Jak sprawić, by Twoja VPN była niewykrywalna

Sieci VPN są niesamowitymi narzędziami do prywatności, ale nie są już w 100% niewykrywalne. W końcu dostawcy usług internetowych, rządy i witryny, takie jak Netflix, są zainteresowane utrzymywaniem kontaktów z użytkownikami i opracowali sposoby śledzenia ruchu VPN. Dzisiaj pokażemy, jak ominąć te metody szpiegowania i sprawić, że Twoja sieć VPN będzie niewykrywalna dla nikogo.

Jak sprawić, by Twoja sieć VPN była niewykrywalna 1

Wirtualne sieci prywatne szybko stają się koniecznością, nawet dla zwykłych użytkowników Internetu. Zagrożenia dla twojej tożsamości online i ogólnej prywatności są na każdym rogu, aż do dostawcy usług internetowych, który zapewnia twoje połączenie z Internetem! Jednak z dobrą siecią VPN w tle możesz maskować swoją aktywność i pozostać ukryty w Internecie.

Korzystanie z VPN ma jednak jedną wadę. Niektóre strony internetowe i dostawcy usług internetowych domyślnie zaczęli blokować połączenia VPN, uniemożliwiając każdemu dostęp do ich treści bez uprzedniego wyłączenia VPN. Netflix jest jednym z najbardziej znanych użytkowników tej metody. Ludzie ze społeczności zajmującej się prywatnością postrzegają to jako niedopuszczalne narzucenie. Nie ma nic złego w korzystaniu z VPN, więc po co blokować dostęp?

Na szczęście istnieją sposoby na obejście tych blokad VPN, które nie wymagają wyłączenia oprogramowania i ujawnienia swojej tożsamości światu. Czytaj dalej, aby zapoznać się z najlepszymi sposobami na zapewnienie bezpieczeństwa i tożsamości sprawiają, że twoja VPN jest niewykrywalna.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wykrywanie i blokowanie VPN

Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których witryna może blokować VPN. Netflix robi to, aby na przykład zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do treści z ograniczeniami geograficznymi. Jeśli tego nie zrobią, mogą stracić umowy licencyjne ze studiami telewizyjnymi i filmowymi. Bez względu na uzasadnienie bloku wynik końcowy jest taki sam: wyłącz VPN, opuść witrynę lub wypróbuj obejście.

Jak działają bloki VPN

Ominięcie bloków VPN jest zwykle dość prostą sprawą. Wszystko zależy jednak od tego, jak usługa wykrywa i filtruje ruch VPN. Istnieją dziesiątki sposobów blokowania dostępu. Dobrą wiadomością jest to, że najczęstsze metody są również najłatwiejsze do obejścia. Poniżej znajduje się tylko kilka narzędzi, których witryny i usługi używają do wykrywania sieci VPN i blokowania dostępu.

 • Bloki IP – VPN przypisują swoje adresy IP do twojego urządzenia przy każdym połączeniu. Nie są one powiązane z Twoim nazwiskiem ani lokalizacją, ale nadal można ich używać do blokowania dostępu. Wszystko, co witryna musi zrobić, to porównać swój adres IP z listą znanych adresów IP VPN i w jednej chwili Twoja sieć VPN została wykryta.
 • Głęboka kontrola pakietów (DPI) – Jedna z bardziej zaawansowanych technicznie form blokowania VPN obejmuje głębokie inspekcje pakietów. Ta metoda analizuje zaszyfrowane dane przekazywane z sieci VPN w celu sprawdzenia unikatowych sygnatur kryptograficznych. Jeśli są obecne, usługa może natychmiast zablokować dostęp. DPI nie jest tak powszechne jak inne metody, ale znacznie trudniej się przed tym ukryć.
 • Blokowanie portów – Większość sieci VPN wysyła dane przez określone porty, które są jak korytarze lub tunele do Internetu. Każdy port ma numer, więc strona internetowa musi tylko sprawdzić ruch przychodzący z tego portu, a następnie go zablokować. Nie jest to tak powszechne jak proste bloki IP, ale w rzeczywistości jest o wiele łatwiejsze do obejścia, zwłaszcza jeśli używasz potężnej sieci VPN.

