przewiń w dół i kliknij „Ładowarka”.

Kran

Na ekranie „Ładowarka” możesz zdecydować, które zachowania mają wywołać krzyk. Jeśli chcesz, aby Twój iPhone krzyczał po podłączeniu, kliknij „Jest podłączony”. Jeśli chcesz, aby krzyczał, gdy jest odłączony (co jest znacznie bardziej niepokojące), kliknij „Jest odłączony”.

Możesz także wybrać oba, jeśli chcesz. Kiedy skończysz, kliknij „Dalej”.

Kran

Teraz zdefiniujemy akcję, która powinna nastąpić po podłączeniu ładowarki. Kliknij „Dodaj akcję”.

Kran

Wpisz „Uruchom skrót” w polu wyszukiwania, a następnie dotknij „Uruchom skrót”. Pozwala to uruchomić dowolny skrót, który już masz na swoim iPhonie.

Rodzaj

Gdy pojawi się akcja „Uruchom skrót”, zobaczysz miejsce, w którym możesz zdefiniować skrót uruchamiany po uruchomieniu automatyzacji. Kliknij „Skrót”.

Kran

Na liście skrótów kliknij „Odtwórz krzyk”.

Kran

Zobaczysz wtedy przegląd całego programu automatyzacji; kliknij „Dalej”.

Kran

Wyłącz przełącznik „Pytaj przed uruchomieniem”. Jeśli ta opcja jest włączona, za każdym razem, gdy automatyzacja zostanie uruchomiona, pojawi się wyskakujący komunikat, co psuje efekt.

Toggle-Off

W wyskakującym okienku z potwierdzeniem kliknij „Nie pytaj”.

Kran

Dotknij „Gotowe”, a automatyzacja krzyku jest ustawiona. Następnym razem, gdy podłączysz (lub odłączysz) iPhone’a, powinien krzyczeć.

Krok 3: Ukrywanie powiadomienia o automatyzacji

Jedyną wadą tej zabawy jest to, że za każdym razem, gdy uruchamiasz automatyzację, na ekranie pojawia się powiadomienie, takie jak pokazano poniżej.

Powiadomienie o automatyzacji w iOS 14.

W tym momencie nie można wyłączyć powiadomień o Skrótach w aplikacji Ustawienia. Mamy nadzieję, że zostanie to poprawione w przyszłej aktualizacji. W międzyczasie możesz je jednak wyłączyć do następnego ponownego uruchomienia iPhone’a za pomocą funkcji Czas przed ekranem.

Aby to zrobić, musisz najpierw aktywować Czas przed ekranem w Ustawieniach, a następnie kilka razy uruchomić automatyzację (podłączając ją lub odłączając), aby wygenerować powiadomienia.

Poczekaj kilka minut, a następnie stuknij Ustawienia> Czas przed ekranem> Zobacz całą aktywność.

Kran

Przewiń w dół do sekcji „Powiadomienia” i kliknij „Skróty”.

Kran

Wyłącz przełącznik „Zezwalaj na powiadomienia”, a następnie dotknij „Wstecz”.

Toggle-Off

Możesz teraz wyjść z „Ustawień”. Następnym razem, gdy uruchomisz automatyzację, Twój iPhone będzie krzyczał bez powiadomienia. Dość dziwaczne!

x