Jak sprawić, by zakładki Chrome Mobile były wyświetlane na pulpicie Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Chrome jest dostępny zarówno na platformę stacjonarną, jak i mobilną. Na Androidzie jest to zwykle domyślna przeglądarka, a na iOS możesz pobrać przeglądarkę z App Store. Chrome jest również dostępny dla systemów Windows i macOS. Jedną z pionierskich funkcji przeglądarki jest możliwość synchronizowania danych użytkownika, w tym historii, informacji o autouzupełnianiu, zakładek oraz aplikacji i rozszerzeń w instalacjach Chrome na różnych platformach. Ta sama funkcja jest dostępna w Chrome na iOS i Androida, a jeśli jest włączona, możesz zsynchronizować zakładki Chrome na urządzenia przenośne z instalacjami Chrome na komputerze. Oto jak.

Krok 1: Zaloguj się do Chrome na pulpicie. Kliknij ikonę hamburgera, przejdź do Ustawień i zaloguj się na konto Google lub Google Apps.

  Jak wykonać kopię zapasową ustawień Snap Snap w systemie Linux

Krok 2: Na urządzeniu mobilnym z Chrome zaloguj się na to samo konto Google lub konto Google Apps, którego użyłeś do zalogowania się na komputerze. Włącz synchronizację i upewnij się, że „Zakładki” są ustawione na synchronizację. Wybór synchronizacji cokolwiek innego zależy wyłącznie od Ciebie i możesz pominąć resztę, jeśli uważasz, że zaśmieci to tylko instalację na komputerze.

chrome-ios-sync-bookmarks

Krok 3: Wróć na pulpit. W zależności od tego, ile masz zakładek, pojawienie się ich na pulpicie zajmie kilka sekund. Otwórz menedżera zakładek Chrome (Ctrl + Shift + O), a zobaczysz nowy folder o nazwie „Zakładki mobilne”. Wszystkie zakładki z telefonu z Androidem i / lub iPhone’a zostaną posortowane w tym folderze. Ten folder nie pojawia się na pasku zakładek, więc jeśli chcesz uzyskać dostęp do tych zakładek, musisz to zrobić z menedżera zakładek.

  Zautomatyzuj Muzei Live Wallpaper z Tasker

chrome-mobile-bookmarks

Zakładki w folderze „Zakładki mobilne” można przenieść do dowolnego innego folderu, ale samego folderu zakładek na telefon komórkowy nie można przenieść. Jest to ograniczenie samego Chrome, ponieważ musi znaleźć folder zakładek Mobile w określonym miejscu, aby zsynchronizować zakładki.

x