UCZ SIĘ WIĘCEJ: Przewodnik po przekierowaniu portów

Jak sprawić, by VPN był niewykrywalny

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zablokować VPN i uniemożliwić wykrycie go przez źródła zewnętrzne. Wykonaj poniższe czynności, aby wybrać odpowiednie metody, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Krok 1 – Zacznij od właściwej sieci VPN

Wszystkie dostępne techniki zaciemniania nie mogą poprawić sieci VPN niskiego poziomu. Korzystanie z bezpłatnych usług proxy lub bezpłatnych sieci VPN może sprawić, że poczujesz się, jakbyś robił coś, aby zwiększyć swoją prywatność, ale w rzeczywistości podważają one Twoje bezpieczeństwo, dostarczając firmom dane, które mogą przechowywać lub sprzedawać bezpłatnie. Aby utrzymać niewykrywalną obecność VPN, zacznij od niezawodnej usługi wysokiej jakości.

Poniżej wybraliśmy kilka najlepszych sieci VPN, które oferują odpowiednią kombinację zaawansowanych funkcji i łatwego w obsłudze oprogramowania. Każda z nich jest idealna do bezpiecznego i bezpiecznego prowadzenia działań online. Zarejestruj się najpierw w VPN, a następnie wróć i postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, aby te VPN były niewykrywalne.

1. ExpressVPN

ExpressVPN zyskał reputację jednej z najszybszych sieci VPN na rynku. Firma prowadzi sieć ponad 3000 serwerów w 94 różnych krajach, wiele opcji, aby zapewnić doskonałe połączenie bez względu na to, gdzie się znajdujesz. ExpressVPN wspiera to za pomocą inteligentnego oprogramowania, które zawiera wbudowany test prędkości dla uzyskania optymalnych wyników. Jeśli priorytetem jest przesyłanie strumieniowe wideo, ExpressVPN wykonuje zadanie.

Po stronie prywatności ExpressVPN używa 256-bitowego szyfrowania AES na wszystkich danych wraz z zasadą zerowego logowania ruchu, żądań DNS i adresów IP. Jego oprogramowanie jest wyposażone w ochronę przed wyciekiem DNS i funkcje automatycznego wyłączania zabójstw, aby również zabezpieczyć Twoją tożsamość.

Gdy musisz uniemożliwić wykrycie połączenia VPN, ExpressVPN oferuje kilka opcji od razu po wyjęciu z pudełka. Możesz szybko przełączać protokoły szyfrowania z menu ustawień, zmieniając z OpenVPN na L2TP / IPSec, PPTP, a nawet SSTP. Wszystkie są świetną alternatywą dla standardowego połączenia, umożliwiając dostęp do stron internetowych bez poświęcania prywatności.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • Najszybsze serwery, które przetestowaliśmy
 • Dozwolone torrentowanie / P2P
 • Brak dzienników danych osobowych
 • Wsparcie czatu 24/7.
Cons

 • Kosztowny plan miesięczny.

2. NordVPN

Dzięki NordVPN w pracy nigdy nie będziesz musiał martwić się o swoją prywatność. Stabilna i niezawodna sieć VPN oferuje imponującą listę funkcji, w tym ogromną sieć ponad 5 100 serwerów w 59 różnych krajach! Ta imponująca liczba serwerów pozwala NordVPN oferować pewne unikalne funkcje, których inni dostawcy nie mogą dotknąć, w tym podwójne szyfrowanie, ochronę DDoS i cebulę przez VPN, z których wszystkie są idealne do zabezpieczenia Twojej tożsamości podczas przeglądania Internetu.

Warto również wspomnieć o innych funkcjach prywatności NordVPN, zaczynając od dokładnej polityki zerowego rejestrowania przepustowości, ruchu, znaczników czasu i dostępu do DNS. Automatyczny przełącznik zabijania i funkcje ochrony przed wyciekiem DNS ukrywają Twoją tożsamość, a 256-bitowe szyfrowanie AES utrzymuje szczelność każdego pakietu danych.

NordVPN ma jedne z najlepszych dodatków, które są idealne, aby Twoje połączenie było niewykrywalne. Bezpośrednio po wyjęciu z pudełka możesz włączyć opcję „zaciemnionych serwerów”, szyfrując dane źródłowe, aby zapory ogniowe i algorytmy blokujące miały trudności z ustaleniem, czy korzystasz z VPN. Ponadto NordVPN zapewnia również opcje połączeń L2TP i PPTP wraz z szyfrowaniem SSTP.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Ponad 5400 serwerów na całym świecie
 • Silne funkcje bezpieczeństwa
 • „Podwójna” ochrona danych
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Niewiele
 • Nie można określić miasta ani prowincji w aplikacji.

3. IPVanish

IPVanish to doskonała sieć VPN dla osób dbających o prywatność, które nie chcą poświęcić szybkiego połączenia. Sieć IPVanish ma ponad 1300 serwerów, obejmujących 60 różnych krajów, z doskonałymi prędkościami dookoła. Dane są zabezpieczone przez ochronę przed wyciekiem DNS i automatycznym przełącznikiem zabijania, wraz z 256-bitowym szyfrowaniem AES i zasadą zerowego rejestrowania całego ruchu. Bez względu na obawy dotyczące prywatności w Internecie, IPVanish może zapewnić bezpieczeństwo.

Kiedy potrzebujesz trochę dodatkowej mocy za bezpieczeństwem, IPVanish jest gotowy do dostarczenia. Menu konfiguracji pozwala przełączać się zarówno na połączenia L2TP / IPSec, jak i PPTP, które są nieco wolniejsze niż standardowy protokół OpenVPN, ale trudniej je wykryć konwencjonalnymi metodami.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

4. VyprVPN

VyprVPN ułatwia zachowanie bezpieczeństwa w Internecie. Solidne 256-bitowe szyfrowanie AES, automatyczny przełącznik zabijania, ochrona przed wyciekiem DNS i polityka zerowego logowania, która obejmuje ruch i żądania DNS, stanowi nieprzeniknioną podstawę bezpieczeństwa w sieci. Ponadto, szybka sieć 700 serwerów VyprVPN w 70 różnych krajach zapewnia wiele opcji połączeń dla szybkich serwerów o niskim opóźnieniu niezależnie od lokalizacji.

Jeśli chodzi o utrzymanie niewykrywalności VPN, naprawdę nie możesz pokonać VyprVPN. Gdy tylko uruchomisz oprogramowanie, będziesz mieć do dyspozycji kilka niesamowitych narzędzi zaciemniających. Najpotężniejszy jest Chameleon, zastrzeżona technologia VyprVPN, która maskuje ruch VPN, aby w jednej chwili pokonać głęboką kontrolę pakietów. Możesz także przełączyć 256-bitowe szyfrowanie L2TP / IPSec lub użyć 128-bitowego protokołu PPTP w celu zwiększenia ochrony.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Krok 2 – Zmień ustawienia VPN

Gdy już skonfigurujesz swoją ulubioną sieć VPN i będziesz gotowy do pracy, możesz wprowadzić kilka ważnych poprawek, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Kilka z nich może sprawić, że ruch będzie całkowicie niewykrywalny, a wszystko to bez instalowania lub konfigurowania dodatkowego oprogramowania.

Przełącz protokoły szyfrowania

Rodzaj szyfrowania używanego przez VPN może mieć ogromne znaczenie. Większość wdraża standardowy 256-bitowy AES z protokołem OpenVPN, który zapewnia dobrą równowagę między szybkością a niezniszczalną kryptografią. Jednak wiele algorytmów blokujących działa, sprawdzając ruch OpenVPN i blokując go. Przełączając się na nowy standard szyfrowania, możesz ominąć zapory ogniowe, aby uzyskać dostęp do dowolnej strony internetowej.

PEŁNY PRZEWODNIK: Jak ukryć ruch OpenVPN za pomocą tunelu SSH

Funkcje protokołu szyfrowania różnią się znacznie w zależności od używanej sieci VPN, ale może to być najprostszy sposób, aby uniemożliwić wykrycie sieci VPN. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiednie ustawienia, włączyć je, ponownie uruchomić VPN i gotowe. Przejdź do strony konfiguracji VPN i poszukaj niektórych z poniższych opcji, aby rozpocząć.

 • OpenVPN – Domyślny protokół używany przez większość sieci VPN. Przełącz się na to, jeśli nie chcesz, aby twoja sieć VPN była niewykrywalna.
 • L2TP / IPSec – Protokół tunelowania warstwy 2 (L2TP) w połączeniu z zabezpieczeniem protokołu internetowego (IPSec). W połączeniu te dwa tworzą silne środowisko szyfrowania, które jest wolniejsze, ale bezpieczniejsze niż OpenVPN. Użyj tego, jeśli prędkość nie jest kluczowa, ale pozostanie niewykrywalnym.
 • SSL / TLS – Transport Layer Security i jego poprzednia warstwa Secure Sockets Layer są mniej powszechne na rynku VPN, ale jeśli możesz się na nie przełączyć, mogą one być najlepszą opcją, aby Twój ruch był niewykrywalny.
 • SSH – VPN w tunelach Secure Shell rzadko jest oferowany. Jeśli możesz uzyskać do niego dostęp, możesz jednak przebić się przez prawie każdą blokadę lub zaporę ogniową.

Przełącz porty VPN

Porty danych działają jak drzwi lub tunel. Twoje urządzenie używa różnych urządzeń do wysyłania informacji do dostawcy usług internetowych, a ostatecznie do Internetu. Monitorując różne numery portów, firmy mogą sprawdzać typy ruchu i stosować bloki według własnego uznania. Ruch VPN często przechodzi przez określone porty, co ułatwia monitorowanie lub dławienie.

Możesz utrzymać swoją VPN niewykrywalną, zmieniając port, którego używa do ruchu. Jeśli oprogramowanie VPN ma taką opcję, spróbuj przełączyć się na jeden z wymienionych poniżej portów, aby pozostać ukrytym.

 • 1194 – Oficjalny port OpenVPN. Unikaj używania, jeśli chcesz pozostać niewykrywalnym.
 • 2018 – Dobry alternatywny port do poślizgu przez bloki ISP.
 • 41185 – Dobry w przypadku, gdy ruch jest blokowany w niższych zakresach portów.
 • 443 – Standardowy port dla ruchu szyfrowanego. Rzadko blokowane, ponieważ korzystają z niego zabezpieczone witryny HTTPS.
 • 80 – Kolejny domyślny zaszyfrowany port, który rzadko jest blokowany.

Krok 3 – Alternatywne metody ochrony

Jak sprawić, by Twoja sieć VPN była niewykrywalna 6 - Metody zabezpieczeń szyfrowania

Nie wszystkie sieci VPN oferują zaciemnianie najwyższego poziomu. To również w porządku, ponieważ łatwo jest wdrożyć inne metody, aby ukryć ruch i utrzymać połączenie VPN niewykrywalne. Będziesz potrzebować trochę więcej czasu i technicznej wiedzy, aby je wykonać, ale potrafią zrobić niesamowite rzeczy po prawidłowym skonfigurowaniu.

Tunel SSH

Tunele SSH to unikalna metoda owijania danych w dodatkowej warstwie szyfrowania, umożliwiająca im przechodzenie przez usługi filtrowania niewykryte. SSH jest używany we wszystkich aplikacjach, w tym do wysyłania i odbierania plików przez FTP. Z tego powodu rzadko jest blokowany lub monitorowany, co sprawia, że ​​jest to świetny sposób na prześlizgnięcie się przez połączenie VPN bez śladu. Jednak tunele SSH są zauważalnie wolniejsze niż zwykła sieć VPN, co czyni je nieodpowiednimi do przesyłania strumieniowego wideo. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem dotyczącym konfigurowania i korzystania z tuneli SSH.

Tunel SSL / TLS

Połączenia SSL (Secure Socket Layer) zasilają ponad połowę sieci. Czy widziałeś kiedyś witryny z adresami URL rozpoczynającymi się od HTTPS? „S” pochodzi z szyfrowania SSL. Zakupy online, poczta e-mail, bankowość internetowa i inne usługi związane z prywatnymi danymi używają protokołu SSL w celu zapewnienia bezpiecznych połączeń. Blokowanie tych portów lub w inny sposób zakłócanie ruchu HTTPS spowodowałoby zamknięcie większości sieci, dlatego większość dostawców usług internetowych i witryn internetowych nawet nie zawraca sobie głowy.

Tunele SSL to świetny sposób na maskowanie połączenia, aby uniemożliwić wykrycie sieci VPN. Aby uzyskać najlepsze wyniki, potrzebujesz sieci VPN domyślnie obsługującej protokół, takiej jak NordVPN. W przeciwnym razie jest to kwestia pobrania stunnel oprogramowanie i konfiguracja, które mogą być czasochłonne.

Przeglądarka Tor

Przeglądarka Tor pomaga ludziom ukrywać się online od lat. Możesz go używać w połączeniu z VPN, aby Twoje połączenie było niewykrywalne, ale ma pewne poważne wady. Przede wszystkim nie będziesz mógł przesyłać strumieniowo filmów za pomocą Tora, więc zapomnij o Netflix, Hulu i BBC iPlayer. Po drugie, Tor jest bardzo wolny, do tego stopnia, że ​​będziesz chciał przestać surfować po odwiedzeniu tylko kilku stron. Jeśli sprawienie, by ruch VPN był niewykrywalny, ma wysoki priorytet, uruchomienie Tora jest jednym z najlepszych sposobów, aby pozostać ukrytym.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Tora, w tym pełne instrukcje instalacji dla różnych platform, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak korzystać z Tora: Przewodnik po rozpoczęciu.

Shadowsocks (SOCKS5 Proxy)

Shadowsocks został stworzony, aby pomóc użytkownikom w krajach obciążonych cenzurą, takich jak Chiny i Turcja, dostęp do Internetu bez ograniczeń. Działa przy użyciu protokołu Socket Secure 5, który przesyła dane między klientami a serwerami za pomocą serwera proxy. SOCKS zapewnia również warstwę uwierzytelniania, aby mieć pewność, że tylko zamierzony użytkownik może uzyskać dostęp do serwera proxy, co czyni go skuteczną metodą wysyłania i szyfrowania ruchu.

Shadowsocks jest nieco szybszy i bardziej niezawodny niż niektóre z wyżej wymienionych metod tunelowania. Jednak konfiguracja nie jest tak łatwa i może być znacznie droższa niż VPN. Ta metoda jest najlepiej stosowana w ostateczności.

Uruchom własny serwer VPN

Chcesz mieć pełną kontrolę nad tym, jak działa Twoja sieć VPN i jakich protokołów szyfrowania używa? Najlepszym sposobem na to jest samodzielne skonfigurowanie! To nie jest tak drogie ani skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Postępuj zgodnie z naszym kompletnym przewodnikiem, aby skonfigurować własny serwer VPN.

Wniosek

Bezpieczeństwo w Internecie to coś więcej niż prowadzenie VPN i nie klikanie podejrzanych łączy. Potrzeba trochę badań i wysiłku, aby wiedzieć, jak pozostać niewykrywalnym, nawet gdy strony aktywnie próbują Cię zablokować. Zamiast wyłączać VPN dla szybkiego dostępu do strony, wypróbuj techniki zaciemniania wymienione powyżej. Przy odrobinie szczęścia będziesz w stanie ukryć się za płaszczem szyfrowania, jednocześnie z łatwością przełamując wszelkie zapory ogniowe i blokady.